Neznesitelna bolest hlavy :(

Príspevok v téme: Neznesitelna bolest hlavy :(
gebulka

Ahojte, prosim vas, nema niekto skusenosti s bolestami hlavy sposobene napatim svalov v zahlavovej oblasti a v oblasti krcnych stavcov? boli ma kvoli tomu hlava uz treti den, ibalgin nezabera a s bolestou sa dokonca aj prebudzam a potom ju trpim cely den. Bolest mi vyzaruje ako som uz hovorila do zahlavia,ale aj do celovej oblasti a oci.
vopred dakujem za prispevky.

gebulka

RNG, podla teba je ktora znacka tabliet spiruliny naj? Ja si davam Jamieson. Musim to pochvalit, pretoze som mala na tvari vyrazky, ktore sa mi zvykavali objavit, ked som mavala trochu viac zatazenu pecen, no a ked som si dala 3x spirulinu, tak zmizli. Minuly rok som zbytocne chodievala po koznych vysetreniach 2 mesiace a aj tak mi nepomohla nijaka mast.

kosa

technicky VYSOKE ZAMORENIE eksistuje len v blizkosti fabrik...ked vypustia naraz ako napriklad v oblasti Dimitrovky Kabla ci Slovnaftu v BA kde si pametam v pred viac ako 30 rokmi to riadne smrdelo vecerami, cic.
Vsetko co sa dostava do mora je sice ciastocne poskodene ale prave morska sol vo vysokej miere neutralizuje tieto skodliviny.

kosa

algifen, cic...
dobra a silna chemoterapija....
aj moja mama mala doma ten algifen a ho aj hojne pouzivala....
uz viac ako dva roky hnije....

RNG

Je plno krajin, kde sa vyrabaju rozne zamorene doplnky potravy, plno ich prichadza z Ciny.
Preto je velmi dolezite kupovat vyrobky prisne kontrolovane, ktore nesu na sebe peciatku medzinarodnej organizacie nnfa, peciatku GMP, ktora je udelena len firmam dodrziavajucim prisnu kontrolu vyroby a obsahu, ktoru spomenuta organizacia namatkovo kontroluje casto branim vyrobkov z dopredu neoznamenych obchodov a dava ich na rozbor desiatkam nezavislych laboratorii, ktore maju k dispozicii.
NNFA je organizacia vyse 10 000 vyrobcov potravinovych doplnkov zalozena na to, aby podporila kvalitu a reputaciu potravinovych doplnkov po celom svete.

RNG

Spirulina, precitaj si ten kanadsky clanok pozorne.
Pisu tam len o "non-Spirulina blue green algae" tj rozne modrozelene riasy, rastuce v sladkovodnych jazerach a rybnikoch.
Prava Spirulina nie je riasa, ale cyanobakteria, drobna viacbunkova spiralka, ktora rastie v morskej vode. Kvalitne su pestovane v morskej vode pumpovanej z hlbky vyse 1000 metrov, napr na Hawaii, kde zamorenie je uplne minimalne.Zatial.
Takze ziadne vysoke obsahy tazkych kovov alebo ineho zamorenia nemaju. Ovela viac maju bezne polnohospodarske produkty, zeleniny, hlavne korenove a to aj tie, ktore su oznacene BIO.
...
More je vseobecne ovela cistejsie, nez zamorena zem. Hlavne daleko od pobrezi kontinentov a v krajinach, kde je hustota obyvatelstva a zamorenie nizke
Neviem, ktora cast Severnej Ameriky je oblast, kde Spirulinu neodporucaju na denne doplnovanie podla teba, ale nie je to urcite USA,
kde FDA nema ziadne restrikcie na Spirulinu, ale plno varovani na ryby a rybacie produkty.
A aj to len preto, lebo absurdne nizko postavili tolerancie na tazke kovy, napr ortut z 5 ppm na 10 ppb, takze sposobili revoluciu v priemysle mineralnych vod a napr niektore zname europske zakazali dovazat.
Napr Perier tuto dovolenu novu prilis prisnu hladinu viacnasobne prekrocuje.

Myslim, ze vacsina Slovenskych by tak isto neobstala.
Tym netvrdim, ze by boli zle, ale ilustrujem tvrde tunajsie normy.
A podla nich tu predavana Spirulina je vyhovujuca.
Susena spirulina je silny potravinovy koncentrat, pri nedostatku vody moze sposobit gastrointestinalne reakcie.

spirulina

Spirulina je morska riasa, alebo morska trava, ktora obsahuje chlorofyl a rastlinny protein. V rozvojovych krajinach Azie, Juznej Ameriky a v Afrike sa bezne pouziva na pripravu jedal. V krajinach Sev. Ameriky sa spirulina neodporuca na denne konzumovanie, v tabletkach, praskovej ci tekutej forme ako "doplnok vyzivy", ci potravinovy doplnok, pre mozny vysoky obsah ortute, arzenu, olova a kadmia, dlhsie ako po dobu 1-ho mesiaca. Spirulina-modro-zelena morska trava, ci riasa, sa konzumuje ako potravina, ale ako potravinovy doplnok sa neodporuca na dlhodobejsie pouzivanie, z dovodu moznej otravy pecene. Ja sama som zacala spirulinu pouzivat v tabletkach, docitala som sa, ze pomaha pri zapale pankreasu. Dala som si len jednu tabletku, ktora mi okamzite privolala moju znamu bolest vlavo pod rebrom, moj pankreas. Este, ze som mala doma algifen, co bola moja prva pomoc pri bolestiach pankreasu. Nechcem nikoho odradit od uzivania Spiruliny, je to riasa bohata na mineraly a lahko stravitelne proteiny, vyjadrujem len svoje osobne poznatky s nou. A chut tej tabletky ja naozaj neznesitelna, silna rybacia chut. Pripajam aj link, ktory som nasla, ak ma niekto zaujem, si precitat viac informacii:
www.hc-sc.gc.ca
Aj to som sa docitala, ze v mnohych rozvojovych krajinach, spirulinu pouzivaju ako nahradny zdroj masa, pre podvyzivene deti.

RNG

spirulina je vyborne stravitelna, patri medzi superjedla, obsahuje aj hromadu stopovych prvkov na rozdiel od polnohospodarskych produktov, takze kto potrebuje extra pomoc vo vyzive, pre toho je to vyborny vyber. Samozrejme v zrovnani s normalnymi zeleninami je to stale drahe.Ja osobne ju beriem.

mjanik

mamca-súhlasím,avšak najčastejšie príčiny sú vietor-prievan a chlad a na ich odstránenie je najlepšia akupunktúra