Poradí mi niekto ohľadom stravy?

Príspevok v téme: Poradí mi niekto ohľadom stravy?
Lius

Dá sa upraviť strava tak, aby pozitívne vplývala na stav ženských hormónov? Mám veľmi nepravidelnú menštruáciu(raz za dva tri mesiace), na sone mi nezistili nič, len mi povedali, že mi to proste nechce naštartovať.Som vegetariánka, vyhýbam sa mliečnym výrobkom a stravu mám veľmi pestrú a výživnú(žiadny biely cukor ani biela múka).
Nezistili mi ani žiadnu potravinovú alergiu. Poradí mi niekto? Mám aj problémy s vyrážkami na brade, myslíte si, že to môže byť spôsobené tými hormónmi? Gynekológ ma chce liečiť hormónmi:(.
Ďakujem veľmi pekne

RNG

Vegetarianstvo je obmedzenie pestrosti stravy. Tym sa ochudobnujes o rozne potrebne ziviny.Nase telo nie je navhnute ako vegetarianske, my sme vsezravce. Je sice pravda, ze v sucasnosti jeme privela masa a zivocisnych tukov a mali by sme jest viac zelenin a hlavne surovych a orechov,tj blizo smeru vitarianov, hlavne kvoli enzymom, ale dnes sa daju enzymi doplnat z roznych prirodnych zdrojov ako doplnok potravy.(cvikla, repa ananas,papaja,vytazky z roznych kvasnych bakterii a pod)
Na zamorenie pecene je protokol dr Berksona, chelacia, enzymaticke cistenie a tekute zeolity.
Pravidelna perioda je sucastou normalneho zenskaho pohlavneho cyklu. To je fakt, nie teoria. Bez normalneho cyklu su problemy s otehotnenim a ked sterilita je normal a spravna, tak tu za chvilu ludstvo nebude.
Poruchy su z nedozivenosti alebo hormonalneho vykolajenia(HAK)

Lius

mira, dakujem, pozrela som si tie linky, ten posledny ozaj nejde...aj ty si zmenila stravu? ake si mala problemy?

moncici, je to centrum joalis...skus tu: www.joalis.sk

mira

Musela by som ta vidiet podla vizualnej diagnostiky. Tuky su aj v mliecnych vyrobkoch a inde. Znesitelne mnozstvo zavisi od stavu traviacich a vylucovacich organov. Zeny vseobecne by masa mali len trochu .....Mne sa brada cistila dost dlho.
Skus www.dobruska.makrobioklub.cz
ukazky su na www.makrobio.wbs.cz

Lius

pred 2 tyzdnami som bola aj na diagnostike v jednom centre v KE: centrum alternativnej mediciny, kde mi zistili, ze pecen mam zatazenu pesticidmi a tazkymi kovmi :( tak teraz beriem kvapky na prirodnej baze, potom musim absolvovat pecenovu ocistnu kuru a druha kura bude zamerana na hormony a plet. Ale ked ja neviem, nikdy som sa nestravovala nezdravo a ked som aj maso jedla, tak nikdy nie nejake mastne.
Odporucili mi vysadit uplne aj lepok aj ked nie som nan alergicka.

mira

Lius, tie vyrazky na brade - to sa cistia tvoje reprodukcne organy z davnejsej konzumacie tucnych jedal. Myslim, ze ked sa stravujes ako pises, tak sa to spravi.
Ta dlha pauza medzi menzes je sposobena tym ze jedavas nieco co ta moc uvolnuje. Moze to byt napr. ovocie alebo privelky podiel surovej stravy. Ale ja by som sa tym netrapila. Mozno sa len telo harmonizuje. Na hormony by som sa nedala nahovorit.
Zozen si knihy od Michia Kushi alebo chod na kurz www.svetenergii.cz, dozvies sa viac. Drzim ti palce.

Lius

Dakujem za nazor, ja nejem len surovu stravu, ale klasicky varim vselijake obilniny a strukoviny. Problemy s menstruaciou som mala aj predtym, ked som jedla maso a vselico ine.