Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Manzel alkoholik?

veda

:D zvlastne.Ked chlap chce zahnut.Zvedie to na manzelku.Ked pije zvedie to na manzelku.Za vsetko co robi zle moze manzelka :DDD

eliska

prave ma môj manzel obvinil ze 5 rokov pije pre mna - pije od piatku vecera do nedele rana do bezvedomia, do pocurania, do stavov bez vnimania. sme na dedine, nechodi do krcmy, pije doma sam zavrety nikto ho nevidi, mam 48 a co dalej?

Marianq

No ja mám už 49 rokov. Alkohol je súčasťou môjho života. Našťatie som ho nikdy nepovýšil nad záujem rodiny. Urobil som všetko preto, aby moja prvá dcéra vyštudovala VŠ a aby moja druhá dcéra mala
tiež dostatok financií na VŚ. Prvá je už Ing. a druhá študuje má pred sebou III.ročník. No mám rád čapované pivo. Roky. A pravdou je že po ňom príde aj tvrdé, či vínko aj potajme doma. Aj keď mi moja milovaná na to prichádza. A to je už alkoholizmus. Uvedomujem si to. Ale svoju manželku a deti mám nadovšetko rád. Tak pivo riedim. Raz za dva týždne ale potom 3-4. A popritom no čo príde. Ráno som mínusový. A moja polovička za zlostí a oprávnene. Neškodím len sebe. Ale aj rodine. Dve piva 1.60 Eura. Poldecák s kamarátom no 1 Euro popri palci. Žijem v žobráku, teda v bytovke kde iba psov dnes pchajú. Chcel by som rodinný dom. No aj pivo, vínko, či nejakú slivovicu. A to sa nedá. Manželka vraví, že ma aj tak ľúbi. No ja viem že by mohla aj viac. A že túžime po rodinnom domčeku. Je doba keď mesiac držím latinu. No uvedomujem si že to nie je ono. patrím do skupiny ,,Alkoholik". Preto ako správny chlap Vám ženám hlavne mladším dávam radu. Ak sa chlap vyhovára že si vypil kvôli práci, ťažkému dňu nestrácajte s ním čas. Nestojí Vám za to. Ja som mierny v povahe. Ale ak natrafíte na blázna je to peklo. A ja sa snažím polepšiť. Verte mi. Alkohol je svinstvo a zničí všetko, všetko. Váš partner by mal zniesť ťažkosti bez alkoholu. A ak nejaký vypiť iba zo zdvorilosti a v malom 0,4 cl za večer občas alebo 2 dcl vína občas. Ak sa vyhovára na kolegov známych nie je hodný Vašej pozornosti. Bude Vám v živote na obtiaž a ak prídu deti 2x na obtiaž. Verte viem čo Vám radím. Vy ženy ste (moja manželka najviac) nádherné bytosti. A to nemám na mysli iba telesné disproporcie. Myslím tým aj tie duševné. Preto neverte svojmu priateľovi, známemu, komukoľvek že pije iba pre príležitosť a že musí. Nikto nemusí. Iba ten kto to chce, potrebuje.
A sľuby že sa zmení? Somarina. Bude stále piť. A iba pán boh vie či Vás bude alebo nebude fyzicky týrať. Rada : Nájsť si priateľa ktorý sa dokáže zabaviť bez alkoholu. Kedykoľvek,kdekoľvek a bez akéhokoľvek časového obmedzenia. Ďakujem čo len jedinej žene - dievčine ktorá si tieto rady zoberie k srdcu. O každú jedinú bude menej týraných žien a psychicky nevyrovnaných detí.

anonym777

vsetko je ok pivo vino len nie tvrdy alkohol za chvilu to cloveka odrovna osobnost pojde mimo potom ma na haku vsetko

kofilka

smutnA334,
to si napisala cely moj pribeh. prezila som to iste.
ja som uz 5 rokov rozvedena, zijem sama so synom a poviem ti, niet na taky pokoj, ako mam teraz.

smutnA334

ahoj ,ja som vydata za muža,ktory tiež začinal nealko pivom.potom chodil s kamaratmi na 10 pivo,potom 12 a tak to začalo... jeden poharik,druhy poharik,treti poharik až vypil pivo,alkohol a ešte zafajčil a bolo to.opil sa jak svina! maslela som,že ked sa nam narodi dieta tak sa zmeni,opak bol pravdou.mylila som sa. po narodeni dcerky sa o nu nestaral a ked s nou mal byt,tak sa vyhovaral a radšej išiel ku kamaratom na 'PIVO' ! no čo dodat,našiel si milenku a ja som ho vykopla.teraz nas čaka rozvod a sudne tahanice. život je lepši bez alkoholikov.radšej budem sama s dcerou ako s idiotom alkoholickym. podotykam,že nechcel ist ani na ličenie,lebo on je zdravy a ja som ta ktora sa ma dat liečit. pa

skusena

Lea 12,tak tu nepomoze ani svatena voda,ako sa vravi.Do Zihlavy hrom neuderi.Ktosi tu pise,ze denna davka 2l piva neublizi.Preboha,ved to je uz opilstvo.Ano pit pivo je zdrave ale len 1 dcl denne u zeny a 2 dcl u muza a to ani nie naraz.4 pivami zacinal moj muz a teraz vypije denne aj flasu tvrdeho a k tomu este 1.5 l piva.Potom je sprasty ako kazdy alkoholik.Osamela ver,ze z tvojho muza bude raz alkoholik,zariad sa podla toho.Vzdy bude uprednostnovat flasu a kamosov,neskor uz len flasu.Drzim palce k spravnemu rozhodnutiu.

lea12

Som 14 rokov vydatá máme 2 deti (13,12). Môj manžel nechodí na pivo s kamarátmi, nechodí ani do krčmy. On jednoducho pije doma a sám. Začalo sa to nevinne, ved na dedine je roboty dosť a ešte ked máte vinicu je to ok.Začínal tzv. burčákom, a teraz mu denne nevydrží 05-07 dcl tvrdého a k tomu zopár pív. Začala som robiť poznámky do kalednára HO - hlava oliata, upozornila som na to svokru (ale ved to pije každý). V deťoch nemá autoritu. A pritom ked je triezvy nevie povedať ani slovko. No ale ked si dá tak to sa nezastaví. Posledné vianoce s preplakali, celú štedrú večeru vyhodil, pretože bol opitý ako sviňa a namiesto oleja použíl ocot. Neviem čo robiť dúfam že niekto poradí. Lea

alzbee

nastarafa: ty pises, ze je zdrave pit pivo, ale maximalne liter-dva denne...a podla teba tie jeho 3-4 piva denne je kolko? nie tak nahodou liter a pol az dva?...trosku si protirecis...
No, ale dufam, ze ta Osamela (ktora to sem pisala pred rokom a stvrt) to bud svojmu muzovi zatrhla alebo uz s nim nie je. A az nejaka zena bude mat takyto problem s chlapom, ze zacina unho pozorovat naznaky alkoholizmu, tak ja ako dieta byvaleho alkoholika vam hovorim, ze radsej toho svojho muza opustite, lebo hlavne deti budu trpiet. Alkoholik sa da liecit iba vtedy, ked chce on sam..nie, ked mu to budu hovorit ostatni, ani ked bude vidiet svoje deti plakat, ktore ho prosia, aby nepil...musi to chciet ON!

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Manzel alkoholik? - Fórum - ZDRAVIE.sk