Vegetarianstvo/veganstvo ano ci nie?

Príspevok v téme: Vegetarianstvo/veganstvo ano ci nie?
nataly

ahojte zakladam tuto temu pretoze je moja celkom casta tema.. sama som skoro dva roky vegetarianka najradsej by som sa stala vegankou ale je to tazke a hlavne neviem ci zdrave.Poprosim rady druhych ludi najradsej tych co nejedia maso..JEST ci NEJEST ? Ja som uz ale rozhodnuta ze nikdy viac~!Pretoze nebudem podporovat masivne zabijanie zvierat! Myslim ze v minulosti to bolo nevyhnutne z dovodu prezitia. Ale v dnesnej dobe by sme mali byt dostatocne inteligentny a premyslat kam spejeme ..ako vyzera tento nas uzasny svet!!! O tom by som mohla zalozit novu temu a pisat a pisat...Ak niekoho oslovila tato tema prosim ;0) nataly

borli

píšete tu,že vegetariánstvo je zdravé a tak..... nepochybujem o jeho dobrých stránkach, no nikto tu nepíše viac ako s 50 ročnými skúsenosťami. Väčšia časť príspevkov tu je, že som vegetarián/ka cca. 3-20 rokov a väčšina z nich má teraz max. 40-50 rokov. No človek ak začne robiť nejaké stravovacie výkyvy v pomerne mladom veku, tak určite nieje ten pravý aby mohol hodnotiť kvalitu takého či onakého stravovania. Viem, že ľudia tu píšu svoje osobné skúsenosti .....že pomohlo mi to tak alebo onak. No fakt by ma zaujímal názor človeka, ktorý je vegetarián od cca. 15 rokov a žije s takýmto stravovaním už dobrých 50 i viac rokov. Ja osobne niesom vegetarián no ani vegetariánov neodsudzujem. Ale tiež si myslím, že pre tento spôsob stravovania musí mať človek dostatočné vedomosti o jednotlivých potrebných minerálov a vitamínov pre správne fungovanie ľudského organizmu. A nemyslím si, že 15 až 20 ročný ľudia majú týchto informácií dosť nato, aby ich telo fungovalo bez chyby a vyváženo. Preto ma zaujíma názor fakt a fakt niekoho skúseného s dlhodobou praxou(to myslím 50 i viac rokov). Ďakujem a každému z Vás tu prajem pevné zdravie.

ivusik13

ja som sa dala na veganstvo (zistujem, ze si ho niektori mylia s vitarianstvom) pred nieco vyse troma mesiacmi. mam/mala som zdravotne tazkosti, ktore lekari beznymi liekmi nevedia odstranit. precitala som ohromne mnozstvo literatury a vylucila zo stravy vsetky potraviny zivocisneho povodu. za tri mesiace sa mi podarilo zbavit sa migreny, schudla som (potesilo, aj ked nebolo mojou prioritou), zlepsili sa mi krvne hodnoty a zrazu mam viac energie a neskutocnu chut do zivota - objavovat nove veci. dala som sa na bojovy sport a chystam sa ziskat potapacsky certifikat. kym som bola masozravcom, tiez mi liezla kamoska vegetarianka so svojimi \"moresmi\" pekne na nervy. teraz uznavam, ze rastlinna strava (aspon teda mne) neuveritelne prospieva.

aligator

Pokial by niekto mal zaujem o informacie pripadne sam mi poskytol uzitocne informacie ohladom stravy a priemyslu nebranim sa kontaktujte ma prosim mailom kristian.bartalos@gmail.com
Nebranim sa ani konfrontacii. Na margo jedneho prispevku, ktory hovori o zdravej konzumacii ryb. V rybach je neumerne mnozstvo tazkych kokov a inych chemikalii z nasich cistych mori a oceanov ;) Peace

- mira

Aligator, tiež som tú štúdiu čítala, podľa toho si človek môže urobiť obraz o výživových doporučeniach a farmakopriemysle celkom, výborné, odporúčam všetkým, ktorých zaujíma vlastné zdravie.

aligator

Som veganom, ale moj hlavny dovod nie je ako u vacsiny zabijanie zvierat. Studiu strave sa venujem uz niaky ten rok. Hlavna pricina preco som prestal jest maso, vajcia a mliecne produkty je v tom, ze som sa oboznamil so studiou nazyvanou "velka cinska studia", ktora trvala viac nez 30 rokov a bolo v nej skumanych viac nez 7 milionov ludi. Vysledkom tejto studie je mnoho dokazov, ze zivocisne bielkoviny mozu sposobovat (preto mozu lebo vo vede nieje nic iste, teda miera istoty je 99,9%) vsetky druhy rakoviny a ine autoimunitne ochorenia a pod. Kazdy si moze urobit vlastny nazor a vzdy sa da nieco vyvratit a nieco potvrdit.

mrsLilith963

Dobry den, rada by som sa vas vegetarianov a veganov opytala, ci by ste neboli ochotni zodpovedat mi asi na 10 otazok, ktore by mi velmi velmi pomohli. Potrebujem ich na rocnikovu pracu, a nikde neviem zohnat ludi:) Dotaznik je anonymny a su tam uplne jednoduche otazky, vlastne iba ohladom tohto stravovania. Ak by sa nikto taky nasiel tak mi PROSIM napiste sem, ale lepsie by bolo na moj e-mail: mimusaL@centrum.sk Vopred dakujem :)

mrsLilith963

Dobry den, rada by som sa vas vegetarianov a veganov opytala, ci by ste neboli ochotni zodpovedat mi asi na 10 otazok, ktore by mi velmi velmi pomohli. Potrebujem ich na rocnikovu pracu, a nikde neviem zohnat ludi:) Dotaznik je anonymny a su tam uplne jednoduche otazky, vlastne iba ohladom tohto stravovania. Ak by sa nikto taky nasiel tak mi PROSIM napiste sem, ale lepsie by bolo na moj e-mail: mimusaL@centrum.sk Vopred dakujem :)

adsadqwewrqr

Veganstvo je velmi nezdrave a blbost,je to len modny hit. Mliecne produkty,vajicka apod. su velmi dolezita sucast zdravej,probiotickej,vyzivnej a na bielkoviny bohate jedla. Nie,ked zjes vajicko nie je to vrazda,lebo sliepka pravidelne hadze vajicka,dokym ich kohut neoplodni,z vajicka sa nevyliahne sliepka,sliepky su izolovane od kohutov aby davali vajicka. Ked nezjes tie vajicka tak pridu nazmar,proste vyhodene jedlo,mlieko tiez,krava ho ma dost aj koza apod. Vegetarianstvo by som radil kazdemu aspon na take 1-2 roky aby sa telo ocistilo od tolkeho masa,lebo kolko masa konzumujeme,je absurdne az hrozostrasne.Kedysi maso bolo raz za cas, na velku noc a tak,proste raz za cas. Ryby by sa mali jest sladkovodne a niektore morske ako treska, raky,kraby by sa nemali jest lebo su to mrchozruti,bohvie co za svinstvo zije v ich mase z tolkych mrtvol. Je to na tebe,ako chces,ja som obmedzil maso na raz za cas a som zdravsi ako nikdy predtym.

ajwika

ja som vegankou uz dlhu dobu a v nicom ma to neobmedzilo,skor som si nasla zalubu vo vareni a objavujem nowe chute,ktore mi boli skryte kym som maso jedla.
nieje lahke vzdat sa vsetkeho zo dna na den,potrebujete cas,odhodlanie a najma ciel preco.
nic nestratite len ziskate,veganstwo este nikomu neublizilo!