pohlavie dietatka-sono

primaveraaaa

Asi som na hlavu, ale ja vobec nechcem vediet pohlavie, tesim sa na prekvapko pri porode. Sono dokladne skuma lekar, vravi, ze dieta je zdrave, to mi uplne staci a verim, ze bude krasne.

mamina123

Ja mam termin 18-teho a na sone mi moj doktor povedal ze to bude chlapec,no vlastne nam to nezavisle od seba potvrdili traja doktori.len ja mam takeho vnutorneho tusaka ze to bude dievca.mne zalezi len natom aby to bolo zdrave.

miriam29

no ja mam o tyzden termin porodu a najskor mi nehovoril pohlavie potom ze dievca a teraz zase chlapec doma uz jedneho chalana mame tak by som sa potesila aj dievcatku ale hlavne nech je to zdrave a aj tak som zvedava ktora verzia lekara bude pravdiva oni niekedy sami nevedia urcit pohlavie a tak iba tipuju

viera z nitry

no chichinka mne hovorila moja setricka na gynde ze jej tri krat vraveli ze bude mat chlapca a nakoniec mala dcru a ked odrodila a povedala to tam doktorovi ze on jej povedal ze dievcenske pysky-ohanbie je u dievcatiek v brusku porovnatelne s chlapcenskymi vajickami.takze preto sa na tom lekari mozu lahko pomylit

chichina

Ja som bola na sone v 19 tyzdni a doktorka mi povedala, ze je to pravdepodobne chlapcek, hehe bolo to aj vidno, no uvidime nabuduce, ci si to nerozmysli

nikussa

asteri ono sa da zmylit aj ked je odobrata plodova voda,nie je to stopercentne aj ked by malo byt.vid priklad:sesta bola na amniocenteze a mala vysledky O.K.a pohlavie napisane XX,cize dievca,no a uz tri roky je hrdou mamickou maleho Kristiana.takze aj medicina je omylna

asteri

ta suislost medzi casom oplodnenia a ovulaciou je taka, ze spermie s chromozomom Y (muzske) maju kratsiu zivotnost, ale su rychlejsie. preto v prve dni ovulacie sa oni dostanu skor k vajicku a oplodnia ho. naopak, spermie s chromozomom X, teda zenske, su sice pomalsie, ale maju dlhsiu zivotnost.teda ak ku styku dojde aj neskor po ovulacii, a vajicko nie je oplodnene, je vacsia sanca, ze sa stretnu XX a bude to dievcatko.
problem s ultrazvukom je ten, ze dievcensky genital vyzera ako kavove zrno. podobne vsak cca v polovici tehotenstva vidno aj muzsky genital - miesok, kde este nezostupili semenniky. ak nie je vidiet penis, co sa stava dost casto pri usg vysetreni, moze dojst k omylu v urceni pohlavia. skor teda dojde k omylu tak, ze chlapec "vyzera" ako dievcatko, ako naopak. ak nema lekar istotu, radsej by nemal tipovat pohlavie dietata. z plodovej vody pri amniocenteze je urcenie pohlavia jednoznacne.

helenaxxx

ahojte ja som v 32 tyzdni a na sone mi 2 krat povedali ze to bude dievcatko aj snimok pohlavia mam doma......mam dost neutralnych veciciek doma ale samozrejme aj ruzove co som dostala :o) je to vlastne jedno co to bude len nech je to zdravucke.....no ale uz moju slecinku volame aj po mene tak hadam to bude dievcatko :o))

mamina01

jej mentolka dobry zazitok..ja som v 30tom tyzdni a tiez nam dva krat doktor povedal ze to bude "naisto"chlapec,ale vecicky kupujem v neutralnych farbach,ja len tuzim aby to bolo zdravucke,uz mam po 30tke a po deviatich rokoch repete.a myslim ze aj medicina je mylna a tiez rozmyslam ze ci nam o chlapcekovi nepovedal doktor preto ze mame dceru,lebo uz aj o tom som pocula

lenkapenka

agina, to je trochu prizemne, ze muz nieco chce...Takze ked porodis dceru, budes to mat tazke?:)) Ako v Cine. Ano, plody v maternici vnimaju podnety zvonku, na rozdiel od teba som videla kompletne studie (som gynekologicka) a dieta sice pocuje, co hovori matka (ton hlasu), ale nic viac a uz toboz velmi malinko co hovori ina osoba (kvoli plodovej vode). Ja nechcem nic ovplyvnovat, ved by som sa z toho ani netesila, rovnaky pocit by som mala, keby som si vo vyklade mohla vybrat prototyp dietata a take iste by sa mi narodila (vybrana farba vlasov, oci, linia tvare). Milujem prekvapenia a tie "zarucene metody" funguju tak fifty fifty.