Mate strach z lietania?

bolo

sorry, mam rad tych ktori tu pisete ako mate lietanie radi a ako milujete ked za lietadlo dvoha zo zeme. je to vsetko fajn. ja som letel s priatelkou ,osobne som letel 4-5 krat a v polke cesty na Minsk nad Polskom pilot zahlasil ze mame problem z hydraulikou a ze pre nasu bezpecnost nie je vhoden pristat na letisku v Minsk a preto sa otacame spat na Vieden. od chvile ked to povedal az kym sme nepristali sme trpli a vlastne cele leitadlo. bolo to velmi neprijemne. po pristati sme zastali este na drahe a prislo k nam vela poziarnickych aut, sanitky a policajti. nemohli sme sami odrolovat, museli nas odtiahnut. potom sme cakali skoro 2 hod. na dalsie lietadlo. ked si este teraz na to spomeniem je mi zle. mna najviac sere ze tie lietadla niesu nijak poistene resp. pripravene na situaciu ked by doslo k potencionalemu problemu/padu.. nejake padaky, nejake specialne kupoly pre zachanu-nieco ako zachranne clny na lodiach. viem snivam resp. naklady by boli na vyrobu vysoke,ale bezpecnost lusi ktori su ochotny platit za letenky by mala byt na prvom mieste.

lost

bojim, neni zac :D

Ono lietat, ci nelietat, to je otazka... tazka otazka... tak ale clovek ma na vyber vzdy, bud poleti a dostane sa do svojho ciela, alebo nepoleti a nedostane sa tam, no alebo pojde inou cestou, napriklad ludou do Ameriky, a cestovanie lodou je ovela nebezpecnejsie :)

nevyhoda lietania je ze clovek tam "nemoze strhnut volant" ked uz nieco, a/alebo nemoze vystupit..

Tak ale tie lietadla ono casom by sa mali vylepsovat technicky, stale do bezpecnejsich a podobne :)

A vezmite si ze Ujo Jano lieta v takom "srote", a nepadne :D tak snad uz tie velke lietadla s profi-pilotmi nepadnu :)

Mala ukazka:
Toto su lietadla nad USA, je ich ako keby to bol roj vciel :) strasne vela
flightaware.com

(super nasiel som to co som hladal)

Krasa toto video:

blog.sweetestmemories.com

(ale v originale bolo aj ze kolko je lietadiel vo vzduchu, cez noc to mozno islo aj pod 1000, a cez den aj nad 10000)

uhlie

My zase vieme o tebe svoje. Inak by si predsa nepisala, kolkokrat a ako dlho si letela, keby si sa nechcela chvalit pred ostatnymi. Stacilo by napisat lietam casto a dlho.

bojim

tak uz len musim nejak prekonat ten strach z uzatvoreneho priestoru z ktoreho nemozem von, myslim ze toto je teraz u mna horsie. minule sa mi to stalo uz aj v lanovke:( ale v inych dopr. prostriedkoch sa mi to nerobi, ani na lodiach. vo vytahoch tiez nie. takze si myslim ze mi nerobi dobre kombinacia zatvorenej "skatule" vo vzduchu.co s tym?

bojim

lost, dakujem za pozitvnu statistiku :D presne to som si hovorila, ze ked uz letim viacej krat tak sa mi ta sanca na nehodu isto zvysuje. no ale chcem verit tvojmu cislu, budem si ho pri najblizsom lete o 2 tyzdne v duchu opakovat :)

bojim

uhlie ty si zas co zac? chcela som tym len naznacit za aky cas sa ten strach u mna vytvoril nic viac. hoci sprvu mi to problem nerobilo. lietanie nie je nic vynimocne, je to normalny sposob dopravy, zial pre mna nutny. neviem kto by sa tym chvalil?
pracovat treba, a ja zial viem teraz robit iba tuto robotu, ty si nikdy nepracoval asi, ked nevies, ze v praci si nie vzdy navyberas.

lost

Podla mna najlepsie je necitat zle spravy tohoto druhu, nepozerat sa v ziandom pripade na take obrazky, videa, a ani nic co je pre cloveka neprijemne.. Inac sa to nejak "vryje" do podvedomia a pamat nepusti, bude si to pamatat (negativne veci), a bude mat clovek strach..

Nie kazdy pad lietadla znamena nevyhnutne smrt, napr nedavno vo Filipinach padlo lietadlo, roztrhalo to na vela casti a 0 mrtvych a to ich tam bolo 103 na palube :)

lost

Tak ja som letel 2x za 1 den :D

To je relativne casto. Ale ostatne dni v zivote 0x :D :D

Ale to je ako keby som povedal ze, stiham vlak 100% z 20% pripadov :)

Ale to je nuda, pilot by mohol robit tie "loopy" (ako na kolotococh, dole hlavou a spat), nech to ma taky ten pravy adrenalin :)

lost

Ak clovek leti 40-krat, tak je to sanca asi okolo 0.00043% co je asi 1 ku 230 000 ze padne.. Ak som sa teda nepomyslil v destainnych ciarkach :D