1 baktéria prenášaná slinami spôsobujúca kopec ťažkostí

Príspevok v téme: 1 baktéria prenášaná slinami spôsobujúca kopec ťažkostí
azathoth

Akokoľvek strelene to môže znieť, som presvedčený, že som chytil infekciu, ktorá mi zapríčiňuje nasledovné problémy - vyblednutie, opuchnutie tváre, zapálená pera pokrytá bielym povlakom, pálenie v žalúdku, riedke stolice, zožltnutie zubov, pachuť v ústach, svrbenie, štípanie očí, pri manuálnej práci alebo športe sa dostaví vyčerpanosť drasticky skôr, než bývalo zvykom, neplynulé pohyby, zadrhávanie horných aj dolných končatín. Keď tvrdím doktorom, že som si stopercentne istý, že tieto ťažkosti spolu súvisia, pozerajú na mňa ako na blázna. Z testov mi nebolo zistené prakticky nič, až na vysušené oči, taktiež ústna dutina, podráždený žalúdok, alerie na všetko možné, pričom mi alergie nikdy pred tým dokázané neboli. Od doby, kedy mi začali všetky tieto problémy (doslova zo dňa na deň)by sa môj život dal prirovnať k plávaniu v bazéne v rifliach, ktoré si však nemôžem vyzliesť lebo sú na zámok. Kľúč od neho je vo zväzku ďalších rôznych kľúčov, čo sú v držaní plavčíka, ktorý nepovažuje moje potiaže za tak závažné, aby sa unúval nájsť ten správny klúč. Tak mi aspoň hodí záchranné koleso, ktoré však v konečnom dôsledku nič nevyrieši, pri najlepšom pár problémov potlačí. Pre menej chápavých si dovolím vysvetliť symboliku. bazén - život, plávanie - žitie, rifle - chromta (infekcia, hovorte tomu jak chcete), plavčík - doktori, hľadanie klúča - poriadne detailné testy, nie len rozbor krvi, kľúč - nájdenie príčiny poprípade správna medikácia, záchranné koleso sa dá charakterizovať ako všetky tie bežné maste, kvapky, čo nevyliečia ani prd, etc... Nečakám, že mi niekto dokáže poradiť, skôr by ma zaujímali vaše názory, či si myslíte, že nejaký takýto humus tohoto typu skutočne dokáže existovať v prírode bez toho, aby bol preukázaný a identifikovaný alebo je to všetko iba súhra okolností

fidorka

trpím tými istými ťažkosťami ako tu opisujete už 15 rokov, už som toľko chodila po nemocniciach a rôznych odborných lekároch že som sa až hanbila stále dokola omieľať tie problémy, nakoniec mi nikdy nič nenašli, obvodná lekárka sa mi už smeje do ksichtu a tvrdí mi že to máte z nervov a tak mi predpisu je sedatíva. Ku psychiatričke chodím, lebo vraj mám depresiu a údajne všetky problémy mám z toho. AKO SA PROSíM VáS LIEČI CELIAKIA?, možno aj ja ju mám, len to doteraz žiaden lekár nespomenul.Momentálne ma najviac trápi slabosť, už tri dni len ležím a mám zimnicu a nati hneď návaly tepla a to dokola hlavne v noci. Poraďte mi prosím niečo čo Vám zabralo.

[zruseny12]

ale aspon ta psychika sa zlepsi a to je tiez dost...nie?lebo ja som sa dost trapila kym som neprisla na to co mi je a ked som mala bolesti...no nic moc...:0((((......

[zruseny12]

jasne,asi fyzicky uz nikdy nebudeme taky aky sme boli,ja to viem...a najhorsie je ked clovek ide do prace a nevladze a ty zdravi na neho pozeraju ako na lenivca a predtym som robila vseliake veci atd.a teraz 8hod.praca ma vycerpa na smrt...a iz nemozem robit hocijaku pracu,musim si hladat taku aby vyhovovala...prajem ti vela stastia...aj ja beriem doplnky...a tiez to bude uz do smrti...

azathoth

No samozrejme psychicky sa mi polepšilo, to by som si dovolil tvrdiť, že psychika sa mi vráti komplet naspäť, keď sa začnem poriadne liečiť. Len sa obávam, že fyzicky to už nebude nikdy ono, plus, keďže celiakia je nevyliečiteľná, tak si budem musieť veľa jedál odpustiť a držať tú bezlepkovú dietu. K tomu plánujem už asi naveky brať pár liekov od RNG proti vírusom a baktériám, lebo ja viem na deň presne povedať, kedy a ako som dostal nejakú takúto infekciu, čo mi toto spôsobila, čiže nikde nemám zaručené, že to celiakiou končí.

[zruseny12]

ja viem,ale uz predsa mozes nieco robit ved ja som tiez pomaly 10rokov trpela no nie desat ,lebo pred necelymi dvoma sa uz presne zistilo ,co mi je...ale aspon ta psychika uz nie je taka podrazdena ako ked nevies ,co ti je atd.

azathoth

Nie je také ľahké sa dávať dokopy iba z vedomia, že už mám oficiálne potvrdené, že nie som zdravý. Ešte čakám na tie ďalšie vyšetrenia, potom hádam sa začnú veci hýbať k lepšiemu