crohnova choroba

Príspevok v téme: crohnova choroba
nicenick

Ahoj mam taky problem ze mam crohnova chorobu uz dlhsi cas cca 8 rokov mam problem s pribratim...jedlom to velmi nebude pretoze doslova zerem ako prasa ale pribrat neviem ani jedno kilo (sprosty crohn)tak len zeci neviete nejaky figel ako s crohnom vybabrat a aby som aj nieco pribral lieky uzivam pravidelne sulfasalazin uzivam 4x denne + kopa dalsich liekov no neviem toho crohna porazit...prosim ak niekto nieco viete tak poradte situacia je umna zufala

M2012

Pri zápalových ochoreniach tráviaceho traktu a špeciálne pri Crohnovej chorobe dobre zaberá Premium Colostrum. Bližšie informácie nájdete na stránke Vyzivapreteba.sk

VTomi

Juraj, schudol si? A necítiš sa slabí či unavený? Lebo ja pri mojej Crohnovej chorobe áno, a upravilo sa to až pri podávaní biologickej liečby, ktorú podávajú až po tom, ak predchádzajúca liečba je neúčinná. Športovať samozrejme môžeš aj naďalej, len nie som si istý, či je to dobrý nápad zaťažovať telo, najmä brucho, brušné svaly v posilovni. Určite sa poraď v tomto smere so svojim lekárom alebo s trénerom vo fitku. Ale je to silno individuálne.

juuuraj

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať. Zistili mi Crohnovu chorobu, a znova by som chcel začať chodiť do posilky. Ale vôbec neviem aký mám mať jedálniček, kedže doteraz som mal ,,kulturistický", ale teraz, keď mám mať diétu tak netuším. Dá sa vôbec priberať?

boba 77

Odporúčam do pozornosti príspevky od RNG k tejto problematike (použite vyhľadávač). V jeho príspevkoch je zodpovedaná väčšina otázok ako sa stravovať a ako si sám pomôcť k úspešnej liečbe. Manželovi túto chorobu diagnostikovali pred štyrmi rokmi. Príspevky od RNG nám veľmi pomohli. Na poslednej kontrole tam zápal ešte bol ale výsledky zo vzoriek odobratých z čreva neboli dobré ale výborné :-)) (píšem tak ako mu to dr. oznámila). Taktiež je veľmi dôležitá zmena stravovacích návykov, keď múka tak len cereálna, keď tuk tak len panenské oleje, keď mäso tak hlavne ryba (mäso konzumujeme raz za čas), nevyprážame, veeeeľa ovocia a zeleniny, oriešky semená, mak, kokos, pohánka.....

Veľmi mu pomohlo psýlium, probiotiká, aloe vera, triphala, selen, zinok, E vit., rybý olej.

Nemá krče, nemá hnačky...klop-klop-klop

Číslo jedna je zmena stravovania (čo najubližšie vytariánskej)
Číslo dva je upraviť trávenie (urobte si test či máte dostatok kyseliny v žalúdku: ráno po prebudení vypiť pohár vody s rozpustenou lyžičkou sódy bikarbony, ak sa vám do piatich minút neodgrgne tak ako po pive, tak máte výrazný nedostatok kyseliny). Na úprau je potrebné dočasne podporovať trávenie Betainom HCl.
Číslo tri úprava PH. Veľmi dôležité preto aby sa telo dostalo k sebe a začalo fungovať správne. Téma je obšírna tak použite google.
Číslo štyri, doplniť minerály a vitamíny.
Nie menej dôležitý bod päť: hýbať sa, prechádzky, bicykel, plávanie, pobyt na slnku denne (aby si telo vytváralo dostatok D vit.)
Odbúrať zo života stresy - dôležité!!!
Piť tri litre vody denne - dôležité!!!

Všetkým prajem pevné zdravie

fofonka

Dobrý deň, môj manžel má diagnostikovanú Crohnovu chorobu 10rokov. Užíval salofalk a stabilizoval sa. No nie vždy mu bolo dobre a tiež nemohol priblabrať. Jeden známy nám poradil piť aloe vera a čuduj sa svete, to mu pomáha najviac. Aloe má silné protizápalové účinky. Ak máte niekto záujem o gély z aloe vera za akciové ceny kľudne sa ozvite:maamonka@gmail.com

Žaža

Čítala som, že jeden pán,ktorý trpel touto chorobou sa vyliečil pitím vlastného moču.Prečítajte si niečo o urinoterapii.Zdravím

RNG

Nuz nejake cisla na Humiru, ktora, ako ine lieky ma dost zlych nasledkov:
www.rxlist.com
Potlacanie imunity nie je priam najlepsi pristup k lieceniu, aj ked je znacne ucinna proti symptomom Crohnovej choroby. Ale ju rozhodne neodstrani, len zmierni symptomy.
Povodne to bolo navrhnute na reumaticku artritidu a ine "autoimunne".