Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vnútromaternicové hormonálne teliesko - Mirena

Príspevok v téme: Vnútromaternicové hormonálne teliesko - Mirena
959

Aký máte názor na zavedenie tejto formy antikoncepcie, nakoľko rozmýšľam, že si ju dám. Doteraz som mala 2x DANU. Bola som s ňou spokojná, az na to, že som pri nej mávala dlhy a silný menzes. Pri Mirena ma kus odrádz tá cena cca 6000,- Sk spolu so zavedením a bojím sa, že mi nejak nesadne a budem ju musieť si dať odstrániť a predsa tie peniaze budú ako vyhodené von oknom. Chcela by som ju koli tomu, že je pri nej slabá menštruácia, dokonca nie je vobec. Tabletky mi nerobia dobre. Ďakujem za odpovede.

kika81

ahoj,chcem sa spytat,ci ma niektora z vas mirenu,aj ked este nemala deti.mne ju dal doktor koli velkym bolestiam pri menzese,a tvrdil,ze nevadi ze som este nemala deti.zavadzanie strasne bolelo,mam ju mesiac a pol,este stale krvacam a mam bolesti.

Keisa66

Ja som si dala mirenu zviezť včera.Zavádzanie sa dalo úplne v pohode vydržať, akurát trošku nepríjemný pocit.Zatial úplne super žiadne negatíva.Tak som zvädavá,dúfam to bude takto aj naďalej :)

bella12

O vnútromaternicovom teliesku sa hovorí hlavne ako o prostriedku na zabránenie počatia, avšak v skutočnosti aj so zavedeným telieskom k počatiu dochádza, a to, že o tom žena nevie, je dané tým, že následne dochádza k vypudeniu počatého dieťaťa. O abortívnom účinku vnútromaternicového telieska píše aj jeho príbalový leták.

Podľa príbalového letáku k Mirene Mirena chráni pred otehotnením tak, že ovplyvňuje mesačný vývoj výstelky maternice, ktorá tak nie je dostatočne silná na to, aby žena otehotnela. Ďalej spôsobuje zahustenie hlienu tak, že spermie sa nemôžu dostať k vajíčku a oplodniť ho.

Výrobca Mireny v opise jej účinku úmyselne zavádza, keď dáva do súvisu výstelku maternice a otehotnenie. V skutočnosti k otehotneniu dochádza v momente splynutia vajíčka so spermiou (počatie) a nie až po uhniezdení oplodneného vajíčka vo výstelke maternice. Tým, že uvádza, že výstelka maternice je vďaka vnútromaternicovému teliesku nehostinná na prijatie oplodneného vajíčka, vlastne priznáva, že aj napriek zavedenému teliesku u ženy k počatiu dochádza, a že následne dochádza aj k potratu.

Žena, ktorá má zavedené vnútromaternicové teliesko dlhší čas nikdy nemôže vedieť, koľko detí za to obdobie počala a hneď aj potratila...

ssson

ja mam mirenu 4 roky a mozem potvrdit, ze je to fajn. menzes je sice kedy chce a zavadzanie bolo bolestivejsie, ale da sa prezit. ziadne vedlajsie ucinky som za tie roky nepostrehla. urcite je to jedna z najlepsich foriem antikoncepcie.

veverička

Ahojte.Ja mám mirenu ravedenú asi 2 týždne.Zavádzanie by som pryrovnala k bežnému vyšetreniu,vôbec to nebolelo len trocha neprijemý pocit dá sa to vydržať,špinenie som mala asi ešte 2 dni a potom nič.Parter ju neciťi,žiadne bolesti ani nič iného.To je moja skúsenosť.

MONIKA NELLI

AHOJTE KOCKY JA MAM TIES SPIRALU A ZAVIEDLI MI JU V ZAHRANICI KEDZE TU ZIJEM BOLO TO BEZBOLESTNE NO MAM JU DRUHI KRAT A PO PRVI KRAK SOM OSTALA TEHOTNA AJ POCAS SPIRALI A MALA SOM JU ESTE LEN TRY ROKY TAKZE NIC NIEJE 100%

zuzuabubu

Ahojte ja mam mirenu uz skoro rok a pol a mam s nou len patalie od zaciatku,vzdy ked dojdem k doktorvi vacsinou ma odhovori a da mi len lieky od bolesti pozrie sa ci je na spravnom mieste a nikdy nevidi ziadny problem,to je hrozne. Trpim uz dlho,ze som neotehotnela to je vsetko super,ale tie bolesti horsie ako pri menstruacii sa nedaju ani porovnat,nie stale ale v intervaloch,nafuknute brucho ako balon.a chut na sex? to co je??...vybrat?asi hej trpim uz dlho a asi ma mat kazda zena menstruaciu...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vnútromaternicové hormonálne teliesko - Mirena - Fórum - ZDRAVIE.sk