Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nosenim okuliarov / zhorsenie zraku

Príspevok v téme: Nosenim okuliarov / zhorsenie zraku
prave oko / pomoc

V oktobri som navstivila ocnu lekarku,nakolko pracujem v miestnosti kde nadomnou blika 11 obrazoviek pc a do dalsieho sa divam 8 hodin. Zacala som mat pocit,ze ma bolieva lave oko, bolela ma hlava a citila som unavu. Uz dlhsie som vedela, ze na lave oko vidim ovela horsie,ale nikdy som s tym nic nerobila, co si pamatam, mala som to uz od detstva, ale ako dieta som sa bala o tom povedat. Tak som navstivila ocnu a to vo veku 22 rokov, ta mi diagnostikovala tupozrakost na lavom oku a dala mi okuliare, lave oko -1.5 a cylinder 1.25 cize dokopy mam na lavom oku 3.25 na prave oko som videla dobre, dokazala som vsetko precitat, doktorka mi vsak povedala,ze som doteraz namahala len prave oko kedze na lave som poriadne nevidela a vraj by si to oko malo oddychnut a odlahcit sa. preto mi povedala,ze mi da na prave oko cylinder 0.75 co nie je dioptria,ze mi to len pomoze,aby si oko oddychlo, vraj s tym budem ostrejsie vidiet a oko sa nebude namahat. A tak som zacala nosit okuliare.Mavala som ich vsak len osem hodin v praci a doma pri telke a pc. Bolo aj dost tazke si na ne zvyknut. Asi po dvoch mesiacoch som si vsak vsimla, ze na prave oko na ktore som tak dobre videla, zrazu po zlozeni okuliarov vidim rozmazane hlavne do dialky. Na monitor sice vidim, ale mam problem vidiet ostro napr. plagaty co su dalej odomna, alebo nevidim ostro na ludi co kracaju oproti mne a su dalej ako nejakych 8/10 metrov. Velmi ma to prekvapila a hlavne som sa zlakla lebo kym som okuliare nemala na to oko som videla super, co sa teraz povedat neda. Na 11.3. som objednana ku doktorke,nech sa mi na to pozrie,mne sa to nezda byt normalne.Myslite,ze ak mi ten cylinder da prec a da mi tam len priehladne sklicko tak sa oko po urcitom case zregeneruje a zase si zvykne a budem vidiet normalne. Vdaka kazdemu kto odpovie lebo mam velky strach. Hlavne RNG porad ak si tu

KTFA

ja osobne už k doktorom nechodim nikdy pokazia co sa da nosim okuliare od 4 rokov vdaka pani doktorke krota mi nakvapala daku vodu na ktoru som bol alergicky a vypalila mi oči :D dakedy okuliare neboli vobec a ludia žili aj tak... to je moj nazor :D

lost

Tie trenovacie okuliare tak isto ako aj ta Joga na oci spociva v tom aby mali oci co najviac pohybu? Ten pohyb musi byt prense urceny, alebo moze byt aj nahodny?
Pytam sa preto, ze ci aj niektore cinnosti, napriklad sport, priroda, alebo aj praca na PC, kde oci lietaju celkom dost, pamaha ako ten cvik (alebo aspon z casti).

Pred PC sedim asi tak 12-14 hodin denne 28x v mesiaci.. Tak to musi byt celkom zatazenie pre oci. (uz asi 3 roky)

Jana63

Viem potvrdiť, že nosením okuliarov sa postupne zhoršuje zrak, v poslednom období som musela viackrát meniť okuliare na silnejšiu dioptriu. Opýtala som sa očnej, či sa to dá zastaviť. Poradila mi, aby som pravidelne posilňovala očné svaly, ukázala mi rôzne cviky na oči. V prvých dňoch som bola veľmi nadšená, cvičila som viackrát denne, ale priznávam sa, časom som sa stala čoraz lenivejšou, alebo jednoducho som zabudla, že som mala cvičiť. Jedného dňa sme pili kávičku so susedkou, keď som na jej stole zbadala čudné dierkované okuliare. Prezradila mi, že slúžia na posilnenie očných svalov a objednala ich cez stránku www.treneroci.sk Veľmi som sa potešila, že existuje zdravotná pomôcka na môj problém. Už tretí mesiac nosím pravidelne tieto špeciálne okuliare bez dioptrií (obyčajne v nich sledujem popoludňajšie seriály:) a minulý týždeň som sa mohla vrátiť k mojim predošlým okuliarom s nižšími dioptriami! Dúfam, že zlepšenie zraku bude ďalej pokračovať.

igua_

ja mam momentalne taky problem, ze byvam na intraku a okuliare som si zabudla doma. nevadi mi, ze nevidim, ale ked dlhsie nemam okuiare, priserne ma rozboli hlava a toci sa mi. pomoze mi na to nieco?

RNG

Ja som od mala odmietal okuliare, hoci mi ich pravidelne predpisovali. Radsej som si v skole sadol do prvej rady a trochu ponamahal oci.
Oci potrebuju telocvik, podobne ako vsetko svalstvo, preto je televizia a pocitacove obrazovky tak skodlive na oci.
Tupozrakost je vrodeny nedostatok nervov na sietnici, to mam aj ja a ako dieta som musel nosit okuliare s jednym ciernym sklom, aby som si "namahal tupozrake oko". Samozrejme ze to nepomohlo.....
Ale aj po vyse 50 rokoch este stale nenosim okuliare a zrak mam pomerne dobry,lepsi, ako za detstva, hoci na drobne pismena nosim lupu(vlastne okoliare s 4 dioptriami, ktore si dam len na precitanie a okamzite dole).
Predtym som pre bezpecniost nosil pri vodeni okuliare do dialky-tie zostavali v aute, dnes nepotrebujem ani tie.

carlos

asi pred 3 mesiacmi som absolvoval excimerovu operaciu na obe oci. Po kontolach moja lekarka vyhlasila, ze uz nemam dioptrie na oku a vidim normalne. Prd vidim normalne, citim ze to je tak na 2 . Vraj mam cylindre, co je pooperaciii uplne normalne.

teraz vidim horsie ako pred operaciou s okuliarmi, da sa mi nejako pomoct ? daju sa cylindre upravit ?

dakujem

oko/pomoc

dedo_vsevedo, dakujem, velmi si ma ukludnil. kamarati mi tiez vravia, ze oko ma schopnost regeneracie, a ze ked mi ten cylinder da prec malo by sa to napravit. No bude to moyno nejaky ten mesiac dva trvat, ale hlavne je, ze aj ty si ma povzbudil tym, ze by sa to malo napravit dakujem. A ano, to mi povedala aj ocna a aj v optike, ze sa to spocitava. lebo ja som si myslela ze mam len 1,75 ale to sa spocita dokopy a s tym cylindrom 1,5 je to dokopy 3,25 a sorry tam hore som sa kopla v tych cislach ani som sa na to poriadne nepozrela. Takze asi sa to spocitava no a na prave oko mi dala cylinder 0,75 som to trosku pokomolila dokopy prave s lavym takze tak

dedo_vsevedo

Uzivaj kartenoidy a casom by sa to oko malo napravit.No nechapem preco tvoja ocna lekarka ti dala ten cylinder,nie je to sice opticka mohutnost,ale sa to k tomu priblizuje...Takze ti pokazila zrak,no malo by sa to upravit,ak nebudes mat ten cylinder na tom oku.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nosenim okuliarov / zhorsenie zraku - Fórum - ZDRAVIE.sk