otázka na právnika

Príspevok v téme: otázka na právnika
santhal

Pomóóóc,sestra podala návrh na rozvod,s manželom žijú v spoločnej domácnosti a majú spoločné 7-ročné dieťa.Jej manžel sa jej začal vyhrážať že ju dostane na psychiatriu,zbaví ju svojprávnosti a tým príde o dieťa, byt, chatu, auto(vsetko nadobudnuté počas manželstva).Prefotil jej zdrav.kartu a išiel za právnikom aby nieco nasiel.Sestra je uplne zdravá osoba.Denne sa s ňou háda,ponižuje ju, nadáva jej,začal huckať dieťa proti matke,hovorí mu že je k...a, že chodí j...ť atď no zlé veci.Malý úplne prestal s matkou komunikovať,sestra je z toho hotovaá.Manžel ju aj pár krát udrel,dieťa bolo svedok.Prosim poradte nám vsetko čo sa dá na jej manžela použi´t,aké kroky podniknúť.Može prísť o dieťa aj ked je zdravá zodpovedná matka?Má niekto skúsenost.Rodičia sú zničení.

vecernica

ja mam zlu skusenost z takmi chlapmi.Jeden znamy to nahral na to ze nedodrziava ex frau hygienu a zobrali jej dieta, a potom oplodnil dalsiu 17 ku a tiez to nahral ze je zla matka a zobrali aj tej druhej dieta. Cize ma z oboch vztahov deti..(je to psychopat a mierny pedofil spava v jednej posteli a obijma celu noc svoje dieta 13 rocnu dceru, mne rok volal 18 x za den anonymne.....)ISlo hlavne o uplatky sudcom!!Pozor na to! a vyhral to za uplatky .Svojpravnost jej zobrat nemozu to sa neboj ,o tom je cela veda a psychiatria ,viem o tom odborne vela a je to dlhy proces a velmi malemu percentu zoberu svojprav,a pri zavaznych psych .diagnozach...to nemaj strach!.To nie je problem ale problem je uplacanie a znamosti.Jedinu sancu ma ak tvoja setra ho zacneho udavat za kazdu facku! a volat aj o polnoci policiiu ,,nech robi skandal ze ju malti,,to jedine pomoze.Musia mat zaznami na policii.To sud prihliadne na to ze je to nasilnik.Radila by som sa obratit jej na centrum tyranych zien.To je aj psychycke tyranie a aj to je vazne tyranie! a toto centrum robi oporu a radi zenam.

steve boy

Dobry den.Na mojho otca je začata exekucia.Chem sa opytat ci mozu siahnut na moj majetok kedze byvam s nim.Na moje oblecenie moj pocitac ktory som si kupil sam.Za odpoved dakujem

cozeee

nech to neodklada, ale riesi, nech sa do toho pusti.ak jej manzel dokaze robit taketo veci teraz, co bude neskor, ak bude starsia??ja by som okamzite stratila doveru v takeho muza a robila vsetko preto aby som sa oddelila od neho.strach vie zvazovat a on s tym rata.bohuzial, ked ma on take myslienky , tak to uz nebude lepise.je to velmi zakerne, chciet ju dostat na psychiatriu, a huckat dieta, to musi byt ozaj zmatene, mozno by bolo lepsie, keby nachvilu bolo u vasich rodicov,skuste sa poradit na linke dovery..na jej kartu nema pravo sahat ,je to protizakonne!!

santhal

zdravotnú kartu mala doma,tak jej ju celú pofotil.dakujem vsetkým za príspevok.Sestra s ním žije v spol.domácnosti stále,bojí sa niečo podniknút ani malého brat na silu,lebo dieta je už zmatené,máva záchvaty placu priam hystéria.Sestra nechce robit manželovi zle hlavne koli dietatu,rodičia chcú zakročit už sa na to nedokožu nečinne prizerat,sú to nervy.Možu podat návrh na predbežné zverenie dietata do opatery matky aj rodičia alebo výlučne iba matka.Sestra sa bojí toho pekla,jej manžel je taká ticha voda a jeho rodina financne velmi dobre na tom,tým sa hlavne ohána.MÁ NIEKTO EŠTE SKÚSENOSTI?Dakujem

saida

Utekat na sud poziadat o predbezne zverenie dietata do oopatery z dovodu psychickeho natlaku otca, ktore psychicky nici i ju. rozvod a dovidenia. Ak nebola hospitalizovana na psychiatrii chlapcisko nema ziadnu sancu tak klud a silu!

mamca

Zbavenie svojprávnosti,pokiaľ viem,je možné len prostrdníctvom súdu,kde je potrebné predložiť posudok psychiatra,nie je to taká jednoduchá záležitosť.Manžel tvojej sestry sa zrejme spolieha na to,že ju zastraší,bohužiaľ,takýchto prípadov je veľa.
O pridelení dieťaťa do starostlivosti takisto rozhoduje súd,pokiaľ sa rodičia nechcú dohodnúť,súd si vyžiada hodnotenie psychológa,vyjadrenie odboru soc.vecí a rodiny...
Najdôležitejšie je podržať sestru,aby sa dopredu zbytočne nezaoberala myšlienkami typu "čo keď o dieťa prídem",treba riešiť túto situáciu teraz a nebáť sa dopredu.
Bude to ťažké,veľmi držím palce,poznám prípady,kedy to milých mužíčkov prestalo baviť,akonáhle zistili,že žena sa nezľakla.Kiežby to bol prípad aj tvojej sestry.

jajka

nech poziada sud o predbezne opatrenie - o pridelenie dietata do starostlivosti, znamej sa stalo toto iste, otec jej vzal dieta, ani ju k nemu nepustil a huckal ho proti matke, to je strasne coho su ti chlapi schopni. Dokazat niekomu nesvojpravnost nie je take jednoduche, hoci ked ma prachy tak moze vsetko. Nech okamzite kontaktuje pravnika, ten jej pomoze.

santhal

DAKUJEM.VIE ESTE NIEKTO O TOM ZBAVENI SVOJPRAVNOSTI?A PODLA COHO PRIDELUJÚ RODICOVI DIETA,MALÝ JE UŽ UPLNE NAINFIKOVANÝ,IBA TATO,TATO,..