AFTA

DepQa

ja mám afty po chorobe, pri zníženej imunite a pravidelne keď prídem od lekára. aj teraz, jednu super veľkú akú ešte nikdy. s tým páleným, mama keď si priloží fernet alebo becherovku, na druhý deň jej nič neni. ja som skúsila vodku kua štípanie ale nič. celkom dobrý je Corsodyl dental gel, ako na afty, tak na zápalu v puse, na citlivé ďasná. No u mňa najviac zaberá asi vitamínovanie Pangaminom, Cčkom, Vita glukánom, lekárka odporučila papať droždie. Tie všelijaké vodičky to nikdy nezlepšili. Už mám aftu týždeň a stále to je masaker. Mala som ich asi 5 ale tie malinké boli po 3 dňoch preč, len s tou veľkou jedinou mám problém nehorázny, štípe jak fras, ale po týždni už pomaly začínam malinké zlepšenie pociťovať.

elu

caffte (r)aftaci :) tak, empatia frci, ako vidim.. mne sa objavili tiez po druhykrat v zivote, raz som mala na jazyku (bolo ich asi 30 a obrovskych, ble) a ted mam uplne vzadu na "fasa" mieste.. bola som s tym u doktorky, ona sa ma len spytala, ci naaahodou nemam skuskove a ja ze hej, tak ona to cele hodila na stres.. lenze ted su prazdniny, vobec nestresujem a zase ma obstastnuju :((( tiez ledva rozpravam..
no a co pomohlo mne? ked som mala na jazyku, tak mi pomohla vodicka tantum verde a Cannaderm-uplne mala vecicka (cca 90 skk), ale ucinna.. tentokrat vsak nezabrali :( tak som si kupila lacnejsiu vec-florsalmin.. vysledok uvidim coskoro-DUFAM.. :(((
a este otazka-ako casto sa vam objavuju? nechce sa mi verit, ze neexistuje 100%-na prevencia :(
"BEZafotve" leto prajem :)

jeasy

Doktorka mi povedala, ze mam na hrdle viroznu aftu. Sposobuje bolest hlavy, celeho tela, proste ako chripka, len bez teploty. Je to aj dosledkom normalnych aft alebo je tato ina? Je tam rozdiel? A cim mozu byt afty sposobene? Za odpoved dakujem.

airiana

tak ja som mala tiez problem s aftou a robila som s tym vselico a nic nepomahalo...nakoniec som s tym musela ist k zubarovi a isla som aj druhykrat a potom to zmizlo... na afty nepouzivajte alkohol ani propolis, dehydratuje a afta sa este zvacsi, pretoze sa nachadza na sliznici

joey

no uz asi 4 dni ked som jedol som sem tam pocitoval skrenie pod ocnym zubom na piaty den ma to uz velmi bolelo tak som sa na to lepsie pozrel a pod zubom na dasne sa ukryvala nechutna biela afta... potrel som si to Corsodylom-gelom viac krat za den.. frajerkina sestra mi poradila ze je to nieco ako vyrazka ale nie na pokozke ale na dasne takze som sa to pokusal aj vytlacit - neznesitelna bolest...afta zacala aj par krat krvacat, a ked som ju potrel Corsodylom vtedy zacala ta hnusna palciva bolest, ktoru mam doteraz...vyplachoval som si usta aj salviovym cajom, takze dufam ze zajtra na treti den od liecby to cele zmizne ale moc tomu neverim lebo je to prilis rozskirabane,,,,

petoba

zdravim. Mam rovnaky problem ako vy. Tie neskutocne bolestive afty mi idu na city. Nemozem sa poriadne ani najest. Ale nemam jeden ale rovno aj sedem. Doktorka povedala ze to je aj zo stresu(no neviem mne sa to nezda je to pravda?) ale bohuzial vediem stresovy zivot takze to tak vyzera ze s tim musim zit.

igy

Ja som tiez ten "stastlivec" ktory si uziva s aftami niekolko krat do roka. Raz zaberie to raz ono ako asi kazdemu z nas. Moje aftapoznatky su nasledovne:
Uz asi rok pouzivam kvapky Bukofit, tusim je to nieco podobne ako Herbadent. Je to taka strasne tmava tekutina ktoru si nanesiem na vaticku a touto potieram len aftu a tesne okolie. Zo zaciatku to stipe jak fras, ale po prekonani tejto bolesti pokracujem v potierani az kym z afty zacne tiect krv a zmizne z nej cely biely povlak. Toto staci urobit vecer a rano a den resp. dva na to je po afte.

Udajne pomahaju aj maliny prilozene priamo na aftu. Vyskusal som a okrem bolesti ziadne zlepsenie.
V zahranici na afty predavali taky maly gel, volalo sa to tusim Oragel, alebo tak nejak. Afty to az tak moc nehojilo, ale malo to ucinok lokalneho anestetika a aftu to uplne znecitlivelo. Vydrzalo to celkom dlho, takze ked uz afty boli, tak aspon nezneprijemnovali zivot. Dnes som opat v zahranici a opat mam aftu. Zial ziadny prostriedok pri sebe takze idem skusit nejaku lokalnu lekaren a uvidime co odporucia :-)