Schudnut zdravo a udrzat si hmotnost

Príspevok v téme: Schudnut zdravo a udrzat si hmotnost
poliewoocka

Zakladam tuto temu,pretoze si myslim,ze sa porobilo uz vela chyb,koluje mnoho velakrat nepravdivych mytov.Kedze mnohym z nas zalezi na zdravi a udrziavani si postavy,najdete tu zopar rad,ako dosiahnut to,po com tuzite.Mozete sa inspirovat,kombinovat,ale aj pridavat rady.
Ak chcete chudnut a schudnut,udrzat si postavu,citit sa fit a pritom sa nestresovat kadejakymi dietami(ktore su nezdrave,jednotvarne a obmedzuju)musite si navyknut na taky styl zivota,ktory vam vydrzi naveky.Nechudnite narazovo,ale dodrzujte urcite zasady.Kila pojdu dole,tak,ako sli hore a nevratia sa.Vedci odporucaju pre trvale chudnutie zhodit max. 1 kg za mesiac.Navyse,pre adolescentov je dolezite poznamenat,aby nedietovali narazovo,to by im len uskodilo,pretoze pre spravnu funkciu tela a optimalnu homeostazu potrebuju komplexnu stravu.
Dam vam par tipov:
-ranajkujte!Ranajky su dolezite,mali by byt vyzivne,komplexne.Celozrnne pecivo,chuda sunka,vela zeleniny.
-vela pite!Pite stale,aj ked nemate pocit smadu.Ked si telo pyta vodu,uz je neskoro.Vypite kazdu hodinu za pohar vody.
-pite nesladene vody a bylinkove caje.Nepite rovnaku mineralku,vystriedajte vsetky znacky.Bylinkove caje su zaroven aj vhodnymi antioxidantami.Zihlavovy caj je vhodnym detoxikantom,ale nie je vhodne ho pit dlhodobo,lebo zanasa organizmus.
-jedzte castejsie a male porcie.Udrzite si tak metabolizmus culy a aktivny.Nejedzte narazovo,to len zatazi vas zaludok.
-neodopierajte si maskrty.Tym sa len vyhecujete k tomu,ze pri najblizsom zlome zjete vsetko,co vam pride pod ruku.dajte si kludne cokoladu,aj chipsy...ale v obmedzenom mnozstve
-Jedzte pomaly,jedlo dobre prezujte.Naberajte si menej,pamatajte,ze hlad ma velke oci a "zaludocny" nerv je opodzeny,takze,ked citime pocas jedenia sytost,sme uz plni.Nedojedajte nasilu vsetko,co mate na tanieri,ak ste uz syti.
-pred jedlom aj pocaj jedla pite.Zaplni sa vam tak zaludok vodou.
-pite nalacno odstatu prevarenu vodu,do ktorej ste pridali stavu z citrona,je to pradavny "napoj krasy a zdravia"
-cerstvy ananas a jablcny ocot odburava tuky a chudne sa lahsie
-pouzivajte panenske rastlinne oleje,kde sa len da.Pri tepelnej uprave jedla netreba,vtedy sa narusa dvojita vazba v tuku a stracaju sa esencialne vlastnosti
-nenakupujte hladni!NIKDY.
-servirujte na modre taniere.Znizuje to apetit.
-ak mate neprekonatelnu chut na sladke,dajte si jablko.Pomaha,aj ak si umyjete zuby.
-vsetko robte so svihom,neopustajte sa.Spalite viac kalorii.
-cvicte,pohybujte sa na cerstvom vzduchu.Hocikedy cez den napinajte iste svalove skupiny.
-pri sprchovani striedajte teplu a studenu sprchu,rozprudi to krv v povrchovych cievach,vyskusajte aj masaz specialnou hubkou

TAKZE: nechudnut dietami,ani tabletkami,ale dodrziavat iste pravidla.Cvicit,cvicit,cvicit...svaly su mensie a tazsie ako tuk,tak sa neorientujte podla vahy.Svaly potrebuju viac energie na existenciu,preto mozu svalnati viac papat.

pusate

prosíím,pomôžte mi ako mám schudnúť po ppp so spomaleným metabolizmom aspon 3-4kg zo 49kg na 45-46kg,aby sa mi ten metabolizmus nespomalil...lebo stále priberám v priemere kg týždenne a už som uplne tučná...som zúfalá:((((((((((((((((

puma127

cauko poliewocka,pocuj da sa schudnut z drepov?ak si teda doprajem nejake biele sladke pecivo a chcem to spalit a zacvicim si aspon 120drepov ,nahrubo oblecena vidam aspon nejaku energiu a mam moznost tak nieco spalit?dakujem za odpoved

allla

poliewocka prepac ze otravujem ale nemozes stale ak navstivis tutou stranku pisat tvoje jedalnicky do temy nehambim sa zato co som zjedla?mne sa velmi paci tvoj zivotny styl..chcela by som sa nim riadit hoci mam anorexiu ,ja som sa rozhodla ze svoj metabolizmus napravim pravidelnym jedenim a aj cvicenim

puma127

rano-parka s polkou chleba
desiata-2chleby natrete syrokremom a rajcinou
obed-spagetyale ked som jedla 3 krat do dna tak som schudla uz za tyzden... teraz tak jem vyse 2 mesiace a ani trosku som nechudla...neviete preco??popritom ppp ani bulimiu nemam...a cvicim 3krat do tyzna ale len take lahke cviky - drepy a brusaky...co moze byt pricinou ze nedokazem schudbut ako kedysi?:(
AKO SA DA URYCHLIT METABOLIZMUS CITALA SOM ZE ZELENINA OVOCIE AJ MANDLE?
a cvicim brusaky a drepy,a ked si kupim soju,tak mi trosku naratsu svaly jasne ze necakam zazrak ale cim viac svalom lepsi metabolizmus nie?ako dlho by som mala jest soju..POLIEVOCKA CO TY NA TO?

allla

puma:presne to iste by som aj ja vedela..ja mam anorexiu tiez jem presne len 3krat do dna upplne ako ty..no a tiez by som rada vedela ze ked budem jest este nejaky ten rozok po obede ci mi hrozi ze priberiem ?lebo s ppp chcem skoncit co najskooor:((

poliewoocka

btw, svalova hmota sa nabera z anaerobnych cvikov, posilovanie a pod, pri ktorych sa "nespotite". Potrebne je taktiez zvysit prijem bielkovin. Pri kazdom aktivnom pohybe, pri ktorom sa dosiahne urcita tepova frekvencia na kondiciu alebo start chudnutia,kt. si viete vypocitat na -odkaz odstránený- , sa formuje a chudne. Kazdy pohyb, ktory je telu prirodzeny a vam vyhovuje je prospesny:)

poliewoocka

Pusate:
sledujem tu tvoj pribeh na zdravi a poviem ti..obdivujem ta. Prezila si toho tolko vela..niekto ta moze odsudzovat, ale hlavne je, aby si bola stastna! Skus papat tak, ako doteraz, nieco si omrkni z hlavneho prispevku. A skus zacat sportovat. Venuj sa nejakemu sportu, co ta bude bavit:) spevnis si telo, zacnu sa ti vytvarat svaliky a nebudes mat zo seba taky "rozkysnuty" pocit.. do tela sa ti napumpuje energia a endorfiny, stoji to za to:) a ak si najdes nejaku partacku, bude to este lepsie, uvidis. Drzim ti palceky a ozvi sa:) vsak nie je medzi nami velky rozdiel, ja mam 18:)

puma127

no mam 170cm a 49kg.no a nechcem jest takto ze male porcie racej sa najem nieco nasytne napr to pecivo syrova zemlicka ,pretoze nestiham inak.a mamka mi zakazuje dietovat no ja doteraz to jedlo po obede skrijem nic mi neostavalo. aky mas ty na mna nazor a ine dievky?myslite ze priberiem z toho peciva ked ho budem papat kazdy den na olovrant?