mozu v lekarni odmietnut predat liek?

kristepane

Rýchlo bež do inej lekárne kým nebude neskoro, a na tamtú lekáreň napíš sťažnosť na ministerstvo zdravotníctva. Držím palce, daj vedieť či si ho nakoniec zohnala

deedee

Postinor ti musí predať! Už nie je dávno na lekarsky predpis, je voľne dostupný. Mne ho predali a mala som 17 rokov! Môžeš ju kludne žalovať!

otazka

NO ide o Postinor, chapem jej dovody, ze preco nechcela predat, ale bohuzial ho potrebujem do zajtra vziat, lebo nam zlyhala antikoncepcia a babo si zatial nemozeme dovolit,som plnoleta uz roky, aj ked vyzeram mlado:-))) Ale pod 18 nevyzeram:-) Len ma to dost zarazilo. Neziaduce ucinky poznam, jan osobne ho nechcem vziat,ale musim, a je to mensie zlo ako ist na potrat, na ktory by som nikdy v zivote nesla. tot vsjo

959

Ako to myslíš - odmietla predať? Ten liek čo si chcela nebol akože na lek.predpis a ona ti ho nechcela predať?Ak ano, tak potom aky dovod mala na to, že ti ho nepredala?Ak si plnoleta, tak si myslím, že by to nemal byť problém a ju by to nemalo čo zaujímať.Nie?

liala

Dobrý deň,
O aký konkrétne výrobok ide? No eticky nie je správne odmietniť ak je to na voľný predaj, ale možeš upozorniť na nežiadúce účinky a opýtať sa či ho vážne chcú.