syndróm suchého oka

Príspevok v téme: syndróm suchého oka
joni

ahoj, dnes som bola u ocnej lebo ma stale boli hlava a palia oci. Myslela som ze potrebujem zmenit dioptrie. Nojo, ale okuliare mam dobre, zato mam chronicky zapal a syndrom sucheho oka. Asi je to vazne ked mam v karte pri vysledkoch velky vykricnik. Dali mi take papieriky do oci, palilo to priserne a potom minapisali vysledok 3mm a norma je 15mm. Mate s tym nejake skusenosti? Je liecba dozivotna alebo sa mozem z toho dostat? Dali mi kvapky do oci a musim ich brat min. 3xdenne min. 1 rok a potom sa uvidi, ale povedali mi ze to bude asi dozivotne.

mamča

asi pred dvoma rokmi mi tiež zistili Sjogrenov syndróm, robili mi Schirmerov test a mám ho pozitívny až na 3 krížiky, tiež mi v Piešťanoch robili aj žuvačkový test, protilátky na reumatoidnú artritídu mám pozitívne, histológia slinných žliaz je s chronickým zápalom, 3 mesiace beriem plaqenil,ale vôbec mi nezaberá, reumatologička mi musela pridať flamexin a keď mi ani to nezaberie, tak prejdem na kortikoidnú liečbu

RNG

Jediny regeneracny prostriedok(teda okrem velmi miernych vitaminov C, E a viacero z B)je acetyl L carnitin, ktory odstanuje dokonca urcite percento zakalov, a minimalne zastavi ich postup.
Samozrejme, ocni lekari o tom nechcu ani pocut. Ale ani to nie je nic noveho, Babyshayev to zistil uz niekedy v 70tych rokoch, moj brat to pouziva uz vyse 2 roky a zastavil s tym postup zapalu.
Vobec L-carnosine je silny regenerator, napr zinc carnosine je znamy ako hojic zaludocnych vredov(produkt PepZin) a l-carnosine je sucast regeneracnych doplnkov pri cukrovkach.

RNG

Hypromelozap ma trochu pantotenickej kyseliny a hydroxymetylcelulozu na "smykanie" ocnych viciek, nie je to ani adresovanie virusov ani ziadnych inych patogenov.Ani to nie je protizapalove.
Eflumidex je kortikosteroid umelo potlacajuci prirodzene imunitne reakcie na nakazu v oku a ocnych kanalikoch....
Co tak koloidne striebro, ktore potlaci priciny sucheho oka-nakazu v slznych kanalikoch!

joni

kvapky mam: EFLUMIDEX a HYPROMELOZAP a k tomu tmavsie skla v okuliaroch
prave dnes som bola aj na krv a myslim ze okrem ineho mi brali aj na nieco revmaticke

hmmm...

a poslali ta aj na ine vysetrenia??pretoze suche oko je typickym priznakom Sjorgenoveho syndromu, typ reumat.ochorenia, nemavas bolesti svalov ,klbov...??

joni

Tie moje kvapky nie su len umele slzy a nic viac. Mam kvapky od zapalu a tiez kvapky na dezinfekciu a regeneraciu, myslim ze ja s nejakym vitaminom B. Vraj to musim brat tak rok a potom sa uvidi. Dufam ze aspom ten zapal coskoro povoli, lebo chvilami ma tak bolia oci ze mi je zle od zaludka...

RNG

v tomm na 100% pravdy, oslabenie da virusom zelenu.
Proti virusom je najlepsie posilnit telo. Ale to je vlastne rada pre vsetko, od imunity po regeneraciu