pokaslala som to

m.

:-D
Nie, Milan nie som, aj keď sa zdá, že za neho lobujem. Nepoznám ho síce, ale je mi ho trochu ľúto. Zaslúžil si síce "výprask", ale som na pomykove, či toho už nebolo dosť.

Inak, kľudne mi môžeš tykať.

sisisissi

Ahojte, Milan sa už dávno neozval a chýba mi a myslím že nam ho teraz nahradza m. - nie ste nahodou ta ista osoba :D
To som myslela len zo zartu nebojte.

m.

Ahoj, Envy. Verím Ti, že Ti tu ľudia pomohli, vždy pomôže, keď v ťažkostiach pri nás niekto stojí, s kým sa môžeme podeliť so svojimi bolesťami, ale i výhrami.
Milá Envy, je pravda, že nevidím do genézy a vývoja Vášho vzťahu, ale na základe toho ako si to popisovala, myslím, že uvažuješ celkom pragmaticky, čo sa pri správnej voľbe celoživotného partnera zrejme ani inak nedá. Výber partnera v dnešnej dobe asi nie je jednoduchý, ale myslím, že ten, kto má otvorené oči a dobre hľadá, môže nájsť. Najhoršie na tom je, že na čele to nemá napísané nikto.. :) Ex urobil závažné prešľapy a je jasné, že "na ťahu" si teraz Ty a je na Tebe ako sa rozhodneš. Len Ti prajem, aby v tomto prípade (a najmä po tom všetkom) nezvíťazili city nad rozumom, o ktorom pri Tebe nepochybujem.
Píšeš ako Ťa bolí jeho trápenie, ale myslím, že mal na to dosť času, aby sa zamyslel, keď si Ty bola na dne a on si namiesto toho užíval, pričom Ty si mu bola ľahostajná. A človek vie byť dobrý herec v hraní na city, ak zistí, že tým môže niečo dosiahnuť. Veď Ty ako žena by si možno mohla vycítiť, či sa mu v tejto fáze jedná o Teba, alebo o (zas len) seba. A také myšlienky ako: "bojím sa, či mu neublížim, keď ho odmietnem", prosím Ťa, čím skôr zahoď, lebo myslím, že ho nebudeš potrebovať ako dospelé dieťa, ale ako muža, ktorý sa postará o Teba a Tvoju rodinu. :) Je dobré byť citlivý, ale na správnom mieste a v správny čas. Inak sa to môže minúť cieľa, alebo dokonca obrátiť proti Tebe.
Napriek tomu si myslím, že odpustiť by si mu mohla - ako človeku, aj keď je jasné, že to nemusí hneď znamenať, padnúť si do náručia a tváriť sa, že nikdy nič nebolo. Ale je to zas len na Tebe ako sa zachováš.

envy1234

m.- ahoj, vitaj... :) no hej, popisali sme tu toho dost, ale aspon za seba pomozem povedat, ze mne tito ludia tu, i ked len kyberneticky, pomohli v najhorsom.. mile slova a povzbudenie, to je to, co clovek potrebuje, ked dostane "po papuli" od zivota..

nie, ja som sa so svojim ex dokopy uz nedala... povedala som mu, ked sa chcel vratit, ze nech sa snazi, lebo ja mam zmatok.. ale po case som mu povedala, ze chcem byt sama... on to stale nevedel pochopit..stale chcel druhu sancu.. naposledy vcera, ale to uz mu asi doslo, ze ja uz nechcem. proste sa citim podvedena- i ked mnohi tvrdia, ze neurobil zasa az nic take strasne, ale ja mu to skratka odpustit a zabudnut neviem... tak to citim vo vnutri. snazila som sa to zmenit, vsugerovat si, ze to pojde a ze vsetko bude oka ako predtym..ale nejde to...

teraz ma neskutocne trapi to, ze viem, aky je smutny a ko ho to boli.. ja som si to zazila prednedavnom... ale to prejde.. ale ja som dost citlivy clovek a ked mi napise ze je na dne alebo ho pocujem v telefone/vidim plakat.. trha mi srdce... rozum mi - asi skor z lutosti vravi, ze ved on by bol so mnpu taky stastny, viem, ze ma neuveritelne miluje ako nikto predtym.. ale ja uz to tak necitim a nechcem... prilis sa bojim verit mu.. a obavam sa, ze uz som ho aj prestala lubit...

mozno si o mne myslite, ze som zla... ze sa tak snazil, a ja som mu bezcitne nedala druhu sancu... ale moje srdce to tak uz neciti... :(

m.

Ešte aby z môjho posledného príspevku nevznikol taký dojem, že sa usilujem nejaký vzťah dať dohromady - nemám to ani v najmenšom úmysle - je to úplne výsostne na tých dvoch partneroch ako sa rozhodnú. Len sa mi to nezdá byť správne, ak "vinníkovi" niekto svojim správaním naznačuje možnosť k zmieru a v zápätí to "poškodená osoba" svojim ďalším správaním zneguje.

m.

Ufff!!! Tak to teda bola "fuška", to Vám teda môžem "povedať", temer všetky príspevky si na tejto téme prečítať. :) Ale neľutujem, bolo tu veľa cenných myšlienok/príspevkov a niekoľko pekných i smutných životných príbehov. Ale taký je život.
Predsa by som sa, ak dovolíte, stručne vyjadril k niektorým reakciám.
Čo sa týka Milana, môžem s Vami plne súhlasiť, že sa mu len vrátilo, čo sám rozsieval - spravodlivosť si ho našla. Myslím, že mu bolo za jeho barbarstvo naložené, čo si zaslúžil, a to od toho, komu to sám rozdával. Potiaľ by to bolo všetko OK. Avšak, všetko má svoje hranice. Mne je tak trochu ľúto, že poniektorí tieto hranice nepostrehli a nespozorovali, že Milan naozaj prechádza zmenou. Moc som tomu spočiatku nedával veľkú nádej, ale ako som postupne čítal jeho ďalšie príspevky, skoro som neveril vlastným očiam, ale tá zmena u neho NAOZAJ prebiehala a ja tomu verím, že tento Milan už naozaj nie je ten ľahkovážny Milan, ktorý len trúsi prázdne slová a hrá niekomu na city. Naozaj ste to nepostrehli? Myslel som si, že ženy lepšie vedia odhadnúť človeka ako my muži. Najviac som bol smutný z toho, že to nepostrehla ani jeho ex-priateľka, alebo to už nebola ochotná vidieť? Postavili sa tie hory jej utrpenia a ublíženia tak vysoko, že už cez ne nebola schopná dovidieť ďalej? Alebo už ani nechce? Tým ani trochu nechcem obhájiť Milanove skutky, ale ak to s ním už ona nechcela ďalej "ťahať", mohla mu to povedať hneď na rovinu a nie ho dráždiť vypisovaním, či iným spôsobom. Alebo sa mu takto chcela za svoju minulosť takto pomstiť? Nuž neviem, tomu asi rozumie len ona, ale je pravda, že ak sa niekto snaží a druhý mu na oči vyhadzuje neustále jeho viny a prešľapy, potom taký vzťah ozaj nemá ďalej zmysel živiť.
Pre Envy: Veľmi napäto som čítal Tvoj autentický príbeh s Tvojim (ex-)priateľom a musel som skutočne spolu s ostatnými obdivovať Tvoju odvahu postaviť sa neprávosti na odpor, aj to ako si vedela pochovať svoje city a vymaniť sa z nadvlády človeka. Priznám sa však, že ma o to viac prekvapilo, že ste sa dali tak skoro (!) opäť dohromady. Pravdupovediac, skôr by som (z môjho pohľadu) dával väčšiu nádej Milanovmu vzťahu, ako Tvojmu. Ťažko je tu niečo objektívne porovnávať, najmä ak z Vás všetkých nikoho nepoznám, ale to, že si sa znovu spojila s EX, pokladám za omnoho väčšiu odvahu ako keby to bývalo zo strany ex-priateľky Milana. Ale to je zas môj pohľad, budúcnosť to môže ukázať úplne inak. Len som nepochopil, prečo Ťa u Milana vytáčalo to, čo teraz u svojho "ex" v pohode toleruješ, alebo je to jen môj dojem?
Ináč, nechcem sa zastávať Milana, ale v jeho živote podľa mňa veľa hrá (hralo) rolu jeho vonkajšie správanie, ktoré, ako som to pochopil z príspevkov, zrejme do značnej miery zdedil po rodičoch. U mňa však veľa získal sympatie tým, že mal úprimnú snahu MENIŤ SA. A myslím, že sa mu to podarilo do takej miery, že to mohlo nakloniť jeho "ex", aby začala vážne uvažovať nad tým, či mu dá ešte nejakú tú šancu. A teraz, ak IJ dovolí, opýtam sa úprimne: ak by sa Milan zmenil povahou na anjela, vedela by si mu všetko ÚPLNE odpustiť? Ja mám totiž obavu, že ani nie a že to je hlavný problém, prečo mu už nevieš dať šancu. Proste si sa podľa mňa teraz zablokovala pre zmenu Ty, a tak trochu citovo vydieraš pre zmenu Ty jeho a nie on Teba ako si to mnohí v príspevkoch mysleli. Človek sa totiž naozaj DÁ zmeniť a Milan je toho dôkazom. Ale ak sa mýlim, môže mi kľudne ktokoľvek oponovať, rád sa nechám vhodnými argumentami presvedčiť. Samozrejme, že niekto môže poukázať na X jeho chýb, ale kto z nás je tu bez chyby? A tiež ho v tom viem trochu pochopiť, že keď mu bola daná aká-taká nádej a po jeho jeden a pol - ročnej snahe bol chladne odmietnutý, že to s ním prirodzene zakývalo.
Na záver len podotýkam, že nie som proti nikomu osobne zaujatý ani naklonený a že u mňa nie je triedenie podľa pohlavia či veku (aspoň sa o to maximálne snažím). Ja len toľko. Pekný (neskorý) večer. :)

sisisissi

Envy, bud silna taka ako si bola stale a nenehaj sa vydierat, tym to chlapec este zhorsi... ale to uz je jeho vec, kde boli jeho city ked ty si trpela a to navyse na jedny z najkrajsich sviatkov roka???

envy1234

baby, velmi vam(nam) drzim palce... akoby to nestacilo, este mi dala opakovat skusku zo stylistiky... no nech sa paci..:)