Crohnova choroba

odpovedam2

vazne? chodte uz s tym nadavanim RNGmu do p.., lekari, medici a spol. ja som si uzila tiez svoje s travenim, vychudla na kost, zuby mi odchadzali atd... a aby jedna dost ze uznavana lekarka na gastre nevedela vobec napr. o enzymoch? to akoze ako studujete? vystudujete si z ucebnic napisanych v dakom roku (keby aj najaktualnejsom ale vyvoj ide neustale dopredu, z roka na rok) a potom uz nic? celozivotne vzdelavanie tiez nic? alebo vzdelavanie len na farma-skoleniach, kde tlacia len to svoje, svoje poznatky a svoje produkty?
ja som mala o. ineho velmi silnu alergiu na mlieko (kazein) a jedine, co mi lekarka na gastre okrem strkania sondy vedela poradit bola dieta, ani slovo ze existuju uz na to ucinne enzymy. a bola som vychudnuta a zle sa citila napriek diete, krvava stolica... . RNG mi poradil, ze existuju na to ucinne enzymy (nie len laktazan, ktory je u nas dostupny, ale na komplexne travenia mlieka vratane kazeinu), ja som si enzym objednala zo zahranicia a zacala ho uzivat spolu s mliecnymi pokrmami a absolutne ma nepalila zaha (co po mliecnom bez enzymu vzdy) a hlavne, konecne som po rokoch pribrala! a tiez tablety aloe-vera a DGL mi pomohli vyhojit creva, takze krvava bola tiez minulostou :) a preco mi toto nevedela povedat na gastre, hoci som tam chodila roky? preco mi pomohli podla vas "sarlatanske" produkty? preco to nepropaguje aj mainstream, ked to pomaha? zeby preto, ze z toho nic nema, ved si to objednam a kupujem sama a inde? alebo preto, ze ona to vobec nevie, ze take daco existuje a aj to pomaha? tak to ako sa vzdelava? ja sa vo svojej prace musim vzdelavat neustale, co je nove, ake materialy a navrhovat ich pouzitie, lekvari toto nemusia?
ale musim pochvalit mojho obvodneho lekara, on o tych enzymoch tiez nevedel, ale videl moje vysledky a vravel mi, ze nech ich uzivam a zaujimal sa o to. takze je to zas len o cloveku, ked niekto chce naozaj pomoct, tak neodsudi vsetko co nepozna a nema v ucebnici a nepovie mu farma-pajac o tom, apriori ze je to sarlatanske, ale pouziva aj kriticke myslenie a ked vidi, ze mi to ocividne pomaha... no ale ako vravim, toto by mali na gastre si studovat automaticky a nie ze my to vyskusame sami-na sebe, niekto na to nema napr odvahu alebo sa nedocita k spravnym info... je to smutne, naozaj smutne

M-M

Pan RNG ziadne vysledky nema, dojmy a pocity bohuzial ziady realny obraz o tom, ci nieco zabera a hlavne - ci to zabera viac ako placebo, nepodavaju.

Prestante omielat tieto svoje konspiracne bludy RNG o americkych lekaroch a hadzat cisla vycucane z prsta. Ukaze zdroje a dokazy k vasim tvrdeniam, ze to tak je, ukazte studie co dokazuju to, co vravite. Nemate v rukach nic, ziadne dokazy o ucinnosti toho vasho sarlatanstva.
Su to vsetko len vase lzi a vymysly

JanSoltes

RNG nezavadzaj... tema je o morbus crohn nie o rakovine. A k tvojmu nazoru na terapiu rakoviny mozem dodat len tolko, zaspal si dobu ps: pozdravujem monoklonalne protilatky.

sponka1

P.RNG vďaka za Vaš čas ktory venujete chorym ľuďom u ktorych zlyhala klasicka medicina a s vierou v uzdravenie sa obracaju na Vas.Ten počet ľudi hovori sam za seba že vysledky liečby alternativnou medic. su pozitivne....

RNG

Len na margo, kedze by som sem uz nemal pisat, vsetky tie vase argumenty pouziva organizovana medicina a farmacia. napriek tomu az 90 % lekarov pouziva v USA doplnky pre seba a svoju rodinu a je to vsetko odvodene od tych 15 000 riadne vystudovanycy lekarov, co prevadzaju tu alternativnu medicinu a robia to pre to, ze maju s nou lepsie uspechy. Aj ked ich medicka komunita nazyva sarlatanmi a snazi sa rozne poskodit. Mnohi z nich museli utiect pred prenasledovanim napr do Mexika, kde su kliniky na rakovinu, kam sa pacienti hrnu hufne, lebo su tam lepsie vysledky, ako len s radiaciou chirurgiou a chemoterapiou. Ovela lepsie vysledky, podotykam , nie len o trochu lepsie. Preto to aj napriek prenasledovaniu robia.

M-M

RNG,jediny neinfomrovany clovek ste tu vy - radite tu ludom uplne nezmysly k vaznym chorobam, pricom si absolutne neuvedomujete aku skodu mozete napachat vasim sarlatanstvom. Ale ste asi zalezeny niekde v zahranici, daleko od pripadnej zodpovednosti. Ked si niekto vdaka vasim dristom ublizi, premeska diagnozu a strati cas, co potom? Vezmete si to na svedomie? Alebo budete dalej pokracovat v tomto vasom hrani sa na odbornika?
Z vasich rad je jasne, ze ste absolutne nekvalifikovany sarlatan, vase (ne)vedomosti o ludskom tele a chorobach su az smiesne. Miestami mate medzery v ucive stredoskolskej biologie, ako vidno vo viacerych vasich prispevkoch. Co si od tohto slubujete. Ak to nie je financny prospech, potom mi nie je celkom jasne aky zmysel ma predvadzat toto divadlo co tu predvadzate. Pokial mate potrebuje sa liecit sarlatanskymi metodami, nech sa paci, ale neohrozujte vasimi dristami druhych ludi.

JanSoltes

RNG, vies preco sa alternativnej medicine hovori alternativna? :) Lebo je nefungujucou alternativou k skutocnej ;)

RNG

M-M taras a snazis sa ma na silu ociernit. Bussines podla definicie je zarobkova cinnost, a ja veru nemam z tohoto absolutne nic, okrem pocitu ze niekomu pomozem a odhalim pravdy, co sa zamerne zatajuju.
Ako vidim, tato tema zacina byt otravena, tak z nej vypochodujem, svoje som si povedal a na hadanie sa z neinformovanymi ludmi o alternativnych lekarskych metodach nemam cas ani naladu.

RNG

Jan Soltes, ja velmi dobre poznam vsetky dnesne teorie okolo refluxu a bol som nan "lieceny" dlhe roky. Ale ked som sa dozvedel o skutocnom merani kyselin Heidelbergobvou kapsulou, tak som zistil, ze su lekari vo vacsine uplne zle informovany, lebo ta kapsula u desiatok tisdivov ludi s regluxom potvrdila malokyslu zaludok a nizku vyrobu kyselin celkove.
Kedze ale lekari su nauceny zo skol tvrdit, ze pala je z prebytku kyselin alebo zlaho zavierania ventinu medzi zaludkom a pazerakom, tak predpisuju lieky co neutralizuju kyseliny alebo dokonca zastavia ich produkciu, co samozrej me znici travenie a zaludocnu kyselinovu barieru.
Ventil medzi zaludkom a pazerakom sa zatvara na signal dostatku kyselin a to velmi pevne, A pri dostatku kyselin nie je v zaludku ani kvasenie, ani hnitie, tj ziadna plynnatost alebo bolesti zo zapalov.

Nuz ja sa tu snazim sirit najnovsie vedomosti okolo travenia, nie opakovat rozne kvazivedecke teorie z minulosti.
Mne aj mojej zene mnohorocny reflux presli ked si beriem doplnok kyselin. A to mi staci ako dokaz proti tym roznym chybnym lekarskym praxiam, ktore sa mozu udrzat len pre to, ze gastroenteoropopgovia nepoznaju a nechcu poznat naozajstnu hladinu kyselin v zaludku a ich tvorenie, co sa da zmerat velmi jednoducho uvedenou Heidelbergovou kapsulou a tak vyvratit dosial obiehajuce teorie okolo refluxu.
www.phcapsule.com

M-M

RNG, netarajte nezmysly, nemate ponatia ani aky je zakladny rozdiel medzi MC a UC...viete vobec kde je miesto vyskytu na GIT, viete aky je rozdiel v histologickom obraze?

Metastazovanie ako iny druh rakoviny? Zase dalsie vase fantazmagorie? Metastazy su vzdy povazovany za vzdialeny rozsev prvotneho nadoru, pricom bunky metastaz nesu rovnake (napr. histochemicke) znaky ako bunky povodneho nadoru.

Ste obycajny sarlatan a podvodnik, co si z tohto fora spravil svoj biznis.