vitamín b

RNG

jaja, ani lubovnik ani B vitaminy nie su extra stimulanty. Takze nevidim dovod na hypertenziu ani busenie srdca.
Keby si povedala kava, zeleny caj, gotu kola, teobroma,guarana-tie vsetky mozu zvysit tlak, ale lubovnik a B vitaminy asi tazko. Este som o tom nepocul zatial z mojich spolahlivych zdrojov , hoci o lubovniku sa rozsiruje zamerne zla propaganda, lebo je vazna konkurencia velkemu mnozstvu antidepresivnych drog, ktore davaju znacne prijmy farmaceutickemu priemyslu

jaja

tak dôvody , že brať b-komplex-forte, maximálne 3 týždne, nie sú uvedené v letáku lieku, je tam toto- Dávkovanie a spôsob podávania:
Ak lekár neurčí inak, dospelí a mladiství zvyčajne užívajú 1 obalenú tabletu B-komplex forte Léčiva 1 - 3 razy denne najdlhšie 3 týždne.
a s tým ľubovníkom, ked sa to kombinuje, tak že môže sa toto stať-môže dôjsť k hypertenzii, ktorá sa prejaví aj búšením srdca a v krajných prípadoch vážnejšími stavmi. mal by sa dodržiavať 3-hodinový odstup.

RNG

Neviem, kde si zobrala, ze ja s predavkovanim vitaminov nesuhlasim. Predavkovat sa moze vsetko , a predavkovanie je skodlive.
Len ucinky predavkovania nie su tie iste, ako nedostatok, ani symptomy predavkovania nie su tie iste, ako symptomy nedostatku. Teda neplati to vseobecne.Napr
Symptom nedostatocneho prijmu vitaminu C je skorbut, rozpad tkaniva na tele. Symptom predavkovania vitaminu C je hnacka.
Symptom nedostatku vitaminy D je krivica(anglicka choroba), symptomy predavkovania vitaminom D su symptomy otravy pecenie a jej zlyhania v konecnom dosledku, atd.
Neviem, kde si to vycitala, ze symptomy nedostatky a prebytku su tie iste, ale ani na uvedenych linkoch nic take nie je.
A ked to niekto niekde napisal, tak strelil capa.
Toto nie je osobny utok na tvoju osobu, prosim neber to tak.
Len si bola mylne informovana.
To sa stava kazdemu v zivote,casto aj mne, ale ked zisti, ze to bolo mylne, ma sa toho striast co najskorej.

vitaminy

oprava za neuspesny link, pridavam uspesny link (aspon dufam), o hypervitaminoze, po zadani "hypervitaminoza", co znamena onemocnenie sposobene nahromadenim vysokych davok vitaminov v organizme, do vyhladavaca:

encyklopedie.seznam.cz

a zadanim "avitaminoza" (len po anglicky, bohuzial):

en.wikipedia.org

vitaminy

pre rng,
ja som moj prispevok nenapisala preto, aby som sa dozvedela, ze ty s predavkovanim vitaminov nesuhasis, mne je to uplne jedno, co ty si o predavkovani vitaminamy myslis, alebo ziadala tvoj suhlas o mojich poznatkoch, tiez nepisem, ze predavkovanie vitaminamy sposobuje tie iste choroby, ale tie iste SYMPTOMY, ako ich nedostatok,
ak nerozumies, aky je rozdiel medzi symptomami a chorobami, tak tu uvediem priklad, ak niekomu kvapka z nosa, je to len sympton nejakej choroby, choroby ako ...to uz necham na odbornikov

ak by mal niekto zaujem, moze si precitat, len tak namatkovo tu pripajam prvy link, co sa mi objavil vo vyhladavaci, po zadani vitaminoza

www.upol.cz.

ja sama pouzivam vitaminy od narodenia, tak aj moje deti a moja rodina, ale s mierou, aby sme boli zdravsi a nie chorejsi.

RNG

Vitaminy, s tym ze predavkovanie sposobuje tie iste priznaky, ako nedostatok nemozem suhlasit.
Malo mineralov vyvolava osteoporozu a tetaniu, privela mineralov rozhodne ani tetaniu ani osteoporozu nesposobia.
Malo vody sposobi dehydrataciu(vysusenie), privela vody sposobi hyponatremiu, ale nie dehydrataciu. Atd.

ucitelka

DEET je asi vo vacsine repelentov, nie? my sme pre dieta (1 rok) pouzivali hlavne citronelovy olej, ale ten nebol taky ucinny. toto leto uz skusime B vitaminy. ja napriklad ine repelnty nepouzivam.