Schudnut zdravo a udrzat si hmotnost

Príspevok v téme: Schudnut zdravo a udrzat si hmotnost
poliewoocka

Zakladam tuto temu,pretoze si myslim,ze sa porobilo uz vela chyb,koluje mnoho velakrat nepravdivych mytov.Kedze mnohym z nas zalezi na zdravi a udrziavani si postavy,najdete tu zopar rad,ako dosiahnut to,po com tuzite.Mozete sa inspirovat,kombinovat,ale aj pridavat rady.
Ak chcete chudnut a schudnut,udrzat si postavu,citit sa fit a pritom sa nestresovat kadejakymi dietami(ktore su nezdrave,jednotvarne a obmedzuju)musite si navyknut na taky styl zivota,ktory vam vydrzi naveky.Nechudnite narazovo,ale dodrzujte urcite zasady.Kila pojdu dole,tak,ako sli hore a nevratia sa.Vedci odporucaju pre trvale chudnutie zhodit max. 1 kg za mesiac.Navyse,pre adolescentov je dolezite poznamenat,aby nedietovali narazovo,to by im len uskodilo,pretoze pre spravnu funkciu tela a optimalnu homeostazu potrebuju komplexnu stravu.
Dam vam par tipov:
-ranajkujte!Ranajky su dolezite,mali by byt vyzivne,komplexne.Celozrnne pecivo,chuda sunka,vela zeleniny.
-vela pite!Pite stale,aj ked nemate pocit smadu.Ked si telo pyta vodu,uz je neskoro.Vypite kazdu hodinu za pohar vody.
-pite nesladene vody a bylinkove caje.Nepite rovnaku mineralku,vystriedajte vsetky znacky.Bylinkove caje su zaroven aj vhodnymi antioxidantami.Zihlavovy caj je vhodnym detoxikantom,ale nie je vhodne ho pit dlhodobo,lebo zanasa organizmus.
-jedzte castejsie a male porcie.Udrzite si tak metabolizmus culy a aktivny.Nejedzte narazovo,to len zatazi vas zaludok.
-neodopierajte si maskrty.Tym sa len vyhecujete k tomu,ze pri najblizsom zlome zjete vsetko,co vam pride pod ruku.dajte si kludne cokoladu,aj chipsy...ale v obmedzenom mnozstve
-Jedzte pomaly,jedlo dobre prezujte.Naberajte si menej,pamatajte,ze hlad ma velke oci a "zaludocny" nerv je opodzeny,takze,ked citime pocas jedenia sytost,sme uz plni.Nedojedajte nasilu vsetko,co mate na tanieri,ak ste uz syti.
-pred jedlom aj pocaj jedla pite.Zaplni sa vam tak zaludok vodou.
-pite nalacno odstatu prevarenu vodu,do ktorej ste pridali stavu z citrona,je to pradavny "napoj krasy a zdravia"
-cerstvy ananas a jablcny ocot odburava tuky a chudne sa lahsie
-pouzivajte panenske rastlinne oleje,kde sa len da.Pri tepelnej uprave jedla netreba,vtedy sa narusa dvojita vazba v tuku a stracaju sa esencialne vlastnosti
-nenakupujte hladni!NIKDY.
-servirujte na modre taniere.Znizuje to apetit.
-ak mate neprekonatelnu chut na sladke,dajte si jablko.Pomaha,aj ak si umyjete zuby.
-vsetko robte so svihom,neopustajte sa.Spalite viac kalorii.
-cvicte,pohybujte sa na cerstvom vzduchu.Hocikedy cez den napinajte iste svalove skupiny.
-pri sprchovani striedajte teplu a studenu sprchu,rozprudi to krv v povrchovych cievach,vyskusajte aj masaz specialnou hubkou

TAKZE: nechudnut dietami,ani tabletkami,ale dodrziavat iste pravidla.Cvicit,cvicit,cvicit...svaly su mensie a tazsie ako tuk,tak sa neorientujte podla vahy.Svaly potrebuju viac energie na existenciu,preto mozu svalnati viac papat.

puma127

no mam 160cm a 79kg.no a nechcem jest takto ze male porcie racej sa najem nieco nasytne napr to pecivo syrova zemlicka ,pretoze nestiham inak.a mamka mi zakazuje dietovat no ja doteraz to jedlo po obede skrijem nic mi neostavalo.tak a POLIEWOOCKA aky mas ty na mna nazor a ine dievky?myslite ze priberiem z toho peciva ked ho budem papat kazdy den na olovrant?

puma127

este dodam ze tymto sposobom stravovania 3krat denne som schudla 3kg ...za 3mesiace..no a teraz som spokojna a chcem papat viac krat do dna teraz s tym pecivom tak cakam na nazor:)p.s.pecivo nechcem menit za zeleninu a pod.Len to pecivo

puma127

ahojte..papam 3krat do dna kazdyy uplne kazdy den papam rano jogurt ,na desiatu 2chleby niecim natrete ,na obed nieco klasicke,napr vyprazany syr a zemiacky,a nemam male davky ...no a tymto stylom chudnem ,chcem sa opytat ze ked zacnem papat aj olovrant -nejake pecivo ako crosisant alebo syrova zemlicka 50gramova,tak myslite ze priberiem alebo ze nastane jojo efekt?aky je vas nazor?vsetko budem jest ako doteraz len s tym pecivom po obede navise.prosim vas,budem rada ak napisete pravdivy nazor.teraz prijmam niekedy 4500kj niekedy 5000kj niekedy 6000kj individualne podla toho co mi doma navaria na obed:)a zatial nepriberam

rachab

......., mne pomaha orbitrek, vela som na nom schudla. Je to ako bezkovanie. Beh zatazuje klby, je jedno ci behas na mieste alebo do kolecka:)

.........

mam taku otazku,zeee:cem schudnut jedalek vsetko mam uz napravene uz idem pomaly dole,ALE: nasla som si,ze na typ postavy presypacie hodiny je dobry beh na mieste.. tak som sa do toho dala,behala som 5minut na mieste doma pred zrkadlom a strasne z toho citim lytka.... a nechcem ich mat este hrubsie,pretoze uz teraz su velike :( preco to je? z toho,ze som to behala cez spicky? ale ako inak ked som na mieste? prosim o typy,rady,odpovede... teraz aj ked len chodim tak citim tie lytka a nechcem aby mi zhrubli

!

baby,dá sa schudnúť,ked budem každý druhý deň bicyklovať hod.na stacionárnom bic.a ešte ale 3krat medzi tým behnem na plaváreň?Alebo je potrebný aj iný pohyb k chudnutiu?Dakujem.