Najúčinnejšie prípravky proti bolesti, typy a rady

orchidejka

podla toho o aku bolest ide, ale z tych slabsich obsahujucich paracetamol su vsetky panadoly, paralen, valetol, ataralgin - samozrejme niektore obsahuju okrem paracetamolu aj ine lieciva, ktore bud potencuju ich ucinok alebo ho nejako inac ovplyvnuju. potom je druha kategoria s obsahom ibuprofenu - ibalgin, brufen, mig a z volnopredajnych je myslim si ze najsilnesi s UL naproxen, liek nalgesin. u mna je na prvom mieste po ktorom siahnem ked ma boli hlava, pretoze uz mam dost vsetkych ruzovych tabletiek, ktore paradne zatazuje zaludok a ani poriadne nezaberu. nalgesin je sice drahsi ale perfektne zabera na akukolvek bolest. nehovorim, ze nezatazuje zaludok ale v ovela mensej miere a super sa prehlta. silnejsie lieky ale uz na lekarsky predpis su s obsahom diklofenaku - flector, diclobene, veral, voltaren..este je aj novalgin, hovori sa ze je setrnejsi nez ibalgin ale bohuzial je na LP

TinaM

zalezi aj na tom, co ta boli- ak hlava, tak bud ibuprofen, brufen alebo panadol-je to vlastne vsetko to iste. Ked mam krce v bruchu vkoli zenskym, tak nospa.

mira

Bolest ma svoju ulohu v zivote. A to je upozornovat na to ze nieco v tele nie je v poriadku. Mame sa zamysliet, co robime zle a ako to napravit.
Je to vtedy ked sa stravujeme a chovame proti prirodnym zakonom.
Umele potlacanie bolesti sposobi, ze problem pokracuje a moze sa dostat az do nebezpecneho stadia. Doktori dnes nevedia liecit choroby, tak pouzivaju tieto prostriedky aby neprisli o pacientov, alebo aby dostali chorobu do extremneho stadia a mohli operovat, ozarovat a pod.

Rokytko

Jeden z volnopredajnych liekov v lekarni je Panadol ultra, ktory obsahuje okrem ineho aj kodein, teda je ucinnejsi ako bezne analgetika. Tolko moja skusenost.