Manzel alkoholik?

claudica

No ja Ti nebudem hovoriť /ako v predošlých príspevkoch/,že môžeš byť rada, že vypije "len" pivo. 11 rokov som bola vydatá za chlapa, ktorý takto začínal. Presne v čase, keď som ja bola doma s malým dieťaťom. On to pokladal za normálne, ja nie. Napriek tomu sme boli spolu 11 rokov, on si vybral alkohol, ja deti, /mali sme potom ešte jedno dieťa/. Po 3-4 pivách denne sa pridružili ešte 3-4 pivká, sem-tam s kamarátmi aj tvrdšie a potom to už išlo. Rodinka doma, ocko s kamarátmi. Nakoniec som sa rozviedla, lebo sa to spájalo s agresivitou a odľahlo aj mne, aj deťom. Päť rokov som bola s deťmi sama a teraz už štvrtý rok mám priateľa, ktorý si s mojimi chalanmi vytvoril super vzťah a všetok čas trávime spolu, chodí s nami na výlety, dovolenky, a keď sme aj "len doma" - sme spolu aj s deťmi a je to neporovnateľné. Nechcem Ťa tu k ničomu nahovárať, ale ja som ten svoj rozvod nikdy neoľutovala a dnes som konečne šťastná. Neži nikdy život, ktorý Ti nevyhovuje. Nikdy. Ja mám 40 a takéto skúsenosti. A neostávaj s ním "kvôli dieťaťu". Je to hlúposť. Kvôli deťom buď šťastná - ocenia to a budú šťastné aj ony. Držím palce.

darika

Tak to teda ozaj nie je dobre.A hlavne ked ma doma tehotnu manzelku,ktora chape,ze sa musi odreagovat.Odreagovanie teda znamena byt prec od manzelky,ktora caka jeho dieta?Alebo pit alkohol s kamaratmi?Aj pivo je alkohol.A 3-4 denne vobec nie je dobre.

nastarafa

pockat,pockat.3-4 piva denne vobec nieje dobre.neviem sice kolko uz v tom pokracuje,ale vedie to k miernemu alkoholizmu.je zdrave pit pivo,ale maximalne liter denne mozno 2l.ale urco nie pit 3-4.davaj si na to bacha a mu to zatrhni.co chces aby mal neskor velke brucho?:-)nie ale vazne mala by si ho v tom umravnit

je to zle

tak ja ti to poviem takto moj manzel je alkoholik akeho malo kde najdete kebi vipil tie 3-4 piva tak skacem 1 meter od radosti ale mojmu manzelovi nestaci 1 liter palenky na den a stale nadava aj na moje deti ze nic nerobia a vsetko mozne ale on len sedi a kuka na tv a pri tom pije priamo s flasky

[zruseny12]

vies ,co bobika nebudemem to riesit,lebo som pozerala do zadu prispevky a neviem co sa v nich pise iba som reagovala na jej prispevok hore...ale zasa nemozemem hned povedat na cloveka ktory vypije 3-4 piva,ze je alkoholik...to by sa zilo keby vsetci muzi pili len 3-4 piva...ved to pomaha aj na zdravie...a nie kazdy hned musi byt alkoholik...pekny vecer ti prajem.../a viem co to je ked niekto z blizkych pije,ale tvrdy alkohol a nie pivo.../

[zruseny12]

a este jedna vec,moze byt vobec rada,ze pije len pivo.....
a vobec jej skor vadi toto,ze je sama ako to ,ze pije pivo...si myslim...