Schudnut zdravo a udrzat si hmotnost

Príspevok v téme: Schudnut zdravo a udrzat si hmotnost
poliewoocka

Zakladam tuto temu,pretoze si myslim,ze sa porobilo uz vela chyb,koluje mnoho velakrat nepravdivych mytov.Kedze mnohym z nas zalezi na zdravi a udrziavani si postavy,najdete tu zopar rad,ako dosiahnut to,po com tuzite.Mozete sa inspirovat,kombinovat,ale aj pridavat rady.
Ak chcete chudnut a schudnut,udrzat si postavu,citit sa fit a pritom sa nestresovat kadejakymi dietami(ktore su nezdrave,jednotvarne a obmedzuju)musite si navyknut na taky styl zivota,ktory vam vydrzi naveky.Nechudnite narazovo,ale dodrzujte urcite zasady.Kila pojdu dole,tak,ako sli hore a nevratia sa.Vedci odporucaju pre trvale chudnutie zhodit max. 1 kg za mesiac.Navyse,pre adolescentov je dolezite poznamenat,aby nedietovali narazovo,to by im len uskodilo,pretoze pre spravnu funkciu tela a optimalnu homeostazu potrebuju komplexnu stravu.
Dam vam par tipov:
-ranajkujte!Ranajky su dolezite,mali by byt vyzivne,komplexne.Celozrnne pecivo,chuda sunka,vela zeleniny.
-vela pite!Pite stale,aj ked nemate pocit smadu.Ked si telo pyta vodu,uz je neskoro.Vypite kazdu hodinu za pohar vody.
-pite nesladene vody a bylinkove caje.Nepite rovnaku mineralku,vystriedajte vsetky znacky.Bylinkove caje su zaroven aj vhodnymi antioxidantami.Zihlavovy caj je vhodnym detoxikantom,ale nie je vhodne ho pit dlhodobo,lebo zanasa organizmus.
-jedzte castejsie a male porcie.Udrzite si tak metabolizmus culy a aktivny.Nejedzte narazovo,to len zatazi vas zaludok.
-neodopierajte si maskrty.Tym sa len vyhecujete k tomu,ze pri najblizsom zlome zjete vsetko,co vam pride pod ruku.dajte si kludne cokoladu,aj chipsy...ale v obmedzenom mnozstve
-Jedzte pomaly,jedlo dobre prezujte.Naberajte si menej,pamatajte,ze hlad ma velke oci a "zaludocny" nerv je opodzeny,takze,ked citime pocas jedenia sytost,sme uz plni.Nedojedajte nasilu vsetko,co mate na tanieri,ak ste uz syti.
-pred jedlom aj pocaj jedla pite.Zaplni sa vam tak zaludok vodou.
-pite nalacno odstatu prevarenu vodu,do ktorej ste pridali stavu z citrona,je to pradavny "napoj krasy a zdravia"
-cerstvy ananas a jablcny ocot odburava tuky a chudne sa lahsie
-pouzivajte panenske rastlinne oleje,kde sa len da.Pri tepelnej uprave jedla netreba,vtedy sa narusa dvojita vazba v tuku a stracaju sa esencialne vlastnosti
-nenakupujte hladni!NIKDY.
-servirujte na modre taniere.Znizuje to apetit.
-ak mate neprekonatelnu chut na sladke,dajte si jablko.Pomaha,aj ak si umyjete zuby.
-vsetko robte so svihom,neopustajte sa.Spalite viac kalorii.
-cvicte,pohybujte sa na cerstvom vzduchu.Hocikedy cez den napinajte iste svalove skupiny.
-pri sprchovani striedajte teplu a studenu sprchu,rozprudi to krv v povrchovych cievach,vyskusajte aj masaz specialnou hubkou

TAKZE: nechudnut dietami,ani tabletkami,ale dodrziavat iste pravidla.Cvicit,cvicit,cvicit...svaly su mensie a tazsie ako tuk,tak sa neorientujte podla vahy.Svaly potrebuju viac energie na existenciu,preto mozu svalnati viac papat.

barbinka

ramzes: to je ťažké u teba. povedz aspoň koľko vážiš, tvoju výškun a tiež koľko by si chcel schudnúť.

ramzes

ahoj.Poraď mi prosím ťa.Pracujem ako vodič kamionu,čiže moja strava je vačšinou založena na chlebe a bagetách a dosť sa to odzrkadluje na mojom stale sa zvačšujucom bruchu a dosť sa za to hambím a vadí to aj mojej manželke.Varím si len 2-3 krat za týždeň.V kamione sa neda veľmi športovať tak musím upraviť stravu len ako poraď prosím.Dakujem

utesena

poliewoocka - pises o mineralkach, ze treba striedat, najlepsie vsetky znacky. Nemali by sa pit stolove vody? Napr. taka Bonaqua? Chcela by som sa opytat este na cvicenie... Ako je to so striedanim, napr. jeden den beh, dalsi den plavanie...? Jeden den aerobna cinnost... Porad, prosiiiiim...

lolu

Ahojte. Kočky poradte mi ako samu seba "oklamať" a dotiahnuť sa do toho fitka... povedala som si že budem cvičiť 5X do týždna, ale veľakrát sa mi nechce, a aby to neznelo tak strašne tak si nahovorím že mám veľa učenia, alebo že nemám čas, že ma niečo pobolieva a pod. :-) Ja viem som hrozná... stravovanie dodržujem, s tým nemám veľké problémy, ale zišlo by sa aj pocvičiť...

poliewoocka

Katarina-ziadna dieta,mnyslim tym drasticka,docasna.Jojo efektu by si sa sotva vyhla.Nabehni na celozivotny rezim,uspech zaruceny:)

bronicka

Katarina, diety su onicom..zbytocne ti posramotia travenie a metabolizmus a ktovie co este.. pohyb je dolezity!! A samozrejme, oporucam vecer nejest kaloricke jedla..

katarina

ahojte, da sa povedat, ze som uplny laik v chudnuti..mam nadvahu asi 20kg moje BMI je nejak 28,5 co je tesne pod hranicou..ide leto a ja by som potrebovala dat pre zaciatok dole asi 5-6kg..mam skusit nejaku dietu??alebo sa mam na to vykaslat a zacat na sebe makat a chudnut rozumne?? neviem, ci by mi nejaka ta dieta len uskodila..co vy na to??

poliewoocka

diefcatko:
Neboj sa,nic to nie je,su to len tri buchty,svet sa nezruti.Horsie by bolo,keby si vyjedla celu chladnicku.Tych par deka sa strati:)
petkaa:
Tu nie je specialny recept na to,kolko kalorii sa ma spalit pre uspesne cvicenie:)Ide o to,ako cvicis,co a ako dlho.Na chudnutie su dobre dlhodobe aerobne cviky.Clovek prijima pocas celeho dna kalorie,energiu.Preto by sme si mali denne davky jedla rozdelit na vela mensich,aby sme sa vyhli naslednych nerovnovah energii a pretazenia organizmu a ukladania zasobnej energie.V ludskom tele su najrychlejsim zdrojom energie cukry,cize sacharidy,potom tuky a nakoniec bielkoviny.Vsetka nespotrebovana energia sa uklada v istej forme.Cukry v podobe glykogenu-zasobneho tuku do pecene,odtial do tkaniv,tuky putuju priamo do zasobnych tkaniv.Pri ich spotrebovani nastava uvolnenie a spalovanie.Najskor sa spaluju cukry z krvi,tie su najrychlejsi zdroj energie-najma fruktofuranoza=fruktoza,cize ovocny cukor a glukopyranoza=glukoza,cize ovocny cukor.Po 20-30 min. aerobneho cvicenia "prechadza" spalovanie na tuky.NIKDY by sme nemali dopustit,aby nase telo cerpalo z bielkovin!Odoberat energiu vnutornym organom a hazardovat z vlastnym zdravim!Cvicit s mierou,chutou.Stavovanie-uz je tu rozobrate do detailov,ja len podotknem este raz-ranajky su nevyhnutne.Jest by sa malo kazde 3 hodiny,male davky.

petkaa

Ahoj poliewocka, prosím ťa kolko kalórí sa má schudnúť pri cvičení aby to malo dobrý efekt chudnutia :) ?? Viem že si to tu už písala ale nemôžem to spätne nájsť .. Ďakujem moc za tvoju odpoveď .. alebo kto viete, napíšte :)??? Vždy tak do 500 kcal cvičím ..