som hypochonder alebo...nemocna

Príspevok v téme: som hypochonder alebo...nemocna
rita23

pred mesiacom ma chytila nevolnost a vracala som, potom cely tyzden mi bolo zle od zaludka, ale uz som nevracala, iba ma niekedy naplo. O tri tyzdne na to sa mi stalo to iste. Teraz je tomu stvrty tyzden, co mi byva zle avsak uz dva dni v kuse ma boli zaludok. Vadia mi vone niektorych jedal, opat ma z toho napina. Bala som sa, ze zlyhala antikoncepcia a ze som tehotna, ale robila som si test, vysiel nastastie negativny. Priatel mi uz zakazuje chodit na forum zdravia, lebo si mysli, ze mi je zle z toho, co tu citam. Ze si potom vela namyslam. Som hypochonder kvoli tejto stranke, alebo mi vazne nieco je?

rita23

dakujem vecernica, ale nemam povahu na to, aby som sa tak s lekarmi bila. Ak to neprejde, poviem to lekarke, a mozno nieco podnikne. Bola by som vsak radsej, keby to bolo len moje namyslanie, choroba je blba vec.

vecernica

Urcite by som tvoje problemy nebanalizovala.Skus sa dostat na gastro enterolog vysetrenie.Naco pre sa tu stale hovori o prevencii!!!!ved platime si zdravotne positenie a mas narok na vysetrenie.Zaciatocne sprue sa napr .takto prejavuje a tisic inych chorob.Trvaj na vysetreni a nedaj sa odbit.Priatel nech si mysli co chce.( budes mat dobry pocit a (aj keby to bola hypochondria tak aspon sa jej zbavis, lebo uvidis vysledky na papiery a nebudes mat len dohady).Protilatky v krvy, krv v stolici.Pecenove testy atd.Dolezity je dobry vseobecny lekar.AJ keby si mala nervy a z toho ta napinalo ,alebo co,,tak sa nedaj odbit.Ak budes mat vysledky ,a budu dobre tak sa prestanes stresovat, alebo sa zacnes liecit ak budu zle.

rita23

Majka, dakujem za radu, vies, ja som na tuto stranku prisla prvykrat len v januari, aj to len tak nahodou, pretoze som pisala pracu o zdravi. Zapacila sa mi a chodim sem doteraz. Ak to neprejde, tak sa tam bud. stvrtok stavim. PA

majka_

Ahoj Rita,
no... predpokladam, ze ked ti prislo tak zle na zaciatku, tak si tu asi nebola. Ci ano? A nejde len o to. Na tvojom mieste by som zasla aspon za obvodnou lekarkou a jej povedala, ake mam problemy. Ja som mala asi pred 3 rokmi bolesti brucha (neboli silne, ale vadilo mi to) a lekari zo mna vtedy spravili hypochodra. Ale asi mesiac vtedy po prepusteni z nemocnice som dostala tak silne krce v noci, ze mama chcela volat 112-tku, ze nevie, co sa deje. Neviem, ake su porodne bolesti, lebo som este nerodila, ale mozem ti povedat, ze vtedy som sa takmer nemohla postavit z postele a ked som vstala, tak som padala z noh od bolesti... Tie do rana zmizli. Potom sa trosku objavili este krce, ale take hrozne to uz nebolo - tuk tuk tuk... musim zaklopat. Presli cca 2 roky a mne sa objavila krv v stolici, nafuknute brucho po kazdom jedle a vode, problemy so stolicou (raz hnacky, inokedy zapcha) a ine... Nafuknute brucho mam doteraz a zapchy mam tiez vystriedane s hnackami. Bola som aj za gastroenterologom a ten po USG brusnych organov mi povedal, ze mam pankreas zahaleny plynmi (nevie preco), ale ze creva a zaludok su na 1. pohlad v poriadku. Ine problemy ktore mam teraz su palenie zahy a obcas sa mi zaludocny obsah vracia spat do krku... take neprijemne - skoro ako zvracanie, ale nezvraciam pri tom. Je to hnusne... Myslim, ze keby ma vtedy v nemocnici pozrel gastroenterolog, vsetkym tymto problemom (aj obcasnym zlcnikovym zachvatom po jedle) sa mohlo zabranit. Takze ja na tvojom mieste by som necakala dalej. Tvojmu priatelovi predsa nepovedz, ze chodis tu na forum. A inak... ja tu chodim uz dlho a keby som mala ochoriet na kazdu chorobu, o ktorej tu citam, tak uz som davno hrobarovi na lopate... ved citam tu o anorexiach, rakovinach a neviem com este... Chod aspon za obvodnou lekarkou a budes vediet, na com si. Ak to nic neni a pomoze ti len zmena stravovania trebars (ja som teraz zmenila trosku stravovacie navyky a je mi lepsie), tak budes rada, ze nie si chora. Na tvojom mieste by som isla k obvodnej lekarke a ta posudi, co dalej. Prajem ti pekny den.
Majka