Neškodná hormonálna antikoncepcia?

Príspevok v téme: Neškodná hormonálna antikoncepcia?
mikuláš novota

Úmrtie 17 ročnej dievčiny užívacej hormonálnu antikoncepciu, len potvrdzuje, že naše zdravotníctvo môže zdraviu škodiť.
Väčšina z Vás, čo ste užili alebo užívate antikoncepčné pilulky, ste sa tak rozhodli po ubezpečení predpisujúceho lekára, že tabletky, ktoré Vám predpisuje sú neškodlivé, alebo že nežiadúce účinky sú neznáme, čo možno ste sa dočítali aj po rozbalení krabičky s antikoncepčnými pilulami.
Vedzte, že Vám pravdu nepovedali, najskôr kvôli zisku, lebo hormóniky v tabletkách aj prírodného charakteru dokážu točiť nemalé peniaze. Že určite sú pre človeka nebezpečné je fakt, ktorý Vám každý producent či výrobca rád zamlčí. Narušia Vám prirodzenú hormonálnu aktivitu, sú karcinogénne, obličky a pečienka tiež niečo schytajú a najhoršie je, že sú zväčša mutagénne, takže ak neskôr predsa budete chcieť mať zdravé detičky, tak vedzte že Vám môžu byť "vďačné" za choroby či iné viditeľné alebo neskôr prejavené či skryté handicapy. Vášmu životu doprajete viacej neviazanej rozkoše a pôžitku, no na úkor svojich budúcich detí, ktoré sa možno o to viacej budú trápiť a život bude pre ne väčším peklom.
Lekárom:
hovorte pacientom pravdu a ak Vám ju na lekárskej fakulte nedopriali, tak asi preto, lebo fakulta a jej štúdijný program boli závislé na priemysle a mali ste sa naučiť len to, čo priemysel od Vašej loajálnosti vyžaduje.
Nečudo, že lekárske fakulty končia zväčša takí, ktorí sú bez zdravého vzťahu k vlastnej životospráve, s cigaretou v ústach (exminister zdravotníctva), závislí na kofeíne a analgetikách či iných psycho-stimulantoch (česť výnimkám), lebo tým prejavia svoju najžiadúcejšiu schopnosť - loajálnosť k farmaceutickému priemyslu.
Aj veda je strategicky usmernená priemyslom. Stále sa hľadajú tabletky napr. na "liečbu" rakoviny, pričom nikto Vám nepodporí výskum zameraný na samoliečenie vstrebávaním nádorov známou glukoneogenézou, ktorá je v lekárskej učebnici spomenutá len v 2 riadkoch učebnice, či inou zmenou životosprávy. Prečo? Asi preto lebo by to nebolo v súlade s obchodnou stratégiou priemyslu, opodstatnenosti existencie zdravotného servisu a zdravotných poisťovní.
Takže otázka, či zdravotníctvo z dlhodobého hľadiska zdraviu pomáha alebo škodí je aktuálna.

RNG

dvojbodka, telu mozes pomoct dat si do poriadku hormony vyzivou, co to podpori.Napr mexicky pakoren yam(dioscorea villosa), obsahuje latku diosgenin, z ktoreho si telo vie vyrobit svoje vlastne potrebne hormony. Pricom jam je len priloha jedla indianov, ako u nas zemiaky, tj uplne bezpecne jedlo. A staci z neho 1 -2 gramy suseneho korena.
Podobne som spominal damianu, pupalkovy olej a Dong Quai ako napomocne pri hormonalnych problemoch rozneho razu.

senties

ja si myslim,ze sa tomu da pomoct nejakymi prirodnymi doplnkami,ja som ich uzivala,asi ich nemozem menovat a pomohlo mi to opat nastartovat vajecniky

dvojbotka

ja som ju brala len mesiac a kym sa mi upravil cyklus mi to trvalo asi 3 mesiace ale zostali mi bolesti hlavy a velmi silne menstruacne bolesti prvy alebo druhy den a to som predtym teda nemavala :(

dvojbotka

usiko ma pravdu :) zivot bez HAK je ovela prijemnejsi,nastastie ja som zistila uz po mesiaci ze ma to az moc zmenilo.najma som bola priserne citliva a vsetko ma dokazalo vytocit a pre vsetko som sa trapila.dokonca priatel vravel zo to radsej nic nebude ako by som mala byt takato stale,ze ma chce spat taku aka som bola.
hrat sa s hormonmi sa naozaj neoplati lebo sa to telu vypomsti neskor.a naozaj je pravda ze gynekologovia podcenuju vedlajsie ucinky hak,ale moze to byt aj tym ze od distribucnych firiem dostavaju istu cast zisku a teda su plateni za to aby ju ponukali a predali.kedze tie vedlajsie ucinky su neni az take postrehnutelne alebo sa prejavia az neskor tak sa moze zdat ze vlastne nic zle proti zdraviu ti lekari predpisovanim nerobia. :)

RNG

Hormony v tele maju vplyv na prakticky vsetky procesy. Vykolajit hormonalne hladiny znamena vykolajit vsetky chody v tele.
Ako sa to u koho prejavi a nakolko vie telo situaciu kompenzovat(vyrovnat-zachranit) je velmi individualne. Ale je to rozhodne hruby zasah do tela.

ako vsetky

no myslim,ze prispevok bol zalozeny z velmi dobreho dovodu a to informovat o tom,preco vlastne takmer kazdy gynekolog vychvaluje hak do neba a o neziaducich ucinkoch mlci,co bol pre mna dovod preco s om s kludnym svedomim tak dlho brala tabletky a neziaduce ucinky si vlastne nevsimala,lebo ma ( a to viaceri) doktori ubezpecili,ze to pravdepodobne nie je z hak...kedze teraz zijem v zahranicii a precitala som si viacej clankov o hak,tak som to vysadila aj po odporucani tunajsieho doktora,kt.mi oznamil,ze kedze mam migreny je pre mna tento typ hak nevhodny,co mi zatial u nas nikto nepovedal.teraz neberem uz vyse roka,ale pomaly sa dostavam do normalu,bolesti hlavy,naladove stavy,bolesti prsnikov,velke problemy s pletou a mozno aj dalsie,kt.uz nechcem spominat lebo to moze aj nemusi suvisiet. takze na zaver ja nie som odporca hak,ale bola by som rada keby sme dostali vsetky potrebne informacie aj od lekarov a obzvlast vo veku 20 ked som napr.ja zacinala je to potrebne nie si precitat letak a doktor sa vyjadri,ze to je len take bubu...takze nakoniec verim,ze ti lekari su asi podporovani farmaceutickymi spolocnostami za propagaciu a predpisovanie

pravda je taká...

usiko, bola som taká istá, ked som to brala, nedala by som to za nič... teraz čakám, kým sa mi vráti moje "normálne: telo, mysel a sex"