Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

magneticka rezonancia...co to vlastne je?

MRI

Ja som dnes na tom vyšetrení bola, robili mi rezonanciu na hlavu. Strašne som sa bála, ale zbytočne. Doktorka mi kázala dať preč všetky šperky, mohla som byť oblečená, kázala mi mať celý čas zatvorené oči a nehýbať sa. Ten zvuk nebol taký hrozný ako ma každý strašil. Bolo to, akokeby susedia vrtali do steny :) a pustili mi pritom upokojujúcu hudbu...trvalo to asi 30 minút, Nič hrozné, je to bezbolestné :)

fidorka 2

ja som bola na tomto vyšetrení 2 x a tiež som sa nepocikala, je to hlúposť, len si kľudne ležíš a počúvaš ten rachot stroja. Mysli si že si na techno-párty a hotovo, ten hluk sa každú chvíľu mení na iný. Mne vyšetrovali hlavu, konkrétne hypofýzu. Asi v polovici vyšetrenia mi dali injekciu do žily t.j. kontrastnú látku. Vyšetrenia sa vôbec nemusíš báť.

radana

Na magnetickej rezonancii je akurat tak hluk,ale nie je to ziadne bolestive vysetrenie.Maleho prave kvoli tomu hluku uspali.Nesmel tam mat nic kovove-napr.dievca nausnice,ziadne kovove pracky na opaskoch...

uha

To pocikanie je blbost. Ak niekomu treba curat, tak aj to sa moze stat lebo z tunela nemozes sam vyjst. Bol som na vysetreni vcera. Dali mi do ruky klaksonik ze ak nieco budem potrebovat alebo sa neprijemne citit mam ho ztlacit. Nepocural som sa :)

peteo

No tak podla to co ja viem tak je to pristroj ktor pracuje na principe elektromagenickeho pola...a aby sa zvysila efektivita vysetrenia tak je tam nejaky zvuk ktory nahraa tou polu alebo organizmu alebo tak nejak...vraj ten zvuk sa zvysuje az na uoven zbijaky..:))...podla rozpravania....nic hrozne..:))

simonka111

kdesi som pocula ze ked ide clovek na to vysetrenie tak sa dnu pocas vysetrenia pocura a ani o tom nevie...je to pravda ci len vymysel?

gabo77

nemas sa coho bat je to v pohodke vysetrenie... a pojdes dnu ak sa jedna o hlavu asi tak po pas mozno menej... len sa nebudes moct troska hybat s hlavou a tak..

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

magneticka rezonancia...co to vlastne je? - Fórum - ZDRAVIE.sk