Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

B12 poradte prosim

Lius

skoda, ze som si neprecitala skor tieto reakcie :( tak nakoniec som si kupila B12, 1 tabletka obsahuje 100mcg.
Takze nemala by som ich uzivat kazdy den, ked ich pecen udrziava dlhodobo v sebe? V podstate som si to kupila len kvoli tomu, lebo mi kazdy vravel, ze budem mat zdravotne problemy kvoli nedostatku zivocisnej stravy :(.

RNG

Ako som viackrat povedal, B-12 sa znici prechodom cez kysly zaludok. Nas zdroj B-12 su nase vlastne crevne probiotika, nie potraviny.
A jedine ako mozes zvonku dostat do tela B-12 je v injekciach rovno do krvi alebo najnovsie v liposomickej forme absobciou cez sliznice pod jazykom(sublingual B-12)
Dnes sa absorbcia roznych zivin a vitaminov da priamo merat v krvi,aj v moci, takze co a ako sa vstrebava a zabuduje a vylucuje nie je cierna magia a slepa viera, ale presne merania.
Na zaklade toho sa robia aj moderne formy vitaminov, zmesi mineralovych doplnkov a podobne.

m-a

Tušim, že pangamin tablety obsahujú b12. Dostaneš ho aj v lekárňach, alebo daj do vyhľadávača Pangamin. Alebo si kúp normálne doplnok stravy B12.

mira

Lius, vitamínu B 12 je dostatok vo fermentovaných sújových ochucovadlách miso, biosojovka shoyu, tamari, kikkoman, syre tempeh, kvasených zeleninách, korienkoch biozelenín, morských riasach atd. Jeho potreba je nízka. vysoká je len u tých, ktorí konzumijú veľa cukru a ovocia, ktorý ho z tela odoberá.
S týmto vitamínom sa vytvoril mýtus, ktorý z vegetariénov urobil chorých ľudí. Samozrejme energie a skladbu potravy je treba ovládať. Potom sa netreba báť. Oplatí sa ti to zdravím a vitalitou.

RNG

Nuz ktokolvek dal dokopy ten "odborny " prispevok si nevsimol take malickosti ako rozdiel medzi gramami a miligramami,,lebo najprv uviedol, ze odporucena davka su 4 gramy, potom ze maximalna je 30 mg.
Telo skladuje dlhodobo vitamin B-12 v tuku v peceni, takze kazdodenne davky ako s vodorozpustnymi vitaminmi nie su potrebne a nedostatok sa buduje mesiace.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

B12 poradte prosim - Fórum - ZDRAVIE.sk