Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Medzera medzi zubami

Príspevok v téme: Medzera medzi zubami
sunseth

trapi ma jeden esteticky problem. mam 18 rokov a je mi neprijemne ked sa rozpravam s ludmi lebo viem ze sa mi nepozeraju do oci ale viac ich zaujme moja medzera medzi zubami. prosim vas poradte mi co by bolo najlepsie. o fixnom strojceku vobec neuvazujem, pretoze jedna zubarka mi ho neodporucila, preto ma skor zaujma ake formy vyplne existuju, kolko vydrzia a hlavne kolko to bude stat. dakujem

eja31

simč
moja mama má medzeru medzi zubami, tak ja som ju zdedila asi po nej,to nie je problém, že to majú všetci v rodine :)keď pôjdeš na ten zákrok, a potom ti dajú fixný strojček bude to v pohode, ja som si istejšia s tým drôtikom, čo mám zozadu zubov, mala som obavy, aby sa mi nerozišli zuby, keď mi dala zubárka fixný strojček dolu, snímateľný strojček na noc som nechcela. No a ako som už písala, zostala mi malinká medzierka, ani nie pol milimetra, nejako tie zuby ešte pracovali potom,najskôr ma to štvalo, ale som spokojná, pretože je to o dosť lepšie ako predtým :) môžeš sa u svojej zubárky informovať aj o tom drôtiku, alebo si to pozri na nete :) moja kamarátka ho má zase na dolných zuboch už nejakých 10 rokov, ja si ho tam tiež určite nechám dlhšiu dobu, pre istotu :)

simč

NIAKA54847
ja viem s tim zit ale ked uz som do toho vrazila tolke peniaze tak chcem vidiet nejaki efekt :) a cim viacej mi zuby virovnali tim je to horsie a ked uz som timto presla tak hadam smiem mar robne zuby bez medzeri

simč

ked by som sla na tu frenulektómiu dali by mi znovafixni strojcek :) zase by som mala rovne zuby a nerozisli by sa mi ako doteraz? ja viem ze budem mat uzdicku preč ale my všetci v rodine mame medzeru medzi zubami nevitvori sa mi aj vtedy ked uz uzdicka nebude mat tah ? :)

simč

dakujem vam velmi pekne :)určite ste mi pomohli a tieš som na tú zubarku nahnevana :) s vasim povzbudenm a radami to urcite zvladnem este raz dakujem :)

eja31

simč

hej mesocain je na umŕtvenie, aby si nič necítila, mňa to nebolelo, potom to bolo troška citlivé, ale v pohode, pomôcť to pomohlo, lebo tá uzdička bráni zubom, aby zostali spojené, pretože prerastá medzi nimi, ja neľutujem a som spokojná, vyhľadaj si na nete niečo o frenulektómii, tak sa odborne nazýva ten zákrok:)

natalia123

simc a este jedna vec, neviem preco to volas operacia, to nie je ziadna operacia, je to trapna banalita, take vrtanie v zube alebo kaz je neporovnatelne bolestivejie ako to prerezenie uzdicky, takze smelo dotoho, nemas sa absolutne coho bat draha! ;)

natalia123

Simc, neviem preco ti tu nikto nenapise, ze tvoja zubarka spravila najvacsiu chybu aku len mohla!! Ved uzdicku ti mala odstranit, este pred tym ako ti dala strojecek. Ja som mala taky isty problem pred 2 rokmi, odstranili mi uzdicku, dali mi fixny strojcek na rok a neksor aj snimatelny, ktory este vzdy nosim v noci. Bez prerezania uzdicky by to bolo cele zbytocne tak ako to bolo aj u teba... jasne, ze si chod dat prerezat uzdicku!! nie je o com rozmyslat. Neboli to skoro vobec, je to bolest akoby si si kusla do dasna, nic ine. A pre mna to bola aj taka prijemna bolest, lebo som vedela, ze tu uzdicku uz tam nemam, ktora mi sposobovala hlupu medzeru. Takze nevahaj a pusti sa do toho bez vahania!! O par dni ani nebudes vediet, ze ti tam nieco prerezali. Drzim palce, nech si spokojna so svojim usmevom a krasnymi zubami :) a tu tvoju zubarku by som zabila, ze si nosila cely cas strojcek uplne zbytocne!!

simč

eja31
dakujem za rady mesocian je niečo proti bolesti? neviem či to mam podstupit alebo racej nie trochu sa toho bojim ale myslim ze by som to zvladla no neviem ci by mi zuby zostali také aké chcem :) mysliš že to pomohlo alebo odporučaš to ? :)

eja31

simč

frenulektómia, čiže operácia uzdičky nie je nič hrozné, mne to robili pred 3 alebo 4 rokmi, laserom, pichli mi mesocain na umŕtvenie, prepálili mi uzdičku, celé to trvalo ani nie pol hodinku, potom som mala nakázané vyplachovať si ústa repíkom, aby sa mi to nezrástlo a chodila som na kontroly, krásne sa mi to zahojilo, nezostala mi ani jazva, potom som chcela strojček kvôli medzere medzi zubami, mala som ho 10 mesiacov, zuby sa mi pekne spojili, zubárka mi ich podlepila zozadu drôtikom, aby sa mi nerozišli, pre istotu. Je pravda, že sa mi trošku posunuli, teraz mám malilinkú medzierku, ale pol milimetra, ale som spokojná, pretože predtým bola o dosť väčšia a dosť mi to vadilo a ten drôtik tam mám doteraz :)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Medzera medzi zubami - Fórum - ZDRAVIE.sk