ako bolí pôrod?

Lettynka

ja sa bojim porodu ako cert kriza...som asi citlivka...ale kedze sme predurcene na rodenie deti tak myslim ze to kazda zvladne...:-D

karioll2...chcem sa spytat..ty si zena alebo chlap???lebo pises v muzskom rode...tak sa mi zda divne ze sa tu zapajas..nic v zlom..neber to zle..len mi pripada divne ze sa chlap zapaja do porodnickej temy...:-D

ferrah

aquila, sorry zle som si precitala.
Aknitka, moze byt...
Apropo, mne ju pichli prilis skoro, ale aspon som sa vdaka nej zacala rychlejsie otvarat(rodila som 29 hodin v bolestiach) a druhu davku mi dali pred zasivanim a nic som necitila ziadnu bolest..

aknitka

ferrah ja netvrdím, že je to tak všade a v každom prípade paušálne. sestra pracuje ako zdravotná sestra na ARE v nemenovanej nemocnici a doslova majú také interné nariadenie, pokiaľ sa dá, tak sa nezabávať s epidurálkou. ono to máš tak, že personálu je žalostne málo a takí "áristi" toho majú za deň až až a zabávať sa s epidurálkou len aby sa nejakej žene "uľavilo" ... a veľakrát ju bohužiaľ skutočne nemá kto prísť pichnúť keď sú všetci v "teréne" a vtedy ostáva to len oddialovať a povedať že už je neskoro.

equila

ferrah, ved pisem, ze nie na Slovensku, ale v krajine, o ktorej sa hovori, ze nikto nema zadravotne poistenie a podobne...Chodia sem rodit zadarmo Mexikanky a starostlivost maju rovnaku, ako tie, co si platia.

ferrah

aquila, vazne zadarmo? To som este nepocula, lebo pred tym sa robia testy na zrazanlivost krvi a vopred sa plati... pokial ja viem..

ferrah

aknitka, mozem len za seba pisat, ze mne ju pichli hned ako som si o nu poziadala, zavolali ludi z ARA a bolo... Nebola som VIP, ani zazmluvneneho porodnika som nemala a dobre som urobila, lebo lepsieho a milsieho porodnnika si neviem ani predstavit..
A podla mna ked nemocnca ma z toho peniaze, tak preco by ju hned nepichli?? Nedava mi to logiku..

Aquila

karioll, neviem, ja chcem mat pocas tehotenstva ukazkovy zivotny styl a potom nechcem do seba naladovat latky proti bolesti. Vies, ide o to, ze je rozdiel, ci to davaju tehotnej alebo nie. No ved sa este uvidi. tehotna este nie som:)
Ja nezijem na Slovensku, ale kamoska, ktora rodila tohto roku v marci dostala taku staroslivost pocas tehotenstva ako vy hovorite "VIP" pacientka. Aj epidural zadarmo dostala...Jasne, ze z nasich dani.

aknitka

to karioll: no nemáš až taký dobrý prehľad ako si myslíš.

to ferrah: no áno zajednáva sa dopredu, ale ak nie si VIP pacientka tak je veľmi málo pravdepodobné, že ti ju pichnú