Chlamydie

panika

ziadny nechraneny sex a ked sa liecite OBAJA, tak VOBEC ziadny sex- ani s prezervativom,pretoze sa nikdy nedoliecite (rozmnozuje sa to pri ejak.)

baby

Ahojte chcela by som pocut odpoved na moju otazku.Kto by mi vedel povedat aka je pravda?Da sa otehotniet aj ked vas niekto prstuje a na tom ma ...

slusny_muz

No bude lepsie ak sa pocas liecby vyhnes pre istotu sexualnemu kontaktu. Samozrejme aj partner by sa mal preliecit...

natashanatasha

Dobry den, lekarka mi zistila ze mam chlamidie v krcku maternice, mam uz aj lieky na 6tyzdnov{chemoterapeutika Ciprinol}, no lekarka mi vyhybavo odpoveda na moju otazku ci mozem mat pohlavny styk s kondomom, tak som si neni ista, ci pribeh liecenia nezhorsim tym, ked budem mat aj ked chraneny pohlavny styk. Prosim o radu. Vopred dakujem

slusny_muz

pre Frantho: Ide o intracelularne bakterie, ktore su na hranici pozorovatelnosti svetelnym mikroskopom. Je niekolko druhov medzi najvyznamejsie a zaroven pre cloveka nebezpecne su chlamydia trachomatis a chlamydia pneumonie. Prva spomenuta infikuje pohlavne organy a druha infikuje dychciu sustavu.

slusny_muz

pre matka: Ano je tam pravdepodobnost ze sa nakazis opat. Treba pomocky, ted ta cast ktora prichdza do kontaktu vydezinfikovat 70 % etanolom. Resp. nejakym inym pripravkom proti bakteriam a intracelularnym parazitom.

matka

Dobrý deň .ja mám chlamýdie už sa na ne liečim v mojom pohlavnom živote som mala len jedneho partnera a on mal jednu pred domnou už sme spolu 3roky a neviem si vysvetliť ako som to dostala.A chcem sa opytať že či naďlej možeme použivat tie iste sexulne pomocky ci sa odnich zase nenakazíme.dakjem za skoru odpoved