atopicky exem

maruška

Senanka, neviem, či ešte nájdeš túto moju odpoveď, ja som tvoj príspevok objavila až teraz. ja som začala chodiť k dr. albertovej nedávno, to vyšetrenie - prvé trvalo naozaj dlho. ja som tam bola asi tri hodiny. ale nemusíš sa báť, že sa budeš nudiť, je to veľmi príjemné a ani sa mi nechcelo odísť. ja som síce bola v pracovnom čase, ale viem, že ona robí aj v sobotu. v nedeľu tuším nie. a vôbec to nie je bolestivé, veď uvidíš sama keď tam pôjdeš, budeš spokojná. teraz sa liečim ešte len pár týždňov, ale už badám prvé výsledky, čo ma veľmi teší.

mamka_tarabka

ahojte som atopicka desat rokov, moja dcera to nastastie nezdedila! ale zrejme to je aj alkalickou stravou (co najmenej kyslych veci), ktoru som jej od detstva nasadila...
+ probiotika
+ oleje - lanovy, olivovy
ked bola este babo dostavala aj hypoalergenne mliecko, ked som ju uz nemohla kojit...proste prevencia :)
ale co je dolezite- proste treba zvysovat imunitu a netreba sa o dieta vecne bat..ustrachany rodic = choroba
Treba dbat na prisun cerstveho vzduchu, chodit von na prechadzky, do lesa a v lete k moru...nie je to lacna zalezitost, ale ked ide o zdravie...odporucam chorvatsko, bulharsko primorie a egypt!
Treba dbat na to, aby sa dieta vela smialo - smiech lieci :)
ale ako som uz dnes pisala v jednom prispevku, mne osobne najviac pomohla jedna ludova liecitelka. Vola sa Laura a zije pri Dudinciach. Lieci pomocou korenia, byliniek a Boha. Kto by mal zaujem o kontakt, nech mi napise na ajka.tarabka@yahoo.com

Tyshka

ja mám od malicka atopicky exem no nevyrastla som ztoho iked malo ludi ztoho vyrastie no ani ja som ztoho nevyrastla proste musim stym zmierit ze uz to budem mat kym zijem nemozem jest mliecne moc ani tropicke ovocie hlavne cokolady ne musim sa natierat kolk okrat treba proste drzat svoju pokozku aby nebola sucha!..teraz mi to zhorsilo , mozno sa dostanem aj do nemocnice ale dufam ze ne ale radim sa oto velmi moc sa starat!!!

senanka

Prosím vás, viete niekto, koľko asi trvá vyšetrenie u Dr. Ľuby Albertovej? Počula som, že aj niekoľko hodín. Tiež by ma zaujímalo, či je to bolestivé a či sa dá objednať aj cez víkend.

forsaken

Tak vsetkym co mate problem by som chcela odporucit www.azet.sk tato jedina doktorka mi bola schopna pomoct /po 22 rokoch zbytocneho vlacenia sa po koznom a alergologii kde vsetci krcili ramenami a pchali humusom.../ za par minut/par cielenych otazok/ vedela pricinu a ja mozem konecne zacat postupne normalne zit... lieci homeopatiou, pricom toto riesenie je len docasne/neskor uz nieje potreba brat ich/ a dokaze zistit samotnu pricinu ochorenia...

mija100000

Ahojte, tak maly ma 3 roky, atopickeho exemu sme sa zbavili, huráááá, sice ma este trosku suchu kozicku, kazdy den 2x natierame modrou indulonou,tej som zostala verna, ale niekto tu spominal krem z rady SKIN CUP a ten nam fakt pomohol. Teraz nam staci ta indulonka. Vsetkym drzim palce.

Help

Samotné textilné vlákna podľa nej k ekzémom zvyčajne nevedú, s výnimkou nylonu 6. Pacientom s atopickým ekzémom však môžu zhoršiť priebeh ochorenia. Týka sa to najmä vlny, polyesteru a akrylátov. Naopak - vhodná je pre týchto ľudí bavlna.
zdravie.pravda.sk