Xyzal - problém

Príspevok v téme: Xyzal - problém
dmg

Chcel som sa opýtať po akom dlhom čase je možné užívať alkohol... ak som bral liek: "xyzal". Už ho neberiem asi 3-4dni... no tento liek s požitím alkoholu robí problémy v centrálnej nervovej sústave čo nie je sranda, tak nechcem riskovať. Aká je odporúčaná doba... kedy je už bezpečné požiť alkohol.
Ďakujem.

millajka

No podla mňa to je ako zo všetkými liekmi.Napr ja som si raz dala ibalgin a slušne som ho neskor zapila vodkou a bola som triezvejšia ako inokedy.A niekto si dá jeden poldecák na liek a je na šrot....u každého to pôsobí inak asi..Vás ten xyzal neuspáva?No na mňa pôsobí omamne teda...

dmg

Vďaka každému :)... dneska som sa trochu nalial a zatiaľ mi nič nie je, takže dúfam že to tak aj ostane :)
Ak ešte máte nejaké skúsenosti s týmto liekom, napíšte to sem vďaka :)
S pozdravom,
Matej.

millajka

ja berem tiež xyzal,najskor som brala jednu tabletku denne ale druhý deň som z toho zaspávala v robote tak už berem len polovičku denne a pred víkendom vysádzam lebo sa nemá (podla príbalového letáku)kombinovať s alkoholom.Tak neriskujem ale pravdu povediac ho moc poctivo neužívam no...

ninja

no ja uzivam xyzal tiez kazdy den :) a tiez si sem tam nieco vypijem....som teda o tom nevedela ..zatim som v poho :)

andyna

Ale prosim ta. Moj priatel je vystudovany farmaceut a ked mi to on nezakazuje, tak sa toho netreba bat. Pokial nepijes kazdy den jak duha, tak sa ti nic nestane, ak si das raz za cas alkohol aj s xyzalom. :-D

xyzal

www.nobel.sk btw ziaden liek by sa nemal kombinovat s alkoholom.plati cim vacsi oblbovak sam o sebe, tym vacsia sarapata/CNS/dasli dovo je skodlivy ucinok na pecena mnohe antibiotika/napr/metronidazol/sa nesmu s alkoholom, kedze hrozi tzv.antabuzovy efekt.

dmg

Prečítaj si letáčik ktorý je v krabičke :)... Je tam o tom písane.
Nevedela by si mi dať email na nejakého doktora... ktorý by mi to mohol potvrdiť?
Keďže ho užívaš každý deň možno mi vieš pomôcť. :)

andyna

Ja beriem xyzal kazdy den a obcas si s kamaratmi vybehnem aj na disco, kde teda alkoholom nesetrim. Este som si nevsimla, ze by mi to nejak skodilo. Toto je pre mna nova info :))