Neškodná hormonálna antikoncepcia?

Príspevok v téme: Neškodná hormonálna antikoncepcia?
mikuláš novota

Úmrtie 17 ročnej dievčiny užívacej hormonálnu antikoncepciu, len potvrdzuje, že naše zdravotníctvo môže zdraviu škodiť.
Väčšina z Vás, čo ste užili alebo užívate antikoncepčné pilulky, ste sa tak rozhodli po ubezpečení predpisujúceho lekára, že tabletky, ktoré Vám predpisuje sú neškodlivé, alebo že nežiadúce účinky sú neznáme, čo možno ste sa dočítali aj po rozbalení krabičky s antikoncepčnými pilulami.
Vedzte, že Vám pravdu nepovedali, najskôr kvôli zisku, lebo hormóniky v tabletkách aj prírodného charakteru dokážu točiť nemalé peniaze. Že určite sú pre človeka nebezpečné je fakt, ktorý Vám každý producent či výrobca rád zamlčí. Narušia Vám prirodzenú hormonálnu aktivitu, sú karcinogénne, obličky a pečienka tiež niečo schytajú a najhoršie je, že sú zväčša mutagénne, takže ak neskôr predsa budete chcieť mať zdravé detičky, tak vedzte že Vám môžu byť "vďačné" za choroby či iné viditeľné alebo neskôr prejavené či skryté handicapy. Vášmu životu doprajete viacej neviazanej rozkoše a pôžitku, no na úkor svojich budúcich detí, ktoré sa možno o to viacej budú trápiť a život bude pre ne väčším peklom.
Lekárom:
hovorte pacientom pravdu a ak Vám ju na lekárskej fakulte nedopriali, tak asi preto, lebo fakulta a jej štúdijný program boli závislé na priemysle a mali ste sa naučiť len to, čo priemysel od Vašej loajálnosti vyžaduje.
Nečudo, že lekárske fakulty končia zväčša takí, ktorí sú bez zdravého vzťahu k vlastnej životospráve, s cigaretou v ústach (exminister zdravotníctva), závislí na kofeíne a analgetikách či iných psycho-stimulantoch (česť výnimkám), lebo tým prejavia svoju najžiadúcejšiu schopnosť - loajálnosť k farmaceutickému priemyslu.
Aj veda je strategicky usmernená priemyslom. Stále sa hľadajú tabletky napr. na "liečbu" rakoviny, pričom nikto Vám nepodporí výskum zameraný na samoliečenie vstrebávaním nádorov známou glukoneogenézou, ktorá je v lekárskej učebnici spomenutá len v 2 riadkoch učebnice, či inou zmenou životosprávy. Prečo? Asi preto lebo by to nebolo v súlade s obchodnou stratégiou priemyslu, opodstatnenosti existencie zdravotného servisu a zdravotných poisťovní.
Takže otázka, či zdravotníctvo z dlhodobého hľadiska zdraviu pomáha alebo škodí je aktuálna.

darleenka

Ľudia, čo by ste odporučili - vysadiť antikoncepciu? Neberiem ju kvôli ťažkostiam, len sa obávam neželaného tehotenstva a s kondómom ma to tiež veľmi nebaví (hoci by som sa "obetovala" a aj priateľ by sa musel podvoliť)...beriem ju od júna minulého roku, ale už VELMI dlho rozmýšľam nad vysadením

jaja

díky za cenné rady, RNG... a ľubovník proti depresii, je fajný.. neberiem xanax, bo mi bolo z toho zle! teraz čakám na pupalkový olej, kým ho dostanú... teším sa na neho...

RNG

Ja drzim v obchode kapsule yamu pre jednoduchost uzivania.
Samozrejme kvalita je najvyssia, GMP.
......
Kvoli systematickej nezodpovednosti vyrobcov sa clovek moze spoliehat len na prisnu kontrolu nezavislej organizacie NNFA, ktora vydava pravo na pouzivanie znamky vysokej kvality GMP len tym, ktori dodrziavaju prisne pravidla na presny obsah flasiek po cely cas(kontroluju to namatkovo bez upovedomenia vyrobcu, kupuju flasky v obchodoch a posielaju do desiatok laboratorii, ktore maju k dispozicii, tak,ze ani laboratoria nevedia, koho produkt analyzuju. Tym sa vyluci moznost podvadzania.)

dvojbotka

sak ja viem ze je jedno,ja len ze si napisal to mnozstvo 2krat 1 gram tak som nevedela ci to ma byt nejake vazene alebo v kapsulich,dakujem za radu :)

RNG

z mojich obchodov ci inde, to je jedno, rozdiel je len kvalita a cena. Ale v kazdom pripade si zaobstaraj Yam(divoky mexicky) a kvalitny pupalkovy alebo borakovy olej

RNG

Pouzivaj, pokial mas problemy.
Napr moja polovicka to uzivala tak asi 3 roky intenzivne v prechode, a mala by aj teraz, lebo po prechode pre nizke hodnoty vytvaranych hormonov sa rychlo starne.

RNG

dvojbodka, yam 2x1 gram, pupalkovy alebo borakovy olej 3x1 gram, to zaberie velkej vacsine.
.....
Bolesti su z roznych zapalov,
co sa vytvaraju ako nasledok hormonalneho vykolajenia v tele,
a pupalka/borak obsahuju protizapalovy omega 6 olej= GLA(gama linoleicka kyselina),
ktora to vyriesila vo velkej vacsine podobnych pripadov.
Drzim palce.

dvojbotka

a pomohlo by mi to s tymi bolestami lebo inak mi uz problemi neostali po HAK....hruza...a to som to brala len 28 dni...