Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

parkinsonova choroba

lydka2

Ahoj, chcela by som sa opýtať, či nemá niekto skúsenosť ako zvládnuť depresie u človeka trpiaceho Parkinsonom.
Ďakujem Lydka

radca

Suhlasim s RNG. Vacsina problemov suvisi so spatnzm travenim. Pricina sptaneho travenia moze byt ale niekde uplne inde.

hela468

vazeny RNG dakujem za rady,vyskusame,poiformujeme o ucinku.Smazime sa cvicit,chodit na vychadzky na invalidnim voziku,ked tras a stuhnutost dovoli tak aj pesi za vozikom ako male deti za sportovym kocikom.Pamät je este v pohode,sklada basne pre deti,je to byvala ucitelka hudby.

RNG

Skolioza a ubytok kostnej hmoty(osteoporosis senilis)velmi pravdepodobne je vysledok zleho travenia, co ovplyvnuje aj absorbciu materialov na vyrobu neurotransmiterov a hormonov(napr serotoninu a dopalaminu)
Branie Betain HCl a dobrej zmesi enzymov na travenie by mohlo znacne pomoct.
Priznaky zleho travenia=nafukovanie, pala, tazoba,potravinove alergie, strata svalstva, kostnej hmoty, energie....

RNG

Madopar je zmes levodopy a syntetickeho benserazidu(carbidopa) ktoreho funkcia je len predlzit cinnost levodopy z 50 minut na 1.5 hodiny potlacenim pecenovych enzymov.
Mirapexin(premipexine) je synteticka droga napodobnujuca cinnost dopalaminu.
Lucetam, piracetam je noontropics, cize latka podporujuca cinnost mozgu. Davky su 2.4 az 4.8 gramov denne, podla mojich zdrojov informacii.
Nootropics ma dost rozsiahly list latok ucinnych, od lecitinu, roznych antioxiadntov(vinpocetin, huperzin, gingko,a ine, aj vitamin C a vitaminy B)po 5-HTP, L dopu a piracetam , oxyacetam atd.

hela468

myslite,ze to pomoze aj pri uzivani Madoparu,Mirapexinu,Lucetanu?Ma pridruzenu skoliozu,prehnutie do hlbokeho predklonu,pohybuje sa len pomocov trojkolesoveho choditka.

RNG

Na Parkinsonovu chorobu pomaha branie L-Dopy na zvysenie hladiny dopalaminu.
L-dopa moze byt ako vytazok z rastliny Mucuna pruriens, cize sa jedna o potravinovy doplnok. Davky su od 1x 250 mg az po 4x250 mg, hoci ja osobne by som to limitoval na 500-750 mg denne, vyssie davky totiz nezvysuju ucinok podstatne.
Ciastocne pomaha a vitamin B-12, priznaky nedostatku(hlavne u starsich ludi) zvysuju priznaky Parkinsona.
Dobra forma je B-12 pod jazyk(sublingualna)brana pravidelne.
To je aj podstatne lacnejsie, nez L-dopa

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

parkinsonova choroba - Fórum - ZDRAVIE.sk