VYVOLANIE KRAMOV...

simcurik

pekny den :) ja len tolko, že este v ten den ako som sa pytala na ten kopor som nasla na internete www.sme.sk ze podobne ucinky ma fenikel, a kedze sme ho mali doma, tak som si uvarila caj (ani nebol taky hnusny)...a pomohlo to :)

simcurik

ahojte, pisali ste tu o semenach kopru, to myslite tie, co sa seju do zeme? :D a nie su nahodou nejak chemicky osetrene? alebo myslite nejake potravinove? to sa mi zas nezda, ze by sa to jedlo. tak neviem, ci by som to zohnala v nejakom hypermarkete alebo tak.......pomaha aj suseny kopor? diky moc

asteri

bazalna teplota je teplota organizmu bez akychkolvek vonkajsich vplyvov (z potravy, pohybu...)
meria sa rano, IHNED PO PREBUDENI, bez toho, aby si vstala z postele, V POSVE, nechas teplomer cca 7 az 10 minut.
ak bude bazalna teplota nizka, nemala si este ovulaciu a preto nemenstruujes. t.j. nie si urcite tehotna. nizka BT je cca do 36,6-36,8°C.
ak bude zvysena, okolo 37°C, prebehla uz ovulacia, a tu su moznosti dve - bud budes mat v nasledujucich dnoch menstruaciu alebo ... co asi nechces ... si tehotna.
je to najjednoduchsi test, uplne spolahlivy. ak bude zvysena BT, potom cakaj, alebo si urob tehotensky test. ale hlavne musis dodrzat podmienky merania. akonahle sa postavis z postele, vznika teplo a vyjde ti automaticky zvysena teplota.
drzim prsty.

asteri

hlavne si rano pekne urob tehotensky test, ci nie si nahodou tehotna.
a ak mas po ruke teplomer, zajtra rano si zmeraj bazalnu teplotu a mozno ti to pomoze.

asteri

dill seeds.
a ten pohlavny styk alebo masturbacia plati, mne to napr. vpomaha, takze nemozem povedat, ze su to len reci. ale pohlavny styk je s rizikom, ze par mesiacov nebudes mat menzes vobec.