mam toho uz dost!!!

Príspevok v téme: mam toho uz dost!!!
kiwemai

o5 nastal ten cas, ked sa mi nexce zit...a asi to aj tak navzdy ostane...nenavidim mojho otca, neznasam ho...vzdy nam len ublizoval a potom sa hral na svateho...sama pretvarka...vycitky...hadky...podcenovanie...dirig ovanie...vnucovanie... a o5 vycitky... sak uz sa tak citim, ze ani nemam pravo na zivot...potom je dobry, ale to len xvilku a potom sa uz nevladze pretvarovat, aky v skutocnozti je a zase...kvoli nemu odisla prec moja sestra a kvoli nemu odidem aj ja...este rok vydrzat doma, potom ma cakaju slzy v ociax, ze nepojdem na vysku...lebo aj keby ma prijali, tak by som prisla aj o tu stipku energie, ktora mi este ostala - vycital by mi, ze ma musi zivit...a to mna nebavi pocuvat...a nexam na Slovensku moju lasku...a tym sa moj zivot skonci...a to bude posledna kapitola mojho zivota...mam dojem, ze zivot sa toci len okolo penazi, zloby a pretvarky...mam toho vazne dost!!!

damaxy

takže prvé čo chceš ty.Chladnú kávu na vlasy,mama chce teplú kávu.Mami aj ty si dáš dnes na vlasy kávu,tak si vezmi tú a ja si uvarím a nechám vychladnút.Ale ja nechcem kávu,hovorí mama.No vidíš mamicka a ja chcem.Ale ako ty nechceš vobec kávu tak ja chcem studenú.Ved je to jednoduché.Len trochu porozmýšlaj a ponúkni im podobné s takým istým dobrým umyslom a čakaj.Ked máš dojem,že ta spehujú rozmýslaj aké máš možnosti,alebo sa opýtat čo spehujú,alebo íst tam kde nebudú počut.Ja by som sa netrápila a vyriešila to takýmto spôsobom.Si od nich závislá,áno si ich dcéra a majú k tebe aj povinnosti.Si pomaly dospelá,tak čo rozhovor o pravidlách.

kiwemai

sak ja na kalkulacke pocitam uz aj 1+1 :)) hmm...viem, nenavist je prilis silne slovo...a nepatri sa tak uvazovat o niekom, kto ma vyxoval..ked to je vsetko take cudne...asi mam prilis slabe nervy...dnes ma vytocila mamka - provokater...xce mi dobre, no niekedy to az prilis prehana a nastve ma...a v podstate je to asi aj jej ciel-nastvat ma, lebo za tie roky ma uz pozna a pozna aj moju reakciu...dnes som si uvarila kavu na vlasy...padaju mi, tak skusam vsetko mozne...dala som salku do hrnca s vodou, aby vyxladla, no dlho si tam ta salka nepobudla, lebo mamka ju vybrala...vraj, aby nebola kava studena...ja som jej pekne povedala, ze ja nexcem teplu kavu na vlasy...a ona, ze tepla je lepsia,ze so studenou nemam (odkial to ona moze vediet, ked to nikdy ani len neskusala...)...tak stale hudla svoje a ja tiez,...o5 som zobrala hrniec a dala don salku a ona furd svoje mlela...stale musi mat pravdu...tak som sa rozculila, ze sa mi v tej xvili muselo z korienkov uvolnit minimalne 6O vlasov...a to vzdy take situacie u nas....to mame tusim v rozvrhu dna...ja fakt neviem co robit...prilis slabe nervy alebo ja neviem...max.4 dni som sa zdrzala odolavat hnevu,no viac sa nedalo...preco mi stale musia zasahovat do zivota? preco nikdy nemozem urobit nic sama? ani varit neviem...a zavisla som od nix, samozrejme, co sa tyka financnyx prostriedkov...nedavno som telefonovala v kupelni a pocula som nejake kroky na xodbe...to bola mamka, vraj len tak...jasneee, ze bola taka zvedava, ze musela odpocuvat...co jej do toho, o com ja kecam do mobilu...nexapem...uz aj na jazyk si musim davat pozor, co poviem do telefonu...furd sliedi...a tak sa nudi, ze beha od okna k oknu a sleduje, kto co robi...minule prislo na dvor nejake auto a povedala, nex sa pozriem, ze kto prisiel...no mna to tak zaujima, kto prisiel...ked k nam, tak pride asi aj dnu...naco sledovat z okna? no fakt nexapem...ked mam byt v buducnosti taka ako moji rodicia, radsej nexcem deti...su sice deti, ktore su na tom horsie...nexali ix rodicia, biju ix...a co ja viem...je mi ix luto...nemozem sa stazovat, ze mi nieco xyba, ale vycitaju mi to...a beru ma tiez ako male decko a niekedy sa tak uz aj citim...a to podcenovanie a tiez krik...

damaxy

kiwemai,skús nenávist pemenit na lahostajnost,nezmeníš rodičov,len seba,máš to v svojich rukách a najmenej pol roka na premýšlanie.Prídu svetlejšie dni,ked hnev z teba odide a bude sa ti lepšie rozmýšlat.Riešenia sú na všetko.V každom prípade študuj ak máš chut,lebo by ti pribudla dalšia výčitka že nerobila som skolu kvôli rodičom.Priemerný vek je 80 rokov,4 roky vysoká skola teraz máš 18.To znamená,že 62 rokov budeš žit s tým čo si pripravíš.No tak si to prepočítaj.Možno nájdeš so svojim chlapcom spoločné bývanie,nájdeš si nejaké brigády,prípadne nejaký semester v zahraničí,no takže sa na to pozri aj z inej strany.Rodičia budú stále takí akí sú,ale ty a tvoj život budú také ako si pripravíš.Takže ako si to pripravíš?

daria

kiwemai,prec z domu ale tym nemyslim rovno do narucia nejakeho chlapa. jednoducho len prec z toho prostredia,ktore ma ubija a sposobuje ze som cim dalej viac nestastna a deprimovana.ani telefonovat uz nemôzem normalne,lebo hned to odpocuvaju a ak poviem,ze je to moja sukromna vec,tak je ohen na streche,ze rodicia mozu vsetko vediet o mne aj to,s kym a o com hovorim. absolutne ziadne sukromie nemam,neustale pod kontrolou,hoci mam uz davno po 18.narokuju na mna ako na sluzku. ak sa odstahujem,tak konecne zacnem sama dychat a oslobodim sa.vsak som uz vo veku,kedy mozem mat aj 10rocne dieta,ale ja sa tu citim ako 10 rocna.raz musia pochopit,ze som sa nenarodila len pre nich,nie som babika,ktoru mozu vlastnit po cely zivot a robit si s nou podla ich zaluby.ak nemam narok na vlastny zivot,tak dakujem pekne!
a horsie,ze sa uz vzdavam mat svoj nazor na svoj zivot.

kiwemai

daria...neboj, nevezmes si takeho...lebo takeho by si nexcela mat pri sebe cely zivot...najlepsie je mat takeho, ktory je opakom tvojho otca... a ked pojdes skor z domu, neznamena, ze si najdes lepsieho...budes hladat utociste a mozno ho nespoznas poriadne, lebo ho budes velmi potrebovat, aby si nebola sama...

daria

presne to poznam.aj moja sestra uz odisla a ja chcem tiez,ale aj to sledujem na sebe,ze sa bojim aj odist,nemam istotu,ze to dokazem a nebudem na tom este horsie,hoci,co by mohlo byt horsie?? presne tak,neverim sebe ani muzom ani nikomu.mozno aj sama vysielam inym signaly,aby ma nebrali vazne.bojim sa aj toho,aby to nebolo tak,ze si nakoniec vezmem takeho isteho muza akym je moj otec.tak to vraj chodi a to nechcem.rychlo z domu!cim skôr odidem,tym vacsia sanca ze si nevezmem takeho isteho.

kiwemai

daria...ked budeme mat po 40-tke a oni budu stari, tak im to vratime...ani domov nepojdem...a ked odidem z domu ja, ani mamka pri nom dlho nevydrzi(jedine, ze by sa zmenil, comu neverim)...nexa ho - sama to neraz hovori...tiez som pekne zakomplexovana a neverim si...a nielen sebe neverim...a za to vdacim jemu, ze mi od mala vnucoval svoje nazory, daval ma klacat do kuta a krical...do kuta uz davno nexodim, ale ten krik neprestava a neprestane...on doslova brese...