problémy s ušami

Príspevok v téme: problémy s ušami
millinka

Prosim o radu pre mojho priatela - uz vyse dvoch mesiacov ma zalahnute v oboch usiach, pri prehltani pocuje take praskanie, citi mierny podtlak. Dokonca ma pocit, akoby sa mu bubienky od niecoho odliepali, ak viac otvori usta. Doktora uz navstivil, ten vylucil upchanie, opuch, sonda vylucila akekolvek problemy s eustachovou trubicou a odporucil nevsimat si to. Uz je z toho pekne nervozny. Presla som si aj predchadzajuce temy o tomto, ale nic s uplne zhodnymi priznakmi som nenasla, tak prosiiim pomozte niekto ak viete, budem vdacna.

mf

akurat vcera som bola u usnej, tiez som mala zalahnute v uchu asi 5 dni, vyplachla mi ucho, hned sa mi o nieco ulavilo, teraz si davam kvapky a o tyzden mam dojst na kontrolu, citim ze to je ovela lepsie. Uz som takyto problem pred rokmi mala, ibaze vtedy mi usny nepomohol, takze treba ist k inemu lekarovi

wanda.

lenze, ked tam ta tekutina za bubienkom je, tu uz inym sposobom prec nedostanes, alebo ano? Moj syn mal to iste a museli sme ist nakoniec na prepichovanie, aj ked som to oddalovala, ale on mal normalne z toho stavy na zvracanie, stratu rovnovahy...

ucitelka

ja som mala presne to iste, tiez som iny problem nepocitovala, len zalahnutie. ani zahlienena subjektivne. ale sinupret vzdy pomohol. treba liecit pricinu zalahnutia, nie dosledok.

wanda.

ma tam tekutinu v uchu, treba prepichnut, nic sa mu tym prepichnutim neposkodi, daju mu tam taku malu trobicku, ktora pozahojeni bubienka sama vypadne. treba skusit ineho ORL

millinka

Dakujem Vam krasne. Priatel ale vravi, ze sa neciti byt zahlieneny, ze dychacie cesty ma ciste. Moze to byt zahlienenie aj bez takychto vonkajsich prejavov? Inak, niekde som citala ze prepichovanie bubienka moze byt nebezpecne, ze clovek moze prist o sluch. Inak jeden ORL ho vysetroval a vravel ze to nic nie je, ze nevidi zjavny problem, a iny ORL mu robil tu sondu, vravel ze ta eustachova trubica je OK. Ale podla mna to nebude len tak v poriadku, ak ma clovek zalahnute v usiach uz tak dlho a znervoznuje ho praskavy zvuk pri prehltani.

ucitelka

bolo by dobre, aby sa priatel odhlienil. naklepsie na to je bylinkovy sirup Sinupret. davkovanie 50 kvapiek, trikrat denne (podla navodu). kazdopadne mu neuskodia.