Vnútromaternicové hormonálne teliesko - Mirena

Príspevok v téme: Vnútromaternicové hormonálne teliesko - Mirena
959

Aký máte názor na zavedenie tejto formy antikoncepcie, nakoľko rozmýšľam, že si ju dám. Doteraz som mala 2x DANU. Bola som s ňou spokojná, az na to, že som pri nej mávala dlhy a silný menzes. Pri Mirena ma kus odrádz tá cena cca 6000,- Sk spolu so zavedením a bojím sa, že mi nejak nesadne a budem ju musieť si dať odstrániť a predsa tie peniaze budú ako vyhodené von oknom. Chcela by som ju koli tomu, že je pri nej slabá menštruácia, dokonca nie je vobec. Tabletky mi nerobia dobre. Ďakujem za odpovede.

Souzi

Dámy, tie ktoré máte zavedenú Mirenu, chcem sa spýtať či nemáte problem so sekundárnymi príznakmi.žijem v zahraniči, ôirenu ôi zaviedli pred tromi ty.odvted stále špiním, bolí ma hlava a výrayne mi padajú vlasy. Prešla som už niekolko vrejných fór konkrétne vo FR a ženy sa sťažujú práve na tieto príznaky a ďaľšie-výrazné priberanie aj napriek diete a kila nejdu dole, akné, bolesti hlavy, bolesti v drieku, stála únava a hlavne pszch. problemy-zvýšená agresivita, nervozita, výrazné zmeny nálady, malé alebo žiadne libido. A väčšina sa nevytratí ani po vybratí. Uvažujem źe tak spravím uź teraz, čo vaše skússenosti? ďakujem

Chiara0007

Ahoj mozem ti povedat ze ja mam mirenu uz teraz bude 5 rokov no nieje to az take zle len som mala menzes ako sa mu zachcelo cize som nevedela kedy pride.Raz som nemala mesiac potom som nemala tri mesiace a potom pol roka...bolo to dost zle ale uz je to zamnou a ako hovorim da sa to je to lkepsie ako tabletky omnoho.....a co sa tyka toho ze ked by ti nesadla ta mirena tam je zaruka ak ti bude robyt zle peniaze ti vratia v plnej sume naspet...to je velka vyhoda...

akuska

Ahojte, ja som si dala MIRENU pred 2 tyzdnami a mam na to dost zle spomienky. Priserne ma to bolelo, prislo mi potom aj zle a teraz uz 2 tyzden mam silne krce v podbrusku a dost silne spinenie. Neviem, ci je to bezne, kym si organizmus zvykne, ale take krce som nikdy nemala ani pri menstruacii. Pre mirenu som sa rozhodla kvoli tomu ,ze mavam dost casto migrenu a tiez vytoky, tak dufam, ze to nebolo zle rozhodnutie- lebo zatial nemam z nej dobry pocit. Snad vsetko prejde?!

lienka1218

Ja som si prvú MIRENU dala zaviesť ešte pred 6.timi rokmi,keď tu nebola ešte moc známa A nechcel mi ju žiaden lekár zaviesť.Našiel sa všakk jeden,čo mi povedal,že nič lepšie som nemohla spraviť.Je to úžasna vec.Žiadne problémy s krvacaním,žiadne problemy s menopauzou.Ani som nezbadala,že som v prechode.Teraz som si tú prvú dala vybrať a za 1,5 mesiaca idem na druhú,hoci mám už 57rokov.Vrelo odporúčam.V zahraničí ju ponukajú ženám po 6-tonedelí a skoro zadarmo.

rebekax

Áno, píše sa, že tampóny ba sa nemali používať, aby si si náhodou spolu s tampónom nepotiahla von aj to vlákno, čo trčí z mireny. Ale pri opatrnosti a pri použití mini tampónu by sa nemalo nič stať. Ináč tampóny asi ani veľmi potrebovať nebudeš, stačí intimka. Ja som predtým mala neskutočne silnú menštruáciu, niekedy som musela aj v noci vstať a meniť vložku. Teraz mám konečne pokoj. Dokonca už na druhý deň po zavedení mireny som mala citeľne slabšie krvácanie, čo ma veľmi príjemne prekvapilo.

isabella

ahojte, chcem sa vas spytat, tie co uz mirenu mate... bez problemov pouzivate aj tampony? bo niekde som citala, ze to nie je vhodne a este ako sa pohybude v sucasnosti jej cena? uvazujem nad nou po porode, aj ked ma odradza to, ci nebudem po nejakom case chciet druhe dieta a teda to nebudu dost vyhodene peniaze :-/

rebekax

Ahojte.
Ja mám Mirenu dva roky. Predtým som dlho váhala a bála sa, ale nakoniec som si ju dal a bolo to vynikajúce rozhodnutie. Neviem si to vynachváliť. Hlavne žiadny menzes :-))

Ivonn

ja mavam migreny a prave preto mi bolo odporucene, dat si radsej mirenu, nakolko hormonalnu antik. nie. ide na to v septembri...........kazda je predsa ina, tak a nemozeme spoliehat na to ze ak jedna priberie a druha nie, ze je to prave kvoli tomu, ved to nema s hormonami nic spolocne.........

turka

Ja mám mirenu zavedenú pred týždňom. Na druhý deň po zavedení som iba špinila a od nedele už ani to. Predpokladám, že asi preto, lebo som predtým brala mercilon. Mne skôr robí starosť to, že doktorke sa pri zavádzaní otvárala a nemohla ju do mňa vložiť, použila predo mnnou výraz "asi je pokazená", potom prišiel ešte jeden lekár a ten ju zaviedol hned. Od vtedy mám obavy či je mirena v poriadku a či je napustená tým hormónom. Myslím, že niečo také by lekár nemal pred pacientom povedať. Na druhý deň mi po druhej otázke sestrička zložila telefón s tým, že už musí ísť. Pritom som tam za vloženie nechala 28€ a za mirenu som dala 158€.
Inak mirenu majú aj moje dve sestry(jedna rok a druhá má už druhú) a tie si ju nevedia vynachváliť. Len tie slová...