časté močenie ..

Príspevok v téme: časté močenie ..
romulus

Dobrý den už asi 3-4 mesiace sledujem že dosť často močim... predtym som močil tak možno za den 2-3 krát ... no teraz idem 2-3 krat iba cez školu a ked pridem domov tak dalšich 2-3krat ... Rano vypijem asi pol litra čaju a potom v škole si iba tak glgnem mineralky a vlastne pijem velmi malo... čo to je ? resp. čim tom ože byť zapričinene že pijem malo no močim velkart ?

s33

no zaujmavy stav mas... ja takyto stav mam ked vypijem pivo a vtedy chodim mocit kazdu chvilu ...ale v tvojom pripade to moze byt faktor stresujuceho povodu .ak mta to strasne trapi a mas toho plne zuby tak ti poradim vyhladat n ejakeho odbornika ale sa porozpravat so svojimi blizkymi

sarin

mohlo tym cajom urcite ak mas priesvitny moc oblicky mas v poriadku. (98% - nie som lekar)A caj je mocopudny + cierny je drazdivy pre mechur - nezdravo a pol litra je fakt dost na 15 rokov..ved to je ako kava. Ja som si s mocakom vytrpela az az. Takze pokial ta nic nereze nepali tak nemalo by to byt nic hrozne. Pre tvoj pokoj by som sla nacikat na papierik lekarke - detskej v tvojom pripade. Inak este zalezi na tom kolko mocu z teba ide ak je to prud a po vycikani citis ulavu je to dobre znamenie. Ak je to tak pol deci a z namahou a po vycikani mas pocit ze si necikal tak je to zle.

tikitou

Ja tiez chodim casto na zachod. Lenze zaujimave je, ze je naozaj aj pomerne vela mocim :-P. Teda stane sa mi, ze idem iba len tak pre istotu predcim vyrazime, alebo ked uz som niekde a vidim zachod tak pre istotu idem, ale stane sa mi aj doma ze o polhodku, o hodku potrebujem ist a cikam doslova vela, a za tym o hodku zas a tak. A nemyslim si ze pijem omnoho viac ako ini ludia. Mozno tak 3 litre. To je akurat.

a

ja mám tento problém celý život,no všade kede prídem hľadám WC, a tiež ma to otravuje,no k lekárom už nechodím, nebaví ma to, myslia si že mi preskakuje, tak sa trápim sama

villannie

Je normalne ak clovek ide mocit 5x denne a 0-1 v noci.s tym nic nenarobis.nie je dobre ze rano sa nalejes a potom uz nic.tym si zarobis na oblickove kamene(lekarsky potvrdena najvacsia bolest),zapal mocovych ciest alebo dehydrataciu ktora je sakra nebezpecna(viem o com hovorim,2xsom kvoli nej bola v nemocnici).takisto nie je dobre chodit tak malo na WC.potom sa ti bakterie hromadia v mechuri a moze tam vzniknut zapal,ktory si uz asi aj mal ked ta tak casto nutilo cikat.ked vypijes 0,5-1 l caju rano, musi to nejako aj vytiect von.treba castejsie a v mensich davkach pit a cikat aspon raz za pol dna,nezdrziavat.ja tiez chodim do skoly a hoci su tam hnusne WC,je v norme ist tam aspon raz.joni to myslel tak ze mas mechur citlivy na chlad

daturka

lolitka mas pravdu co ma stali lieky a nic z toho ale lekar by si musel najprv priznat ze som uz 6 rokov v prexode mam 36 rokov

zuzulkahraskulca

mne sa da ist na zachod stale,ked mam pisat nejaky test alebo urobit prijimacky.vzdy si nahovorim,zemmi terba a potom je totak trapne,ked nikto iny nejde cez skusky na wc,vizeram,ako keby som mala tahak,ktori si tam chcem poziet

Dr jajboli

Ja som práve dnes bola u urológa a napísal mi pre takéto problémy lieky Vesicare 5 mg a dočítala som sa, že to zadržiava moč dlhšie v mechúre a potom naraz sa viac vypudí. Čiže malo by to vydržať niekoľko hodín. Len dnes mi ich predpísal, treba brať len 1 ráno denne. Stoja 1614 sk, ale doplácala som len 124,-Sk.Mám 52.

jara01

Lolitka - akoby som ja hovorila. Tiez som si pred casom vsimla, mozno uz par mesiacov je tomu - ze musim chodit stale na zachod a tiez mam vzdy plny mechur. Takze moj den vyzera tak, ze ked niekde som vzdy hladam wcko, poznam uz ochody kde ho najdem a kde nie. Pr. Idem z domu do obchodu a po pol hodine by som uz aj sla na wc. Vydrzim, ale doma, cca o 1,5 hod. uz letim. Nebola som nikde u lekara a fakt je, ze pijem mocopudne napoje - kava, badovska, redbul. UZ som aj uvazovala o cukrovke, mam nadvahu, pijem cez 2 litre tekutin od smadu a uz neprecitam tie minipismenka na tovare ako kedysi. Ale kratkozrakost mam uz od mladi / teraz mam 45, takze asi normal, a vela citam, okuliare som nikdy nenosila. Tak verim, ze cukrovku nemam, ale uz ma to caste vyhladavanie wc velmi unavuje.