preco sa nekonzumuje vnat aj s mrkvy, ale len s petrusky?

Peterfk

Moze sa jest aj len tak? akoze kvoli zdraviu si obcas zobnut?

Ja som pocul take, ze mrkvove stopky (ten koniec z ktoreho to vyrasta) sa nesmie jest, ze tam je nieco jedovate... mozno ze je to len kacica. Tiez som nikoho nevidel mrkvovu vnat pouzivat, vzdy vyhadzovat, zato petrzlenovu pouzivaju. Aj sa predava. Aj ako korenie, aj cerstve listky. A zelerove stopky sa jedia.

Ja som si myslel, ci tam nieje nieco skodlive, obcas byva v rastlinach nieco, kvoli comu sa surove nesmu (napriklad zelene zemiaky, atd...)

a_dr1a

Ja pouzivam ako pesto do polievok a roznych socov z maska ked robim. Moze to ist aj na cestoviny, toust ai. Mozes si to dat aj zamrazit ako kocky ladu. Alebo uschovavat v chladnicke, prip. sterilizovat. Tu mas link:

prkynko.cuketka.cz

PS. pisu ze nahrubo nasekat ale ja som zvyknuta nadrobno jemno (prip.robotom rozmixujem posekam), lepsie to v polievkach omackach ai aj potom vyzera.

Este su tu tieto zaujimave pesta:

www.tasteactually.com

denik-gurmanky.cz

www.laformaggeria.com

a_dr1a

Ja pouzivam ako pesto do polievok a roznych socov z maska ked robim. Moze to ist aj na cestoviny, toust ai. Mozes si to dat aj zamrazit ako kocky ladu. Alebo uschovavat v chladnicke, prip. sterilizovat. Tu mas link:

prkynko.cuketka.cz

PS. pisu ze nahrubo nasekat ale ja som zvyknuta nadrobno jemno (prip.robotom rozmixujem posekam), lepsie to v polievkach omackach ai aj potom vyzera.

Este su tu tieto zaujimave pesta:

www.tasteactually.com

denik-gurmanky.cz

www.laformaggeria.com

vhsavdghw

Ja len tak hadam - skus ju pouzit ako petrzlenovu alebo zelerovu - na drobno do polievky nakrajat. Alebo do fasirok. Priklad: 1 salka pohanky, 1 bal sojovej drte, nejake semienka (napr lanove alebo sezam alebo co ti napadne), vnat - akakolvek, majoranka, sol, cierne korenie, vsetko spojit vajcom, obalit v struhanke a vyprazat. Ak je to moc riedke, zahusti spaldovou alebo inou celozrnnou mukou. U nas je to velka a casta mnamka - s varenymi zemiakmi alebo vylejem zmes na vymasteny a struhankou (/mletymi orechami) vysypany plech a upeciem v rure. Nakrajam na kocky a deti ta papaju ako slany kolacik.

coze??

aha, dakujem za preklad:-)pretoze petrusku som v zivote nepocula, tu musi byt nejaky cechizmus:-)a tak ,tak, mnoho ludi si nevie zapamatat Z KOHO Z COHU=z petrusky a S KYM S CIM =s vnatou