Kalcifikat

RNG

Odstranenie kalcifikatov v tele je dlhodoby proces,okrem chelacie pomaha brat vitaminy D-3 a K-2, tiez na hojenie pluc je dobry adaptogen cordyceps sinensis a pripadne aj ine.
Pre istotu treba si zvysit imunitu, lebo kalcifikaty vznikaju popri zapaloch , ktore su sposbene aj roznymi mikrobami a preliecit prinosne dutiny, kde sa rozne nakazy aj dlhe roky schovavaju a neustale nas reinfikuju.

RNG

draci zub, rozne veci sa v tele normalne vytvaraju, ale nie u kazdeho a vzdy. Vtedy prva pomoc je to doplnit, inac mame rozne zdravotne problemy.
Viera, ze vsetko dostaneme zo spravnej stravy je zialbohu len viera.
Uvediem priklady;
D-3 si telo vytvara pomocou slnecneho ziarenia. Nuz ale na Hawaii minuly rok skocili proeskum u ludi, najma starsich, ktori sa zdrzuju na slnku denne vyse hodiny, co staci na vytvorenie tisicov jednotiek D-3 kazdodenne bezne u ludi a predsa az 20% z nich malo nizku dladinu D-3 v krvi, takze zrejme ich telo tu schopnost nema v dostatocnej miere.Samozrejme ti mali osteoporozu....

Vitamin C, podla starsich nazorov staci 60 mg denne, co je sice dost proti skorbutu, ale nie optimalna davka pre zdravie.Vyskumom mnohych vedcov, najma spomeniem skupinu okolo Linusa Paulinga zistili, ze telo pracuje podstatne lepsie pri hladinach, na ktore treba brat 3 gramy vitaminu C denne(rozne zvierata si ho v tele vytvaraju aj viac, my zialbohu sme pri vyvoji tu schopnost stratili) a hovorit, ze tolko sa da dostat len z ovocia a zeleniny je nerealisticke.

To iste plati napr na vitamin E a dnes uz nevitamin, povodne vitamin B-4, ktoreho doplnok sa len teraz zjavuje na trhu, lebo zistili, ze niektori ludia nemaju dostatocny vyrobu energie, kde B-4(adenosine) je potrebny pre mitochondrie na vyrobu ATP(adenosine triphosphate) a u koho sa v tele nevytvori dost, ma neustalu unavu, problemy napr s nepravidelnym bitim srdca(arytmia) a po doplnku adenosinu(B-4) v roznych formach tieto casto problemy zmiznu

Tak ak je to s vitaminom K, su ludia co ho nemaju dost v krvi, su pre to anemicky, bez nalady, s vysokou hladinou homocysteinu atd a mas pravdu, niektore probiotika ho v creve vytvoria, ale tie sa tam musia najprv dostat a udrzat, com je pri zlom traveni skoro vylucene.
Ked sa travenie napravi(kyseliny, enzymi, vlakniny probiotika-to vsetko tam musi byt)tak sa casto problem okolo nizkych hlladin vitaminu K v krvi napravi

fajčiar 70 R

MOJ MANžEL BOL U LEKARE,LEBO MAL ZACHVATOVY KAšEL,IšIEL NA PLUCNE A VS HRUDNíKA-KALCIF. V PRAVO ,AJ VLAVO KRSBA V PL.POLIACH,COR.ZV šIRšIA DESC.AORTA DOSTAL SIRUP,SUMONOL PROSIME O RADU DAKUJEM

RNG

Je plno ludi, co maju malo K-2 v krvi, to bolo dokazane statisticky z rozborov krvi a mnohym ludom prave pomohli doplnky K-2, na to je tiez hromada literarury od roznych lekarov.
Nie kazde telo funguje perfektne a co sa tyka crevnej flory, tu ma dnes znacna cast ludi velmi zlu.
Preto tu tak zdoraznujem napravenie si travenia a probiotickej flory, lebo ta pomaha travit,vyraba hromady vitaminov a najma obrannych latok pre telo.
No a v najhorsom pripade, ked to nepracuje(lebo nic nema 100% ucinok na svete) tak je rozumne si aj hladinu K-2 doplnit, lebo je to pre telo dobre.

RNG

Na odstranovanie vapnika v makkych tkanivach okrem spomenutych su aj vyssie davky vitaminu K-2,(100-150 mg), zivocisnej formy =menoquinone-7.
Tento prakticky vobec nezvysuje zrazanlivost krvi ale velmi je ucinny na odstranovanie kalcia z makkych vaziv a zabudovanie do kosti.

ilonka

Dobrý den.rada by som Vás poprosiť o radu .Mám 12 ročného syna celiakika ktorého bolieva veľmi hlava,má neprimerane tuhé trapezy a preto sa mu robilo CT mozgu vo výsledku mal napísané prítomný drobný kalcifikát o priemeru do 5mm kraniálne v oblasti Falx cerebri.Inak nález bez patomorfologických zmien.Môžu byť tieto problémy a bolesti hlavy spôsobené tým kalcifikátom a je potrebné ho sledovať či nerastie? Keď v roku 2007 bol CT nález úplne negatívny.Poradte mi prosím resp.vysvetlite mi čo je to kalcifikát a ako sa dá rozpustiť alebo liečiť.Vopred veľmi pekne ďakujem za odpovede

simpiky

Mám 33 rokov a mám tak isto problémy s kalcifikátom V pravom ramene a teraz už aj v ľavom.Chodievam na rozbyjanie odborne sa to volá RÁZOVA VLNA.je na báze elektrických vln a to vám rozbíja.Je to zo začiatku bolestivé ale dosť pomôže a okrem toho sa vyhnete operácii.Skuste

Kalcifikát

Pozná niekto zmes bylín na odstránenie, resp. rozpustenie kalcifikátov v ramene? Tá bolesť sa už nedá vydržať. Lieky pomôžu tak na týždeň a potom to začína všetko odznova.

korbelka

Mam v obidvoch ramenach a laktoch kalcifikaty.Spôsobuju mi obmedzenie hybnosti.Vytvorili sa mi po popaleninovom uraze.Da sa s tym nieco robit?Prosim o radu.