Cysta alebo nádor?

Príspevok v téme: Cysta alebo nádor?
lea

Ako sa prejavuje cysta?

Meškala mi menštruácia 12 dní a keď prišla, s bolesťami som skončila v nemocnici (niečo mi pichli) a nastrašili ma, že to môže byť nádor na vaječníkoch alebo cysta.

Inak ma to nebolí, iba niekedy chytím strašný kŕč na niektorej strane maternice. Normálne mi menštruácia nemešká.

hewa

mila MIA! mne zistili predvcerom cystu,mam 22,a da sa liecit,netreba cakat!! to je blbost.gynekologicka mi predpisala 10injekcii tiaminu(vitamin B1) kazdy den mi picha...a cysta by mala zmiznut... ale necakaj...treba to hned riesit,...

jaja

mne zistila lekarka cystu pred 2 tyzdnami a lieči ma thyamin injekčne, plus nejaké vitamíny sk.B.Možno pojdem na operaciu laparoskopiou,ale nerobím z toho tragédiu...mám 40.rokov a v mojom veku je to veľmi rozšírené ochorenie.Veľa mojich rovesníčok má podobnú skúsenosť za sebou,no napriektomu sú plné života.TAK MI DRžTE PALCE .Dakujem

osiris667

Cavte.Prosim o radu.. Pred troma rokmy ma operovali na diagnozu D16.3 TU tibiae 1.dx.-Fibrozny kortikalny defekt po znamim menom cysta...mal som ju v pravej nohe nad clenkom...len by som chcel zistit niejaku podrobnu web.stranku na toto ochorenie.A podrobne informacie o vyskyte.Dakujem prosim OPISUJTE NA E-MAIL valansky@post.sk

mia

dakujem loreai. pripadne este - ako rozpoznam bolest sposobenu cystou(ak som dobre rozumela tak ju musia do 3 hodin od zacatia bolesti vybrat) - mavam "dost" velke bolesti pri menstuacii(niekedy mi ani algifen nepomaha) a nechcem zbytocne panikarit. Aku sarapatu mi moze ta cysta sposobit? na co si mam davat pozor? (staram sa o deti a moj "zlaty" chlapcek ma kopol akurat na to miesto - ale nic sa nestalo.)viem, ze nemam skakat alebo robit prudke pohyby.neviem ani na co vsetko sa mam pytat. asi len cakat co bude

lorelai

Mila mia,
cysty mozu byt naplnene vodou,hnisom,krvou...je to individualne.Ano moze prasknut sama ale je dost pravdepodobne ze sa aj sama znova naplni.
Myslim ze to nespoznas ked praskne mozno to moze boliet ale ako vravim je to individualne.
Nie,liekmi sa to liecit neda kedze len tak nezmizne.Najlepsie je to odstranit ale tiez nemas 100% istotu ze sa znova neurobi trebars aj na inom mieste.
Ale asi by som ti radila riadit sa pokynmi lekara a nebat sa dat to vybrat,aby ti to nerobilo sarapatu.
Vela stastia

mia

ahojte. chcem poradit. Dr. mi pri prehliadke zistil, ze mam 5 cm vodovu cystu. Nemam o cystach skoro ziadne informacie. Viem akurat, ze moze prasknut sama - spoznam to ked praskne? Nemam zatial ziadne bolesti.Povedal mi tiez, ze mozem dostat bolesti a treba ist hned do nemocnice to vybrat. a ak sa nic nestane,tak po 3 mesiacoch prist na kontrolu a ist na operaciu. niesu nejake lieky, ktorymi by sa dala cysta odstranit? mozem mat potom nejake nasledky? mam 24 rokov. pripadne ak mi viete poradit nejaku satranku kde sa o cystach mozem dozvediet viac - budem vam velmi povdacna. dakujem