Vegetarianstvo/veganstvo ano ci nie?

Príspevok v téme: Vegetarianstvo/veganstvo ano ci nie?
nataly

ahojte zakladam tuto temu pretoze je moja celkom casta tema.. sama som skoro dva roky vegetarianka najradsej by som sa stala vegankou ale je to tazke a hlavne neviem ci zdrave.Poprosim rady druhych ludi najradsej tych co nejedia maso..JEST ci NEJEST ? Ja som uz ale rozhodnuta ze nikdy viac~!Pretoze nebudem podporovat masivne zabijanie zvierat! Myslim ze v minulosti to bolo nevyhnutne z dovodu prezitia. Ale v dnesnej dobe by sme mali byt dostatocne inteligentny a premyslat kam spejeme ..ako vyzera tento nas uzasny svet!!! O tom by som mohla zalozit novu temu a pisat a pisat...Ak niekoho oslovila tato tema prosim ;0) nataly

mirka 23

No ja veľmi mäso nemusím, zjem kuracinu, z gulášu zjem radšej vodu a zemiaky ako mäso, jednoducho neženiem sa za mäsom. Pred týždňom som išla darovať krv no a zistili mi, že mám málo hemoglobínu, železa. No a najlepším zdrojom je hovädzie mäso, tak som si nasadila mäsovú diétu:) Takže si myslím že vegetariánstvo nemôže byť zdravé, veď v mäse je veľa potrebných látok, ktoré telo potrebuje.

mili28

barborska:
s vajickami to netreba prehanat, to je pravda, ale bielka maju 0% tukov a cholesterolu a maju velmi vela kvalitnych bielkovin, ktore su pre sportovcov nenahraditelne. je pravda, ze v zltku je trocha tukov, ale podla poslednych vyskumov v zltku je typ cholesterolu, co neni tak moc skodlivy.
no a maso(ciste, nie mastne) je tiez zdrojom bielkovin a navyse aj kreatinu, ktory potrebuju hlavne silovy sportovci.

usiko:
mylis si bielkoviny s tukmi. zivocisne tuky nie su zdrave. treba preferovat rastlinne tuky.

kuriatko.

som sa pobavila. posledne dva príspevky su super. ja si tiež život bez masa neviem predstaviť. klobasky, slanina, pečená kačica, vysmážane kurča... no jednoducho som masožravec. čo by som mala zo života ak by som jedla len rastliny a zrno?

petruska.

no moji drahí, nie je nad dobre pečenú kačicu, chrumkave kuriatko. najlepšie je maso s masom. ved tieto zvieratá sa na to chovaju. keby sme ich nejedli zvierata by sa premnožili a nakoniec by zjedli oni nas, lebo všetky rastliny a zeleninu zjete vy.

barborska

Ja som vegetariankou uz nejaky ten rok a vobec nic mi nechyba na uspokojenie maminnych obav som isla aj na komplexne krvne testy a povedala,ze uplne ukazkove a ze mam tolko zeleza ze mozem platat hrnce:)ale v poslendych mesiacoch som presla postupne na vegansku stravu lebo myslim,ze ked sa realne zamyslime nad povodom a vznikom mlieka tak to nijako nesuvisi s ludskym organizom a to co preferuju reklamy ake je mlieko zdrave ,myslim ze je hlupost pretoze preco by mal clovek ako ludsky tvor ktory papa od svojej mamicky mlieko mal nesko pit mlieko ineho zivocisneho druhu ?..pricom vsetko co v kravskom mlieku je je prisbosobene potrebam teliatka..a vajicka s toho hladiska,ze je to zase vyziva pre kuriatko a vo vajickach sa nenachadza okrem cholesterolu nic vzacne co by sa nedalo ziskat s rastlinnej stravy-.

mira

Nazor že len živočíšne bielkoviny sú plnohodnotné je poriadne zastaralý. Kompletné aminokyseliny získame z kombinácie strukovín a celozrnných obilnín - veĺa druhov, mám ich všetky menovať ?
naopak živočíšne bielkoviny sú spojené s nasýtenými tukmi, ktoré sú pôvodcami takmer všetkých civilizačných ochorení. V spojení s cukrom a chemiou sú príčinou degenrácie ľudí - stačí pozrieť na niektorých starých ľudí, ktorí by mali byť studnicou múdrosti.

nela841

Ahoj... je to blbosť.. nejedz mäso..pretože organizmus, aby správne fungoval potrebuje aj živočíšne bielkoviny... a tieto žiadne kadejaké sojové párky a podobne nenahradia... a nejde o zabíjanie... rastliny netrpia ked ich vytrhnú zo zeme?... ako oni chúdatka k tomu prídu, že ich niekto zasadil a onedlho skončia niekde primiešané v múke?!!...

stanocka

Ahoj, pisem bakalarku a potrebujem anonymne vyplnit kratky dotaznik, nie je to o vegetarianstve, ale potrebujem vegetarianov ako vyskumnu vzorku. preto ak by tu bol niekto z vas ochotny, prosim ozvite sa mi na stanocka@gmail.com, dajte do hesla vegetarian a ja vam preposlem dotaznik.
dakujem, Stanka