nosná prepážka

tomas123

Natala, to si bola na Antolskej? Kto ta operoval? Si teraz spokojna? Ja som bol dnes na krcnom a lekar mu odporucil septoplastiku. Z akeho dovodu ti to poistovna preplatila, a ako si sa o tom dozvedela,lebo mne bolo povedane ze to zrejme budem musiet zaplatit, tak neviem.

tina307

Ahojte všetci ktorých čaká operácia nosovej prepážky teda septoplastika ... ja som sa dnes vrátila z nemocnice, rok som otáľala... strach bol veľky a bála som sa hlavne bolestí lebo som čítala horory o tom... bola som operovaná vo Vojenskej nemocnici v KE. Ale poďme od začiatku ..rok som sa trápila ranným kýchaním a následnými výtokmi z nosa... minula som snáď kamión kapesníkov a zakaždým keď som šla von som nekontrolovala či mám len mobil a peňaženku ale aj kapesníky... tak som sa rozhodla a šla na krčné...vedela som čo mi asi povedia a presne mi to bolo aj povedané, vybočená priehradka, bolo by vhodné ísť na operáciu...mala som strach,plakala som ale inak sa nedalo.... tak a prišiel deň D... nastúpila som do nemocnice..na druhý deň ráno mi zabandážovali nohy, dostala som injekciu a nejakú tabletku a čakala som na hodinu H... tak si ma odniesli..srdce mi bilo ako o život ale za pár minút som spala ako malé bábo...po prebudení ma tochu bolela hlava ale dali mi niečo proti bolesti a necitila som nič...nos som mala zatamponovaný a to je taký pocit ako keď máte silnú nádchu..nos je zapchatý, hlava a zuby bolia a dýchate ústami...bolesti som necitila vďaka sestričkám,starajú sa a pomôžu keď treba.. tamponádu som mala 2 dni... po 2 dňoch tamponádu vyberú, nebudem klamať... ano bolí to ale len pár sekúnd kým to vyberú a potom sa človeku neskutočne uľaví.... samozrejme ešte nedýcham voľne veď som doma pol dňa... ale chcela som len napísať že sú ďaleko horšie operácie, veľmi veľmi som sa bála ale som rada že som bola...vrelo odporúčam nemocnicu v KE.. sú tam dobrí lekári a sestričky, hlavne p. PRIMÁR Husťák.... má zlaté ruky...tak ak ste z okolia a máte pred sebou operáciu nebojte sa.. ano každý jeden z nás je iný.. a každý z nás zvláda bolesti inak.. ale dá sa to zvládnuť... tak hlavu hore a zbavte sa aj Vy závislosti na vreckovkách :-),,,,, doma budem ešte 2 týždne, som rada, že som prekonala svoj strach...tak veľa šťastia

robo357

Zdravim a pekny den chcem sa spitat ze asi ako dlho bude nos po operacii vypadat zle lebo stale mam skolu a netreba sa mi moc flakat. dik odpiste na mail

natala

noska:
ano je to zdravotny problem ked dychas na jednu stranu.a nic som nepriplacala.Daj si v google hladat vybočenie nosnej priehradky, a tam sa dočitaš viac.

noska

natala a to ze dychas len na jednu stranu nosa je zdravotny dovod??? vlastne mam problem s dychanim....aky problem si mala ty???

natala

Noska:
uz som pisala ze som nic neplatila, ked to je zo zdravotnych dovodov tak neplatis, ale ked to chces kvoli estetike tak to je plastika nosa a tam sa plati.