az teraz prichadzam JA..

Príspevok v téme: az teraz prichadzam JA..
petronelka07

ahojte! chcela by som vas poprosit o radu, ale najskor k mojmu problemu. ked som chodila este na zakladnu skolu bola som dlhe roky sikanovana. proste moje roky na zakladnej skole boli pre mna peklom. to chape asi iba ten kto to prezil, ten by vedel o tom hovorit. moji "uzasni" spoluziaci ma prihnali k anorexii a k nervovemu zruteniu. pol roka som sa z toho liecila, spamatovavala, davala dokopy. ked som skolu opustila bola som ten najstastnejsi clovek. teraz koncim strednu skolu a vsetko je fajn. tu mam dobrych spoluziakov a zo vsetkeho sa pomaly dostavam von. nehovorim, ze vsetko je uz ok, ale citim, ze postupne nad vsetkym vitazim. a teraz k tomu, preco som zalozila tuto temu. tym otrasnym ludom zo zakladky, fakt mam chut sa im vsetkym pomstit, ale nejde to. a asi by som to ani nedokazala. ale risim jeden problem. chcem vsetkym tym ludom dokazat kto som. ja potrebujem, aby vsetci ti videli, ze z toho uboheho cloveka vznikol uplne iny clovek. uplne som sa zmenila. ci uz vyzorovo alebo povahovo, ale mozem povedat, ze teraz som so sebou spokojna a moj zivot ma pre mna velky zmysel. ako to urobit? ako im dokazat, co zo mna je a ze uz v zivote by som si nedala skakat po hlave? ja mam velku tuzbu im to ukazat a aby vsetci uz konecne videli kto som a aby ich to poriadne zralo. ak niekto vie, tak mi prosim poradte, budem vam velmi vdacna. dakujem, vasa petronela

usiko

petronela...ja vie, ze im to ches dokazat, ale ja si mysli, ze nemusis sa snazit, pretoze vrabce na streche cvirikaju hlasno a hlavne vtedy, ked treba...takze ak sa ti dari tak vedz ze ono sa to k nim donesie...mala som podobny problem a tie, co ma vzdy urazali na ZS, sa maju teraz zle, jedna je rozvedena s dvoma detmi, muza mala zavislaka a zlodeja a ta druha ma destrocny vztah s jednych muzom, a uz si ani nerozumeju ale su spolu, lebo si kupili byt na polovicu a ona nevie, ako by ho potom delili....obe vedia, ze sa mam fajn a zerie ich to...a to som nepohla ani prstom, aby sa to dozvedeli...vies, nezniz sa k tym ludom, ktori ti ublizovali, pretoze budes ako oni, a raz sa ti to v zlom vrati....ja nie som veriaca, ale tomuto fakt verim, lebo sa mi to cely zivot potvrdzuje...ludia co su zli k ostatnym, skor ci neskor zacnu trpiet...a ty predsa nechces, ci ano?