Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Reuma a tehotenstvo - methotrexat, prednison

Príspevok v téme: Reuma a tehotenstvo - methotrexat, prednison
zuska7

Ahoj, chcela by som bábo, začala som podnikať prvé kroky, vysadenie najhorších liekov, mám reumatoidnú artritídu... Máte to už niektorá za sebou? Stav sa mi zatiaľ nezhoršil, užívala som methotrexat, ostal mi už iba prednison.. Na čo sa mám pripraviť, ak sa mi podarí otehotnieť? Zhoršenie stavu, zlepšenie, opuchy, rizikové? Podelte sa so mnou o skúsenosť, ďakujem!!!

tory

Ahojte baby, neviem ako ste natom teraz, ale ja mam tiez reumu uz 10 rokov. Mne ale nedavno zistili ze nemam iba 1 druh ale hned 3. momentalne som tehotna uz 3.5 mesiaca. Tak ako mi lekari vraveli ze sa mi po otehotneni polepsi zatial ziadna zmena. Som bez liekov (prednison) ale je to tazke. ZIADNE ZLEPSENIE. A teraz ani neviem co mam robit. ak uz mate deticky dajte mi prosim vediet ako ste to zvladli a ci ste brali lieky. Dakujem

zuzanabb

ahoj zuzka, skoro som odpadla, ked som nasla nahodou tuto tvoju otazku. Som na tom tak isto. Tak isto chcem otehotniet, mam reumatoidnu artritidu 10 rokov, len este stale beriem methotrexat a prednison. Ale od konca aprila by som mala methotrexat vypustit. Doktorka mi povedala, ze minimalne 4-6 mesiacov po vysadeni sa mozem zacat snazit o babo. Aj ja by som potrebovala vediet, ci niekto s nasim problemom nema dake skusenosti s otehotnenim a pripadnymi komplikaciami pocas tehotenstva.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Reuma a tehotenstvo - methotrexat, prednison - Fórum - ZDRAVIE.sk