Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

co je podstatou homeopatie?

sybyllus

pozrel som si tú stránku modlitba. a prvé, čo ma po prečítaní state prečo sa niektoré choroby nedajú liečiť napadlo, aká je to škoda, že zomrel pápež ján pavol druhý. on bol totiž tým najvzácnejším darom, aký kresťanská cirkev od jej vzniku vôbec mala. bol tolerantný a rozhľadený, ochotný vypočut aj iné názory. nešľahal plamenným mečom a netváril sa ako najmúdrejší z múdrych. neposudzoval a neodsudzoval, ale povzbudzoval. z úcty k nemu chodili do kostola aj tí, ktorým to predtým nič nehovorilo. vždy som bol skeptický k tvrdeniam, ktoré boli jednofarebné. preto ani názor o liečiteľoch a alternatívnej terapii ako je prezentovaný na tejto stránke mne osobne nevyhovuje. homeopatia je účinná u zvierat aj malých detí, ktoré vôbec netušia, čo je to placebo. homeopatické lieky možno použiť aj pri chorej rastline. to už by som teda chcel vedieť, ako tú rastlinu presvedčím, aby tomu uverila! a na základe tej viery aj vyzdravela.

lea

mne osobne homeopatia velmi pomohla. vyriesila za 1 mesiac problemy, s ktorymi som chodila k dermatologom 2 roky. aplikoval ju vsak lekar-internista

RNG

Homeopatia na rozdiel od toho povoluje pouzivanie skodlivych latok, tj latok, ktore vyvolavaju podobne patologicke(zle) priznaky, ako ma dana choroba. Tj jedy, skodlive mineraly pre telo(ortut, arzen a ine vcitane)rozne zriedene, bez akehokolvek vedecky dokazaneho uzitocneho ucinku lekarmi.
Posudzovanie ucinnosti je len na homeopatovi, ktory nemusi a casto nie je skoleny lekar, len homeopat.Takmisto novsie registracia homeopatik je posudzovana len homeopatmi, nie lekarmi.

RNG

oprava, ...ked ich vyrobca nesplna prisne kriteria straca pravo pouzit znamku kvality GMP-
Pod tym je zahrnute +-5% maximalna odchylka od uvedeneho obsahu ucinnych latok (a samozrejme zdravotna nezavadnost obsahu.)

RNG

Moderne doplnky vyzivy su klinicky ucinne latky, ktore doplnuju ziviny v tele alebo pomahaju telu v jeho cinnosti. S principom homeo-pathos nemaju nic spolocne.Naviac, principialne nesmieme ani len tvrdit, ze liecia, lebo oficialne to nie je prislusnym autoritam schvalujucim lieky dokazane.
V USA to nie je potrebne ani len schvalovat, ak je to latka z prirody a nie je na liste zakazanych(FDA ma list zxakazanych) moze sa volne predavat. Vyrobcovia potrebuju miestnym autoritam len dokazat hygienicku nezavadnost svojej operacie. Casom sa vsak vyvinuli vyssie dobrovolne standardy, cez profesionalnu organizaciu vyrobcov vitaminov a doplnkov ( www.nnfa.org ) ktora je profesionalne zdruzenie vyse 10 000 vyrobcov za ucelom zlepsenia urovne tohoto priemyslu a jeho celkovej reputacie, kde su k dispozicii desiatky laboratorii a tisice odbornikov pre clenov a kde odsuhlasuju rozne kriteria a metody na udrzanie urovne uzitocnosti doplnkov, cistoty, zarucenosti obsahu a pod. Najvyssia znamka kvality GMP alebo prevadzky "GMP + manufacturing" znamena, ze vyrobok splna prisne kriteria presnosti obsahu a nie len nezavadnosti ako vyzaduje FDA.
Kedze kriteria nnfa su vyssie ako FDA a obe institucie blizko spolupracuju, FDA v blizkej buducnosti bude pozadovat kriteria GMP splnene pre vsetky potravinove doplnky.
Na udelenie GMP nie je len dostatocne vyhoviet kvalite a obsahu podla dodanej vzorky ale namatkove sa kontroluju vyrobky brane rovno z obchodov bez akehokolvek oznamenia, a ked ich obsahy nesplnaju prisne kritweria, vyrobca strava pravo pouzivat peciatku GMP, cim sa vylucuju mozne podvody, ktore sa v tomto odvetvi(ako aj v inych) nesvedomiti vyrobcovia dopustali/dopustaju.

iko2

Čím sa homeopatia líši od klasickej medicíny?

Alopatia (klasická medicína) je liečba jednotlivých chorôb liekmi opačného účinku, napr. lieky proti horúčke, lieky tlmiace bolesť... V homeopatii sa podáva liek na naštartovanie vlastných obranných mechanizmov. Je to teda liečba súboru príznakov, pomocou ktorých organizmus prejavuje svoju poruchu

homeo ???-kde je pravda?

Ako je to vlastne? Či doplnky výživy nie su ako "malá" homeopatická liečba ?

Samuel Hahnemann (1755 - 1843) bol zástancom vitalistickej tradície. Pozoroval platnosť zákona, ktorý ako prvý sformuloval Hippokrates v 5.storočí pred n.l. "Similia similibus curantur". Podobné lieči podobné znamená, že látka, ktorá vyvolá určité príznaky u zdravého človeka môže vyliečiť chorého človeka, ktorý má podobné príznaky.
Hahnemann na tomto princípe založil svoju novú vedu -

homeopatiu.www.homeopaticka-asociacia.sk

RNG

Vyborny clanok, autorka v nom uznava, ze je to zalozene na predpoklade a nijak nie vedecky podlozene.
Ze je casto ucinna je pre to , ze pouziva efekt placebo(vieru v ucinnost) , cim sa radi do kategorie nie vedy, ale samanstva.
Nie ze by som mal nieco proti samanom, vedia vyliecit az 85% pripadov, co rozhodne nie je na zahodenie. Ale myslim si osobne, ze aj ked vyuzivanie viery a placebo efektu je ucinne, predsa sme uz v 21 storoci a mozeme k tomu pridat naozajstne ucinne prostriedky, ktorych ucinnost je klinicky dokazana aj pri vylucenom placebo efekte.
Vracat sa spat do 19 storocia len aby ludom ponukli nieco ine, nez lieky s plno postrannymi ucinkami, ked je plno ucinnych potravinovych doplnkov, ktore sa podcenuju,naozajstnej alternativy, klinicky dokazane, je kontraproduktivne.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

co je podstatou homeopatie? - Fórum - ZDRAVIE.sk