a delenou schudnete

laika

Sacharidová skupina
Obilniny – jačmeň, proso, špalda, kukurica, krupica, krúpy, žito
Celozrnný chlieb, celozrnné cestoviny, ryža
Zemiaky, topinambury, banány, jablká, figy, datle, sušené ovocie

Bielkovinová skupina
Mäso – hus, kačica, morka, kura, chudé bravčové mäso
Ryby – úhor, makrela, losos, tuniak, sardinky, treska, sleď, pstruh, chobotnica
Ovocie – jahody, maliny, ríbezle, hrušky, slivky, marhule, čerešne, nektárinky, hrozno, mandarínky, citróny, pomaranče, limety, grepy, kivi, ananás, papája
Vajcia, mlieko, syry do 60 percent tuku
Ovocné šťavy, ovocné čaje

Neutrálna skupina 1
Tieto potraviny kombinujte menej
Maslo, kyslá smotana, smotana do kávy, sladká smotana, sójové mlieko, syry nad 60 percent tuku (mozzarella, mascarpone, ovčí syr)
Marinované a údené mäso a ryby
Lieskovce, mandle, píniové oriešky, kokosový orech, para orechy, mak

Neutrálna skupina 2
Tieto potraviny môžete jesť neobmedzene
Baklažán, artičoky, avokádo, brokolica, karfiol, uhorky, kaleráb, listový šalát, mrkva, paprika, paradajky, cibuľa, cuketa, špargľa, zeler, červená repa, reďkovky, hríby
Klíčky – sójové, mungo fazuľa, žerucha
Olivy a čučoriedky
Voda, bylinkové čaje, kávovinové zmesi

sacharidovu a bielkovinovu skupinu nesmies miesat spolu, ale sacharidovu kombinovat s neutralnou a bielkovinovu s neutralnou. Napr. na obed si nedas maso z ryzou ale len so zeleninou. alebo sunku na ranajky bez chleba len zo zeleninou, alebo ryzu a zeleninu, zemiaky a zeleninu , a tak je to jednoduche

maika

najdes ju hocikde na nete, je to jednoduche mas tri ci styri skupiny potravin a jedal ktoore nesmies kombinovat- kila budu z tena letiet dole..... mam odskusane :)

jaaja

Absolútne nevhodné kombinácie:

* chlieb (peèivo) s maslom, syrom a salámou,
* mäso so zemiakmi, kned¾ou alebo ryžou,
* pizza s akýmko¾vek syrom (to sú inak všetky) a s mäsom, resp. vajcom,
* špagety s mäsom a syrom,
* polievka s rezancami a mäsom, mäsové polievky s múènou zátrepkou alebo zásmažkou.
* Pozor na vyprážané mäso (je v strúhanke a múke)!

Živoèíšna skupina

Mäso (najlepšie je biele, teda hydina a ryby), syry (najlepšie sú nízkotuèné, teda tie, ktoré nemajú viac ako 30% tuku v sušine - napríklad Mozzarela), mlieko a všetky mlieène výrobky, vajcia.

Rastlinná skupina

Zemiaky, ryža, chlieb (najlepšie èierny a starší), peèivo (celozrnné, sójové), zrno, bezvajeèné cestoviny, strukoviny (fazu¾a, sója).

Neutrálna skupina

Všetka zelenina (aj sterilizovaná - opä� tu platí výnimka a je možné jes� aj zeleninu, ktorá je má v sterilizaènom náleve cukor), zelená fazu¾ka, hríby, keèup, francúzska horèica, sójová omáèka, kakao (bez cukru).

Ovocie len èerstvé (kompóty sú zväèša sladené cukrom!), orechy vlašské, lieskové, kešu (pozor búrske orechy, paradoxne, nie sú orechy, ale h¾uzy a sú v diéte úplne zakázané) a med.

Niektorí autori neodporúèajú kombinova� ovocie so žiadnou skupinou, niektorí ani s neutrálnou zeleninou a niektorí dokonca ani dva druhy ovocia spolu. Každý na to reaguje inak, treba si to odskúša�. V každom prípade menej nebezpeèné je kombinova� ovocie len s rastlinnou skupinou ako so živoèíšnou a najlepšie je konzumova� ovocie samostatne.

Pozor na džúsy! Aj to je ovocie a vhodné sú len džúsy bez cukru. Na niektorých džúsoch je napísané, že sú 100%-né, a aj tak obsahujú cukor!

Cukor je absolútne nevhodný, sladi� sa môže len medom alebo umelým sladidlom. Takže pozor aj na všetky koly, fanty a kofoly, väèšina obsahuje ve¾mi ve¾a cukru.

Káva sa môže (ale s mliekom len pri "živoèíšnej skupine"). Skúste si ju osladi� medom, med ju zjemní podobne ako mlieko.

Tuky treba ve¾mi obmedzova�. Hlavne pri rastlinnej skupine treba radšej všetko robi� na vode ako na oleji.

jajka

Aj ja si myslim ze tukozrutska je blbost iste chudne sa z nej... ale kto by to vydrzal jest? pokazde ked som ju zacitila bolo mi zle a ked som ju zjedla bola som este viac hladna , delena je super, aj 90 ale ja mam delenu a pekne kila idu dole :-)

aduliena

Ano, hlavné je, že máme pestrú stravu a nemusíme sa takmer vôbec obmedzovať.
Tukožrútska polievka je riadna blbosť....

praveze

veru, je to super ze kila idu takto pekne dolu aj ja som skusala tukozrutsku-fuj ale teraz mam stravu pestru, dovolim si aj sladke a je to super

aduliena

Každému vyhovuje niečo iné, to je samozrejmé. Hlavné je, že chudneme a cítime sa fajn, či je to už s delenou stravou alebo s 90-dňovkou. :o)