hypermobilita a trávenie

Príspevok v téme: hypermobilita a trávenie
jajav1

Ahojte. Už dlhšiu dobu mám také problémy, že pociťujem tlaky v oblasti žalúdka a pod rebrami. Robili mi gastro vyšetrenia a boli v poriadku. Poslali ma na ortopédiu, či to môže mať príčinu tam. Doktor povedal, že som hypermobilná a že to môže spôsobovať tie tlaky. Poznáte niekto niečo takéto?

gabika k

Hypermobilita je nadpriemerna ohybnost, sposobena vacsinou uvolnenejsimi slachami a uponmi. Hypermobylni ludia su nachylnejsi na vyskakovanie klbov aelbo aj chrbtovych stavcov alebo na ploche nohy.ale preco by mala hypermobilita sposobovat ltlaky? Mozno to myslel inak ako to vyznelo.

erno

možno mal doktor na mysli,že hypermobylny človek je stale v pohybe,stale musi niečo robiť...a tym padom je tam vetši stres ako u človeka kludneho...no a ako nasledok stresu by mohli byť tie problemi....
ale mohol mať na mysli aj fyziologicke nasledky hypermobylity,teda,že zvyšeny pohyb (pri hypermobilite) vlastne fyzicky neda odpočinuť organom,ktore sa viac natahuju a stahuju......
no a do tretice je znama teoria,že vždy najslabši članok reťaze(najslabši organ) sa zvyčajne pretrhne (sa poškodi)
Ja tiež mam podobny problem z tlakom v strede medzi rebrami hned pod tou strednou lopatkou či čo to je,ked si tam zatlačim na žaludok,tak je tam bolestivy tlak.....osobne si myslim,že všetky taketo problemy su sposobene absolutne zlym stravovanim...ludia dnes hadžu do seba proste všetko bez ladu a skladu.....ina vec ale je ,že prečo to tak robia....robime...