krestansky gynekolog

salonka

Nechápem!Ešte aj v gynekologickom vyšetrení hľadať kresťanského lekára?Nie je to jedno,kto Ťa vyšetrí?O čo bude tento lepší,ako obyčajný gyndoš?

RNG

aj ja som musel kedysi pred rokmi robit vyber a hladat gynekologa porodnika, ktory by v pripade problemu pri porode zachranil najskor moju zenu, nie dieta.
Katolicki mnisi a mnisky-lekari totiz z takom pripade zachrania skor nevinne dieta, nez matku.
Aj ich chapem, ale predsa moja zena mi bola dolezitejsia, nez dieta, ktore sa este nenarodilo a ako normalny chlap nemal som k nemu extra zvlastny vstah, ale k mojej zene velmi silny.
Chlapi totiz nemaju vrodeny matersky pocit a ich vstah k detom sa buduje postupne v zivote a zacina byt velmi silny az ked su deti dostatocne stare na komunikaciu.

sweet_lolitta

podla mna krestansky nerovna sa hned dobry, ci uz lekar, alebo ina profesia. Co ked by bol zidovsky? Alebo len neveriaci, pokial je profik, tak samozrejme nevysetri pannu inak ako cez konecnik, nebude jej predpisovat lieky za ktore ma vyssiu prozviziu atd atd. Dobreho lekara nemotivuje (len) viera, ale hlavne to, aby mal z coho zit. Preto sukromik sa nemusi pozerat na cloveka, pacienta, ako na dalsi "kus", ale ako na dalsieho zakaznika, ktory bude sirit jeho dobre meno.

gabuciii

Nechápem prečo na tom tak zálezi,či je lekár veriaci alebo nie.Ked ty si veriaca a vadí že ta vysetruje chlap,tak si vyber gynekologicku.Ja osobne nikdy som sa moc nestarala čo robí moja lekárka,čím sa zaoberá ked nie je v práci.Veriaca,alebo naopak má sa starať o svoje pacientky.Určit správne diagnozy,aby vsetko dopadlo oké.Pacientke vzdy poradit to pre nu najlepsiu alternativu liečby.Dospelej žene poradit to najlepsie,aj ked ako clovek má iny názor na veci.

tojotomi

Boze, ludia vy ste hlupi. To dievca sa pytalo zrejme preto, lebo ma obavu ze by ju nejaky somar napr. nevysetroval cez konecnik ale priamo cez vaginu. To znamena ma zrejme obavu aby neprisla o svoje panennstvo ktore je dar a ma sa dat muzovi v manzelstve. aby jej napr. nejaku ujco nedal brat antikoncepciu len preto ze ma dobru zmluvu financne vyhodnu z urictou znackou antikoncepcie, a nedal jej to napr. proti akne, teda takeho ktory by konal podla krestanskeho svedomia, ze pre neho ta zena nie je maso, a milovanie ma ine miesto. nechapem taktiez tu temu o kostole a pristupe :) prave to hovori o spravnom pristupe vybrat si dobre gynekologa. A ten pristup ktory opisujes u toho "nekrestanske" gynekologa ktory sa zachoval ako krestansky "), je to pekne ako, kiez by takych bolo viac. a vies o tom ze krestania rozvod nepoznaju? co je raz spojene pred Bohom nemoze byt rozdelene clovekom. Takze aby som to zhrnul, to dievca, zena sa pytala zrejme preto, aby mala vacsiu istotu, doveru, mozno mala zlu skusenost, a nepotrebuje doktora ktory by na nu hladel ako na dalsi kus a popripade dalsi financny zarobok. Je to postoj hodnot. Ak hodnoty ako napr. milovanie v manzelstve a tak nemas v srdci, nemozes to pochopit. PRavdu povediac vobec sa jej necudujem ani jej otazke.

tojotomi

Boze, ludia vy ste hlupi. To dievca sa pytalo zrejme preto, lebo ma obavu ze by ju nejaky somar napr. nevysetroval cez konecnik ale priamo cez vaginu. To znamena ma zrejme obavu aby neprisla o svoje panennstvo ktore je dar a ma sa dat muzovi v manzelstve. aby jej napr. nejaku ujco nedal brat antikoncepciu len preto ze ma dobru zmluvu financne vyhodnu z urictou znackou antikoncepcie, a nedal jej to napr. proti akne, teda takeho ktory by konal podla krestanskeho svedomia, ze pre neho ta zena nie je maso, a milovanie ma ine miesto. nechapem taktiez tu temu o kostole a pristupe :) prave to hovori o spravnom pristupe vybrat si dobre gynekologa. A ten pristup ktory opisujes u toho "nekrestanske" gynekologa ktory sa zachoval ako krestansky "), je to pekne ako, kiez by takych bolo viac. a vies o tom ze krestania rozvod nepoznaju? co je raz spojene pred Bohom nemoze byt rozdelene clovekom. Takze aby som to zhrnul, to dievca, zena sa pytala zrejme preto, aby mala vacsiu istotu, doveru, mozno mala zlu skusenost, a nepotrebuje doktora ktory by na nu hladel ako na dalsi kus a popripade dalsi financny zarobok. Je to postoj hodnot. Ak hodnoty ako napr. milovanie v manzelstve a tak nemas v srdci, nemozes to pochopit. PRavdu povediac vobec sa jej necudujem ani jej otazke.

jaja

proste lekár ťa nemôže donútiť do niečoho, čo sama nechceš. on ti len povie fakty, čo sa dá robiť, a ty sa budeš rozhodovať.... teda ak je to dobrý lekár, ale to zistíš ked budeš k nemu chodiť... lekár by mal chrániť matku i dieťa.

mmmmmmmmm

ale su aj taki, co ta budu prehovarat na potrat, ze mas chore dieta a ine riesenie neexistuje.. a nakoniec sa ti narodi celkom zdrave dieta.. ak je gynekolog krestansky budem mat vacsiu istotu, ze sa bude snazit chranit mna i dieta a nebude robit na mna ziadne tlaky a tvrdit mi, ze ine riesenie nemam.. ale takych je velmi malo..

pripajamsa

nevesta80, prekrasny pribeh, velmi dojimavy, blahozelam.
Moj osobny nazor na ludi, ktori chodia do kostola a odsudzuju tych, ktori tak nerobia, ze kostol im sluzi ako ospravedlnenka za zlo, ktore rozsievaju okolo seba. Ja sama verim v boha, nechodim do kostola, ale kazdy den sa snazim byt k mojmu okoliu laskava a hlavne mam rada ludi, aj tych, ktori chodia do kostola a odsudzuju nas, "nekostolovych".