Ako vyliečit zapálené hrdlo bez liekov

Jax

Bacile zabija kloktanie slanej vody, osobne si ale navlhcim prst, strcim ho do soli a tak sol prenesiem na vyvody z mandli.
Tiez kloktam domace palene pripadne palene s propolisom.
A pomaha aj kloktanie listerinu.
Pastilky mne osobne vobec nepomahaju, maju sice znecitlivujuce latky, ale priciny neriesia.

Gima

Struhany chren s medom, pokvapkať citronovou šťavou z citrona, nehať 5 min. luhovať a pomaly zjesť. Može zapijať čajom.

Kubo+

Veľmi dobre funguje silný zázvorový čaj s citrónovou šťavou (môže byť aj z celého citrónu), med len v prípade, ak je suchý kašel a hrdlo nie je zahlienené (pretože med zahlieňuje). Piť cca 2 dni ale letný (striedať s vodou). Koloidné striebro mne osobne zaberá len na začiatku bolesti.

jetotak

Stym mliekom stop ano najucinejsie je 5L vreleho hociakeho caju vnom asi 5 citronov a 3 velke lizicky medu a ktomu jeden palaren do postele s ponozkama a komunisticky paplon a zarucujem ze na dalsi den si o 50% zdravsia

xxxxxxxxx

Nikdy na zapálené hrdlo nič horúce. Zmrzlina tiež občas narobí viac škody.. Vlažný bylinkový čaj s medom, preplachovať hrdlo koloidným striebrom, poprípade slanou vodou. Pastilky, spreje, väčšinou bolesť neutlmia, ale ukľudnia hrdlo.. Teplý zábal na krk, paralen, antibiotiká...Bolesť zvyčajne aj tak prejde sama..a pri silnejšej bolesti, nepomôže vôbec nič :(..

janab

rew:

ty kokos..ani som si nevšimla dátumy..
ixo má akiste dobrú predstavivosť, možno aj sa mu ju darí realizovať...ktovie.

rew

janab> netrap sa, zakladatelka temy je uz davno zdrava :) to len to len ixo citil potrebu sa prejavit tak vytiahol 4 roky staru temu.. asi ho doma nikto nepocuva.. ani sa im nedcudujem :)

ixo

Pri bolesti hrdla je najlepšie si dobre zatrtkať. Ja to robím so susedou, samozrejme od zadu aby som ju nenakazil.Pred tým si obaja dáme jeden strúčik cesnaku, aby bola dezinfekcia zachovaná. Funguje to je to overené, odporúčam každému.

wizz

Odporucam odskusane a osvedcene - salviu lekarsku (pozut cerstvy list) alebo anginovnik (rastlinka podobna kosatcu, pozuje sa kusok listu, mozno kupit v subtropickom zahradnictve)...